PDA

View Full Version : طراحی و پیاده سازی مسنجر ایرانی

j_naroogha@yahoo.com
یک شنبه 23 مهر 1391, 16:49 عصر
سلام دوستان
چند ماهی است که دارم روی ساخت مسنجر ایرانی کار می کنم.
برای این منظور دو نسخه از برنامه ام رو آماده کرده ام.
نسخه اول : برنامه کاربردی سمت سرویس گیرنده(مشتری) که روی پی سی کاربر باید نصب بشه
نسخه ذوم : برنامه کاربردی سمت سرویس دهنده(سرور) که باید روی یک سرور قرار بگیرد.

هردو برنامه رو با ویندوز app در سی شارپ نوشتم.
اما این برنامه ها فقط روی Lan ها کار می کنند. توی این قسمت که چگونه این برنامه ام رو روی اینترنت پیاده کنم به مشکل خوردم.
از اساتید دانشگاه از دکتر تا فوقش گرفته تاهمه ی دوستام پرسیدم اما کسی نمیدونه(یا هم نمیخان بگن...)
توی همین سایت همه جا رو زیر و رو کردم. به هر کی که فکر میکردم پیام خصوصی دادم.
توی سایتای خارجی هم پست دادم.
http://www.codeproject.com/Answers/476222/WritingplusMessengerplusLikeplusYahooplusMessenger #answer2
اما جواب ئرستی نگرفتم.
چند ماهه که فکر و ذهنم رو مشغول کرده(شبا دارم کابوس میبینم) دارم دیوونه میشم.
خواهش می کنم جواب بدین .قول میدم جبران کنم.

الان من باید چخ کنم برای سرورم؟ یعنی اینکه چطوری یه app رو روی سرور آپلود کنم؟

مسعود اقدسی فام
یک شنبه 23 مهر 1391, 19:56 عصر
شما باید سرور مجازی بخرید یا یه سیستم به عنوان سرور بخرید و آی پی استاتیک بگیرید و برنامه رو روی اون تنظیم کنید.

شما وقتی یه هاست می‌حرید به این راحتیا اچازه‌ی نصب برنامه‌های خودتون رو نمی‌دن. چون از نظر امنیتی ممکنه براشون خطر داشته باشه. معلوم ینست که کد داخلش چیه.

الان مگه سیستم مدیریت تحصیلی دانشجو رو سرور خارجی نصب می‌شه؟ خارجی لزوما فرنگ نیستا. همه‌ی دانشگاها سرور داخلی دارن. یا یه سیستم مرکزیه (شاید پیام نور مثلا اینطوری باشه) که تهران مستقره. البته همچین جایی بحث امنیت خود اطلاعات هم مطرحه. ولی اون جریان هم بی تاثیر نیست.

البته تا جایی که من می‌دونم باید اینطور باشه. باز نظر دوستان رو هم بشنویم.

j_naroogha@yahoo.com
دوشنبه 24 مهر 1391, 01:05 صبح
ممنون دوست عزیز
نسخه ی سرور برنامه فقط به یه پورت خاص گوش میده و اطلاعات دریافتی از اون پورت رو دریافت می کنه واگه با فرمت داده های خودش تطابق داشت .اونا رو رمز گشایی می کنه و به اونا پاسخ میدهد.
یعنی با این تفاسیر هیچ نیازی ندارم که برنامه سرورم رو عوض کنم و با برنامه نویسی وب دوباره پیائه سازی کنم؟
از کجا میتونم سرور اجاره کنم؟ قیمتاش چنده؟

ASKaffash
دوشنبه 24 مهر 1391, 07:04 صبح
سلام
از چه روشی برای ارتباط استفاده کرده اید : Socket یا DotNetRemoting یا WCF یا و .... ؟ ولی یک نکته مهم است چه در LAN و چه در WAN شما برای همه Client ها و Server باید پورت مورد نظر و پروتکل مورد استفاده را فعال کرده باشید و همه Client ها باید IP سرور شما را ببینند پس در WAN شما نیاز به IP استاتیک دارید در ضمن پورت 80 عموما برای کامپیوترها باز است ولی نباید این پورت را مشغول نگه دارید ولی اگر از WCF برای ارتباط استفاده کنید و روی پورت 80 اینکار را انجام بدهید مشکلات کمتر اراتباطی خواهید داشت ولی برنامه نویسی شما خیلی سخت تر خواهد بود

j_naroogha@yahoo.com
دوشنبه 24 مهر 1391, 23:38 عصر
من از socket استفاده کرده ام.

ASKaffash
سه شنبه 25 مهر 1391, 06:41 صبح
سلام
پس باید برای کاربران آن پورت باز و برنامه سرور شما روی یک IP استاتیک باشد خوب لزوما محدودیت زیاد است

مسعود اقدسی فام
سه شنبه 25 مهر 1391, 10:15 صبح
ممنون دوست عزیز
نسخه ی سرور برنامه فقط به یه پورت خاص گوش میده و اطلاعات دریافتی از اون پورت رو دریافت می کنه واگه با فرمت داده های خودش تطابق داشت .اونا رو رمز گشایی می کنه و به اونا پاسخ میدهد.
یعنی با این تفاسیر هیچ نیازی ندارم که برنامه سرورم رو عوض کنم و با برنامه نویسی وب دوباره پیائه سازی کنم؟
از کجا میتونم سرور اجاره کنم؟ قیمتاش چنده؟

از شرکت‌ها و نمابندگب‌هابی فروش. گوگل کمکتون می‌کنه.

برنامه‌نویسی با وب نیاز نیست. یه برنامه تحت ویندوز و لینوکس روی هاست می‌شه که البته باید همیشه فعال باشه تا به پرت گوش بده و به مقصد برسونه.