PDA

View Full Version : سوال: برنامه ای بر مبنای نقشه های ساختمانی

lida_2030
یک شنبه 23 مهر 1391, 19:50 عصر
سلام به همه برنامه نویسان عزیز
من 1 برنامه دارم که در اون مشتری از من برنامه زیر را خواسته:
توی پروژه های ساختمانی معماران باید هر نقشه را خودشون به صورت دستی اعداد را جمع و ضرب کنند و بگند مثلا این ساختمان این میزان میلگرد میخواهد.
حالا از من خواسته اند به جای اینکه خودشون انجام بدند من با کد نویسی انجام بدم
1 کمکی که میشه گرفت توی سی دی اتوکد همون نقشه تمام جزییات هست
حالا سوال من اینه چطوری تو برنامه بگم که اینا را توی برنامه اتوکد بخون
اصلا میشه همچین برنامه ای را نوشت
خواهشا بهم کمک کنید
با تشکر

Y_Safaiee
یک شنبه 23 مهر 1391, 20:06 عصر
با سلام خدمت شما

با سایت های زیر مراجعه کنین :

http://www.codeproject.com/Articles/12519/AutoCAD-Drawing-Using-C

http://www.c-sharpcorner.com/UploadFile/sheel_longhorn/CsharpwithAutiCAD01282006002611AM/CsharpwithAutiCAD.aspx
فیلم های این سایتم خالی از لطف نیست :

http://download.autodesk.com/media/adn/DevTV_Introduction_to_AutoCAD._NET_Programming/
اما یه نکته مطمئنین میخوان با اتوکد تو سی شارپ کار کنین؟

مثلا چند وقت پیش یه برنامه آنالیز ساختمان دیدم ک توش طول و عرض آجر رو مینوشتین بعد طول و عرض بنا رو میدادین میگفت تو این ساختمون مثلا 5000تا آجر نیاز هست, اینقدر ملات میخواد و اینقدر کامیون آجر باید بیاد,بعدم نشون میداد اگه روزی 6 ساعت کار کنین چند روز طول میکشه و چندتا چیز دیگه

موفق باشین
بایت بایت

AmirGhasemi
دوشنبه 24 مهر 1391, 10:39 صبح
سلام بر عزيزان
من آدمي نيستم كه بخواهم مردم را نااميد كنم اما اين پروژه كه ارتباط سي شارپ با اتوكد يه كم سنگ بزرگ نيست؟؟؟ سنگ بزرگ هم علامت ......
شايد اين كار شدني باشه اما چون مطمنا نقشه هايي كه در اختيار شما خواهد بود مطمنا از يك پلتفرم يكسان تبعيت نمي كنن مطمئنا به نتيجه نخواهي رسيد
پس يه فرم طراحي كن و اعداد را يا دستي آنجا بريز يا يك فايل XML تهيه كن و برنامه ات از آن فايل بخواند

lida_2030
دوشنبه 24 مهر 1391, 10:47 صبح
سلام مرسی از توجهتون
آقای یونس میشه اون برنامه را معرفی کنید ممنون میشم
آقای قاسمی خودمم میدونم خیلی سخته اول هم به همین فکر افتادم که اینطوری بگم که شما میگید ولی متاسفانه معمار اینا انمیخواد میخواهد برنامه ببینه و بگه این قسمت این میزان تیرچه میخواهد یعنی دیگه معمار نخواهد حساب کنه ئ اینم بستگی به این داره که برنامه با اتوکد رابطه برقرار کنه و بتونه نقشه را جاهای مختلفشوو رویت کنه

MMR_1344
دوشنبه 24 مهر 1391, 11:05 صبح
دوست خوبم اینکار انجامش تغریباً غیر ممکنه
چون برای بدست آوردن میلگردهای درون نقشه باید ببینی که این میلگردها در چه محدوده ای و با چه فاصله ای از هم قرار دارن که تشخیص اون در نقشه با برنامه مشکله
اما اگر بخوای میتونی در بخشی از نقشه که معمولا‍ً در تمامی نقشه ها هم وجود داره یک جدول لیستوفر بنویسی و بعد اون بیاد اون جدول رو بخونه و بر اساس وزنهای میلگرد مقدار اون رو بدست بیاره

Y_Safaiee
دوشنبه 24 مهر 1391, 11:09 صبح
با سلام مجدد

اسم برنامش اگه اشتباه نکنم و حافظم یاریم کرده باشه "سازه یار" بود که طرف فکر کنم 5-6سال پیش نوشته بود چون با سی نوشته شده بود و تحت داس اجرا میشد.از فارسی ساز Sepand هم برای فارسی سازیش استفاده کرده بود.

اتفاقا سر اینم صحبت شد ک بخوام ویندوزیش کنم چجوریاس,چقدر قیمتشه و ...

چیزهای جالبی داشت ساده بود و در عمل خیلی به نظر نوشتنش سخت نبود اما جالب بود.

موفق باشین
بایت بایت

AmirGhasemi
دوشنبه 24 مهر 1391, 12:26 عصر
سلام دوباره
پول حلال مشكلاته گويا در اين دنياي وانفسا!!!
حالا چقدر قيمت دادين به اين شركت؟ اگر رقمش درست و حسابي باشد ما آپولو هم هوا مي كنيم برايشان!!!
قيمت پروژه و مدت زمان انجام چقدره؟

hossein_sh2008
دوشنبه 24 مهر 1391, 13:24 عصر
سلام دوست عزیز فکر کنم اسم نرام افزار پیمان یار هستش

اینم لینکش
http://www.icivil.ir/omran/civil-software/civil-software-useful/post-254.php

lida_2030
دوشنبه 24 مهر 1391, 20:37 عصر
سلام مرسی از همه بهخاطر توجه شون
قیمت برای طرف اصلا مهم نیست چون براش خیلی سنگین این محاسبات میخواهد که راحت بشه اگه بتونید بنویسید خیلی خوبه یا 1 نفر بهم کمک کنه مدت زمانش هرچه زودتر بهتر

badrouj
پنج شنبه 25 آبان 1391, 18:02 عصر
سلام
در مورد تهیه نقشه های سازه (ساختمان) بنده با توجه به رشته تحصیلیم (عمران) از برنامه سازه 80 که الان به سازه 90 ارتقاء دادن استفاده میکنم.
این نرم افزار کمکی با خروجی گرفتن از نرم افزار ایتبس به اتوکد نقشه های سازه ای رو ترسیم و مقادیر میلگرد و .... رو بر آورد میکنه قیمتش هم حول و حوش 2.5 میلیون تومن.