PDA

View Full Version : مبتدی: دستور Import و Export

amiralex
یک شنبه 23 مهر 1391, 09:07 صبح
سلام به همه

ميدونم شابد بگيد سوالم تكراريه ولي من خيلي گشتم چيزي كه مد نظرم بود رو پيدا نكردم
اگر ممكنه سوالمو تا آخر بخونيد و پاسخ بديد

1- من يه بانك اكسس دارم كه با ADO بهش اتصال دارم تو اين بانك يه جدول دارم دارم با فيلدهاي مشخصي
يه فايل اكسل يا تكست هم دارم كه با همون فيلدهاست و ميخوام با قراردادن يه دكمه تو فرم اونو وارد ديتابيسم كنم و ذخيره كنم ( يا فايل اكسل رو يا فايل تكست - بيشتر تكست مد نظرمه ) اما راهش و بلد نيستم. چي كار بايد بكنم؟

2- حالا همون جدول اكسس رو كه توش اطلاعات ايمپورت كردم بعد از تغييراتي كه توش انجام ميدم ميخوام به اكسل يا تكست اكسپورت كنم. چي كار بايد بكنم؟

خواهش ميكنم يكي يه نمونه يا پاسخي بده كه منه مبتدي بتونم ازش سر دربيارم.

ممنونم از همتون

amiralex
یک شنبه 23 مهر 1391, 16:01 عصر
يعني كسي نيست جواب بده
امروز انگار كسي به اين تالار vb6 سر نزده !!

amiralex
دوشنبه 24 مهر 1391, 08:39 صبح
لطفا يكي جواب ما رو هم بده
مگه خيلي سوال سختي بود؟

vbhamed
دوشنبه 24 مهر 1391, 09:53 صبح
سلام

اگر فايلتون اكسل باشه كارتون راحت تره مخصوصا در اكسپورت، اما در مورد فايل متني، با فايلها تو وي بي كار كردين ؟
و بگين بيشتر به كدوم روش احتياج داريد ؟

amiralex
دوشنبه 24 مهر 1391, 10:04 صبح
ممنونم كه جواب دادين
در حقيقيت من بيستر مشكلم با ايمپورت هست
اگه بتونم فايل تكست رو وراد كنم خيلي بهتره
فايل تكست من با كاما از هم جدا ميشن
حالا اگه اكسل هم باشه مشكلي نيست ولي بيشتر تكست مد نظرمه

بله تو وي بي 6 دارم كار ميكنم

ميخوام يه فرم باشه با يه دكمه كه با زدن اون ( البته قبلش انتخاب فايل مورد نظرم) به ديتابيس اكسسم انتقال پيدا بكنه

اگه امكانش هست يه نمونه بذاريد يا توضيحي بديد ممنون ميشم

amiralex
دوشنبه 24 مهر 1391, 12:22 عصر
بابا يكي جواب بده ديگه

vbhamed
دوشنبه 24 مهر 1391, 21:02 عصر
سلام

فايل رو در حالت متني (For Input) باز كنيد و با استفاده از دستوري مشابه Input #1,a,b,c,d مي‌تونين اطلاعات رو از يك فايل متني بخونين و اطلاعاتي كه در فايل با كاما جدا شدن به ترتيب در متغيرهاي a,b,c,d قرار مي‌گيرن، حالا بايد با يك حلقه و به روش گفته شده از فايل بخونين و در هر مرحله اطلاعات خونده شده رو در ديتابيس درج كنين
ضمنا مي‌تونين اطلاعات هر خط رو يكباره با دستوري مشابه Line Input #1,x بخونين و در متغير رشته اي x قرار بدين سپس با استفاده از تابع Split بر اساس كاراكتر كاما اونها رو از هم جدا كنيد ولي من روش اول رو پيشنهاد مي‌كنم

براي خوندن و نوشتن توسط فايل اكسل هم از كنترل vsFlexGrid از مجموعه ComponentOne استفاده كنيد كه مي‌تونه يك فايل اكسل رو مستقيم باز كنه و بعد شما اطلاعات رو از vsFlex مي‌خونيد و در ديتابيس مي‌نويسيد، اما ايجاد فايل خروجي اكسل خيلي راحت تره و خودش يك متد براي اين كار داره
(متدهاي LoadGrid و SaveGrid)