PDA

View Full Version : آموزش: راهنمایی در مورد طراحی وب سایت با PHP + مکان ورود به صفحه مدیریت

اسماعیل ابراهیمی
یک شنبه 23 مهر 1391, 22:50 عصر
با سلام خدمت دوستان
بنده تا چندی پیش با سی شارپ و ای اس پی و اس کیو ال سرور سایت طراحی می کردم ولی با بوجود آمدن برخی شرایط به سمت PHP کشیده شدم .

الان می خوام یه سایت طراحی کنم . php , css , html , sql رو بلدم . همچنین نحوه هماهنگ کردن کد های php و html رو بلدم .

در .net که قبلا سایت طراحی می کردم با استفاده از master page قالب اصلی سایت را مشخص می کردم اما همانطور که می دونید php فاقد این ویژگیه . برای حل این مشکل چیکار کنم ؟

در کل مراحل ایجاد یک سایت PHP رو می خوام بدونم ... ؟ بعد از طراحی بانک به چه ترتیبی پیش برم ؟ می خوام تا حد امکان از جابجایی بین صفحات کاسته بشه و به صورت آژاکس یا JQuery باشه ...

در این زمینه اگه منبعی موجود هست بفرمایید ...

این سایت که می خوام طراحی کنم دارای 3 قسمت کلی هست :
1-نمای عمومی که همون صفحه اصلی سایته
2- نمای کاربری که وقتی کاربران وارد میشن به اون هدایت میشن
3-نمای مدیریت سایت

حالا به نظر شما اساتید ورود به قسمت کاربری و مدیریت از یه قسمت باشه (صفحه اصلی ) و بر اساس نقش کاربر به قسمت مورد نظر هدایت بشه ، یا اینکه صفحه ورود به مدیریت اصلی سلیت رو در یه صفحه جداگانه قرار بدم ؟

نمونه پروژه php اگه دارین معرفی بفرمایید ...

با تشکر فراوان

lady64
دوشنبه 24 مهر 1391, 09:29 صبح
تو php ساده ترین روش برای اینکه قالب تو صفحات تکرار نشه ، اینه که از include استفاده میشه . یعنی header، footer و ... رو در صفحات جدا طراحی و در صفحات مورد نظر include‌میکنند .
ولی راههای بهتری هم هست . مثلا در مورد موتور قالب تو انجمن php صحبت شده .
پروژه ی آقای شهرکی کار با دیتابیس رو خیلی خوب توضیح داده
http://barnamenevis.org/showthread.php?269194-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%84%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%84%D9%87-PHP-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%A7%D9%8A%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%AB%D8%A7%D9%84
فقط ایشون از frameset‌استفاده کردند.

در مورد ورود به صفحه ی مدیریت هم معمولا صفحه ی مدیریت رو جداگانه تعریف میکنند و در صفحه ی اصلی به دلایل امنیتی قرار نمیدند .