PDA

View Full Version : سوال: تغییر اطلاعات فایل ورد با سی شارپ

pishraft
یک شنبه 23 مهر 1391, 10:33 صبح
سلام
میشه اطلاعات مثلا خط 10 ستون 20 یک فایل ورد رو با سی شارپ تغییر داد؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

pishraft
یک شنبه 23 مهر 1391, 11:34 صبح
نمیشه؟ :ناراحت:

Y_Safaiee
یک شنبه 23 مهر 1391, 12:26 عصر
با سلام خدمت شما

فکر نکنم با دادن خط و ستون بشه عوض کرد اما میشه کلمات کلیدی یا Bookmark گذاشت و تو برنامه اونارو با اطلاعات عوض کرد.

مثلا شما میای استایل نامه رو طراحی میکنی بعد مثلا جای نام و نام خانوادگی دانشجو میذاری %n که میشه نام و نام خانوادگی : %n بعد میای تو سی شارپ وقت چاپ میگی %n رو با نام و نام خانوادگی دانشجو عوض کن.

این روش بیشتر برای برنامه هایی که امکان طراحی به کاربر میده کاربرد داره,مثلا طراحی الگو نامه در برنامه های دبیرخانه.

موفق باشی
بایت بایت

pishraft
یک شنبه 23 مهر 1391, 13:21 عصر
مرسی
منم میخوام یه پیش نویس از نامه رو درست کنم ولی تنظیماتش رو نمیدونم
مثلا فونتش راست به چپ و ...

Y_Safaiee
یک شنبه 23 مهر 1391, 14:19 عصر
با سلام مجدد

به نظر من برای زیباتر شدن پیش نویس ها و متن هاتون از کامپوننت EDrawOfficeViewer استفاده کنین اینطوری آفیس رو داخل برنامتون اوردین مثلا عکس یه سمپل فرم از فرم پیش نویس منه.

خیلی ابزار جالبیم هست.

از ایــــــــــــــنجا (http://s3.picofile.com/file/7521046020/EDraw_Office_Viewer_Component_5_3.rar.html)دان ودش کنین.

93972

موفق باشین
بایت بایت

abcd_a
یک شنبه 23 مهر 1391, 20:07 عصر
سلام
ضمن تشکر
من دانلود کردم و نصبش کردم اما به toolbox اضافه نشد اگه ممکنه راهنمای بفرماید

Y_Safaiee
یک شنبه 23 مهر 1391, 20:15 عصر
با سلام مجدد

مراحل زیر رو دنبال کنین

1.رو تولباکس راست کلیک کنید و choose Items رو انتخاب کنین.

2.به سربرگ Com Components برین و دنبال Edraw Office Viewer Component بگردین و تیکشو بزنین(اگه نبود رو Browse کلیک کنین به مسیری که نصب کردین برین و پوششو باز کنین , یه فایل با این نام (officeviewer.ocx) هست انتخاب کنینش)

3.حالا به تولباکس اضافه میشه روی فرم قرارش بدین و بعد از انتخابش کرک و سریالو تو Property ش وارد کنید.

موفق باشین
بایت بایت

ramin_rp
دوشنبه 24 مهر 1391, 12:48 عصر
سلام دوست من
آیا این کامپوننت امکان ایجاد یک سند از روی تمپلیت رو داره؟
امکان کار با بوک مارک ها رو داره؟

فایل pdf راهنماشرو از سایتش دانلود کردم به این موارد اشاره ای نکرده
کامپوننت دیگری برای کار با فایلهای ورد میشناسید که امکانات بیشتری نسبت به این کامپوننت داشته یاشه؟

Y_Safaiee
دوشنبه 24 مهر 1391, 13:24 عصر
با سلام خدمت شما

1.آره با استفاده از Replace کردن میتونین تمپلیت رو تبدیل به یک فایل ورد آماده به چاپ کنید.
2.تست نکردم با Bookmark کار میکنه یا نه اما خود من همیشه با درج کلمات کلیدی و سپس Replace کردنش تونستم کارمو راه بندازم.

کامپوننت های زیادی هست مثه aspose word اما Edraw به نظر من بهترینه

موفق باشی
بایت بایت

ramin_rp
دوشنبه 24 مهر 1391, 13:52 عصر
1.آره با استفاده از Replace کردن میتونین تمپلیت رو تبدیل به یک فایل ورد آماده به چاپ کنید.

من دقیقا منظور شما رو از این نفهمیدم؟

Y_Safaiee
دوشنبه 24 مهر 1391, 13:58 عصر
همونطور که اولم گفتم مثلا شما میاین الگو نامه رو تو ورد درست میکنین و اونجاهایی که قراره داده از بیرون(مثلا سی شارپ) بهش داده شه یه کلمه کلیدی میزارین مثلا الگو نامه دانشگاه رو میسازین بعد جای "برادر/خواهر :" یه %n میزارین جای "تاریخ درخواست " یه %t میزارین جای "ترم تحصیلی" یه %Saal میزارین بعد تو سی شارپ با استفاده از Replace میاین جای این کلمات کلیدی رو عوض میکنین و داده های اصلی رو میزارین مثلا میاین میگین جای %n نام و نام خانوادگی دانشجو رو قرار بده.

اینطوری برای هر دانشجویی با استفاده از Replace کردن کلمات با کلمات جدید میتونین از یک الگو ثابت استفاده کنین.

موفق باشین
بایت بایت

ramin_rp
دوشنبه 24 مهر 1391, 14:18 عصر
الان این مطلبی که فرمودید توضیح مورد دوم هست که مورد سوال بنده نبود، سوال من درمورد (بند 2) این بود که فرمودید با replasr تمپلیت رو به داکیومنت تبدیل میکنید

(این کامپوننت یه مشکلی که داره اینه که داکیومنتش خیلی ضعیفه)

Tiam121
شنبه 30 دی 1391, 17:39 عصر
با سلام
گویا لینک دانلود در سایت معرفی شده وجود نداره اگه ممکنه یه لینک جدید بزارید
ممنون

Y_Safaiee
شنبه 30 دی 1391, 21:24 عصر
سلام دوست من

اگه خواهان برنامه هستین پیام خصوصی بدین

بعد از خرید فایل ,لایسنس + فیلم آموزشی کار باهاش + ساخت الگو و درج عکس و درج متن + Replace کردن و چند فیلم آموزشی دیگه به ایمیلتون ارسال میشه.

موفق باشین
بایت بایت

farzadsmc
دوشنبه 06 خرداد 1392, 01:28 صبح
به این صفحه مراجعه کنید.
نحوه جستجو و Replace رو قشنگ نوشته بدون هیچ ابزار اضافی :
http://www.codeproject.com/Articles/36432/Edit-Microsoft-Word-Document-From-Your-Application

tooraj_azizi_1035
دوشنبه 06 خرداد 1392, 20:06 عصر
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/vstudio/f1f367bx.aspx

Mohandes2009
شنبه 25 آبان 1392, 13:38 عصر
سلام این فایل از بین رفته میشه دوباره بزارید برای دانلود؟

m_iman_e
یک شنبه 26 آبان 1392, 12:55 عصر
فایل برای دانلود وجود نداره
لطف کنید یک بار دیگه بزارید

maysam21
جمعه 07 شهریور 1393, 01:37 صبح
با سلام خد.ت دوستان فایلی که من دارم پسورد دار است و پسورد آنرا دارم اما در هنگام کار با آن با پیام This command is not available. مواجهه می شوم . میخواستم بدانم چطور می توانیم با فایلهای پسورد دار کار کنیم