PDA

View Full Version : برنامه ورود و خروج کالا

code_project
یک شنبه 23 مهر 1391, 17:36 عصر
سلام دوستان
من یه برنامه ورود و خروج کالا نوشتم که توی چندتا شرکت قراره اجرایی بشه. توی این شرکت ها 5 نفر باید فرم خروج کالا را تأیید کنند(a,b,c,d,e). اما ترتیب تأیید کردن این نفرات توی هر شرکت با شرکت دیگه فرق داره. بعنوان مثال اگه توی شرکت اول ترتیب تأیید a,b,c,d,e باشه ممکنه توی شرکت دیگه c,e,d,a,b باشه. حالا من چکار کنم که نخوام واسه هر شرکت یه نسخه خصوصی از برنامه را بنویسم و تحویل بدم. پیشنهادتون چیه؟
البته بگم توی روال تأیید، هیچکس نمیتونه فرم هایی که زیردستش تأیید نکرده را ببینه و تأیید کنه.

roolinjax
یک شنبه 23 مهر 1391, 17:51 عصر
سلام
ساده ترین کار اینه که یه جدول تایید بسازی با این فیلدها (کد کالا ، تاریخ ، تایید a, تایید b , تایید c و ....) که فیلدهای تایید از نوع yes/no باشند.
هرکس که تایید کرد کالایی رو فیلد مربوط به خودش توی این جدول ادیت بشه و به yes تغییر کنه.
فقط تنها گیری که کلا کار شما داره که راحت هم میشه حلش کرد اینه که اولین تایید نباید ادیت باشه ، بلکه باید درج باشه که اینم خیلی ساده است ، شما میتونی قبل از ثبت یا ادیت چک کنی ببینی مثلا توی تاریخ مورد نظر ، فلان کد کالا توی این جدول چیزی ثبت شده یا نه .
اگر ثبت شده بود باید روال ویرایش اتفاق بیفته وگرنه که روال ثبت.

r_s1389@yahoo.com
یک شنبه 23 مهر 1391, 17:56 عصر
چرا اولین تایید نباید ادیت بشه؟

roolinjax
یک شنبه 23 مهر 1391, 18:07 عصر
چرا اولین تایید نباید ادیت بشه؟

برای اینکه در اولین تایید باید تازه یه رکورد توی این جدول ثبت بشه. تایید های بعدی باید روی همین رکورد و فیلد خودشون ادیت شوند.

ya30ien2
یک شنبه 23 مهر 1391, 21:40 عصر
وقتی تایید توسط چند نفر صورت میگیره و ترتیب مشخص نیست فکر میکنم بهتر باشه در هر صورت با زدن کلید تایید اول جستجو بشه اگه وجود نداشت بعد ثبت بشه یعنی اولین نفر هر کس باشه باید جستجو بشه که قبلا ثبت شده یا نه بعد به مرحله بعد بره

roolinjax
دوشنبه 24 مهر 1391, 18:16 عصر
وقتی تایید توسط چند نفر صورت میگیره و ترتیب مشخص نیست فکر میکنم بهتر باشه در هر صورت با زدن کلید تایید اول جستجو بشه اگه وجود نداشت بعد ثبت بشه یعنی اولین نفر هر کس باشه باید جستجو بشه که قبلا ثبت شده یا نه بعد به مرحله بعد بره

بنده هم همینو عرض کردم
اگر نفر اول مشخص بود که دیگه این داستانی که گفتم نبود.
اما در این موردی که ایشون فرمودن برای همه افرادی که تاییدشون نیازه باید هر دو کد ویرایش و درج رو بنویسیم، برای این کار کافیه یه سلکت بزنید و در صورت null بودن نتیجه توسط مثلا switch به case مربوط به درج بره و در صورت موجود بودن رکوردی در نتیجه ی جستجوی مذکور به case مربوط به ویرایش بره.
اگر نیازه قطعه کد ارائه بدم