PDA

View Full Version : سوال همیشگی استان و شهر و...

foo0z0ool
یک شنبه 23 مهر 1391, 17:23 عصر
دوستان عزیز سلام

این مشکل واقعا واسه من عجیبه.

یه فایل نمونه گذاشتم :

توی این فایل این فیلدها هستند :
1- کشور
2- استان
3- شهرستان
4- بخش
5- شهر
6- روستا

همون سوال همیشگی چطوری وقتی یکی رو انتخاب میکنم زیر شاخه های همون به نمایش در بیاد از ابتدا تا انتها :
مثال :
کشور ( استان ( شهرستان ( بخش ( شهر ( روستا )))))
ایران ( تهران ( تهران ( مرکزی( تهران ( Null )))))

میخوام به این شکل بتونم تفکیک کنم با انتخاب کشور استانهای همون کشور
بعد ب انتخاب استان شهرستانهای همون استان
بعد با انتخاب شهرستان بخشهای همون شهرستان
و الی آخر...
اگه 2 تا فیلد باشه میتونم خودم اما الان که 6 تا فیلد شده نمیدونم چی کار کنم.

foo0z0ool
یک شنبه 23 مهر 1391, 19:14 عصر
واقعا اینقدر سخته جواب سوال من ؟

emami.sie
دوشنبه 24 مهر 1391, 08:01 صبح
سلام
من یک نمونه با 3 کمبو باکس رو گذاشتم براتون... با همون روال، خودتون ادامش بدید برای 6 تا...
ضمن اینکه درست نیست بعد از پرسیدن سئوالتون و گذشت حدود 2 ساعت مجدد بپرسید (واقعا اینقدر سخته جواب سوال من ؟) اینجا مرکز پرسش و پاسخ که نیست، دوستان و اساتیدی لطف می کنن و جواب سئوال ما رو میدن که باید ممنونشون باشیم...
شما حتی زحمت یک جستجوی ساده رو به خودتون ندادید (طبق قوانین سایت) و گرنه بسیار در این مورد نمونه موجوده توی این تالار، ولی انتظار دارید بقیه دوستان و اساتید ظرف کمتر از 2 ساعت جواب سئوالتون رو بدن...
جسارت بنده رو ببخشید...
موفق باشید
یا علی

foo0z0ool
دوشنبه 24 مهر 1391, 09:25 صبح
سلام
من یک نمونه با 3 کمبو باکس رو گذاشتم براتون... با همون روال، خودتون ادامش بدید برای 6 تا...
ضمن اینکه درست نیست بعد از پرسیدن سئوالتون و گذشت حدود 2 ساعت مجدد بپرسید (واقعا اینقدر سخته جواب سوال من ؟) اینجا مرکز پرسش و پاسخ که نیست، دوستان و اساتیدی لطف می کنن و جواب سئوال ما رو میدن که باید ممنونشون باشیم...
شما حتی زحمت یک جستجوی ساده رو به خودتون ندادید (طبق قوانین سایت) و گرنه بسیار در این مورد نمونه موجوده توی این تالار، ولی انتظار دارید بقیه دوستان و اساتید ظرف کمتر از 2 ساعت جواب سئوالتون رو بدن...
جسارت بنده رو ببخشید...
موفق باشید
یا علی

دوست عزیزم ممنون که جواب سوال من و دادید.

اول که من از همه اساتیدی که واقعا وقت میذارن بدون هیچ چشم داشتی به کسانی مثل من که مبتدی هستن کمک میکنن تشکر میکنم.

اما مورد دوم دوست گلم من این کد رو گذاشتم اما متاسفانه با پیغام خطای عجیب غریبی مواجه شدم. اگه شما لطف کنید نمونه خودم رو اصلاح کنید ممنون میشم.

اما راجع به جستجو من تمام این سایت رو مثل کف دستم بلدم راجع به این مورد هم جستجو کردم اما ماژولهایی که بود تنها برای 2 کامبو باکس بود و متاسفانه وقتی اون رو ادامه میدادم همون پیغام خطایی رو میداد که واسه ماژول شما میده و الان من موندم که دلیل این مساله چی هستش ممنون میشم اگه کمک کنید.

emami.sie
دوشنبه 24 مهر 1391, 10:10 صبح
سلام مجدد
دوست من، نمونه ارائه شده خودم رو با فرض اینکه بخش زیرمجموعه روستا باشه، اصلاح کردم...
دقت کنید؛ شما باید اصلاحات لازم رو در جداول، روابط بین اونها و همچنین در فرم و رویداد on Change فیلدها تغییرات لازم رو مشابه به روش قبلی ادامه بدید...
موفق باشید
یا علی

foo0z0ool
دوشنبه 24 مهر 1391, 10:58 صبح
آقا خود به خود درست شد.
سیستمم رو ریستارت کردم درست شد

ممنون داداشم خیلی کمک کردی

فایل اصلاح شده نهایی رو هم میذارم واسه دوستان که استفاده کنن.

اینم بگم اطلاعات ( استانها - شهرستانها - بخشها - شهرها - و دهستانهای این دیتا بیس آپدیت بوده و برای همین هفته گذشتس که از دفتر وزارت کشور گرفتم )

G.hemati
سه شنبه 25 مهر 1391, 00:11 صبح
دوست عزیز لفاً اگه امکانش هست فرمت 2003 رو هم بزارین

foo0z0ool
چهارشنبه 26 مهر 1391, 12:08 عصر
دوست عزیز لفاً اگه امکانش هست فرمت 2003 رو هم بزارین

دوست عزیز من اکسس 2003 ندارم همین فایل رو تویه 2003 تیبلها و سایر اجزاش رو import کن بهت کار میده