PDA

View Full Version : سوال: چگونه یک برنامه را اسلاید اسلاید کنیم؟

Alireza.imani
سه شنبه 25 مهر 1391, 13:33 عصر
سلام دوستان....من یک برنامه دارم که می خوام با کلیک روی دکمه ی «صفحه ی بعدی» یک صفحه ی دیگه ظاهر بشه...دقت کنید می خوام ظاهر بشه نه اینکه یک فرم دیگه باز بشه...خب با توجه به اینکه من نسبتا آماتورم توضیح بدین. :کف:

حسین شهریاری
سه شنبه 25 مهر 1391, 13:49 عصر
مثل Setupها؟
نمیدونم، توی دلفی یه کامپوننت بود به نام NoteBook ولی تو دات نت را نمیدونم معادلش چیه، یعنی باهاش برخورد نداشتم.

morteza271
سه شنبه 25 مهر 1391, 13:56 عصر
برای اینکار روش های زیاد وجود داره ولی برای اینکه بهتون پاسخ بدم شما بگین که آیا در پروژتون از کنترل های دات نت بار استفاده می کنید یا نه؟!!
با استفاده از tabControl دات نت بار من همیشه اینکار رو میکنم.چون در این کنترل امکانش هست که هدر ها رو نشون ندیم و خیلی راحت میشه اینکار رو کرد!

ولی اگه از کنترل های معمولی سی شارپ استفاده میکنید میتونید از پنل ها استفاده کنید،چند پنل بذارین در فرمتون و در هر لحظه فقط یکی رو Visible کنید.
اگه توضیح بیشتری خواستین بگین...

programerinfonet
سه شنبه 25 مهر 1391, 15:22 عصر
اگه حرفه ای میخوایید از کنترل های دات نت بار و زیر مجموعش که مترو هست استفاده کن

Alireza.imani
سه شنبه 25 مهر 1391, 15:49 عصر
برای اینکار روش های زیاد وجود داره ولی برای اینکه بهتون پاسخ بدم شما بگین که آیا در پروژتون از کنترل های دات نت بار استفاده می کنید یا نه؟!!
با استفاده از tabControl دات نت بار من همیشه اینکار رو میکنم.چون در این کنترل امکانش هست که هدر ها رو نشون ندیم و خیلی راحت میشه اینکار رو کرد!

ولی اگه از کنترل های معمولی سی شارپ استفاده میکنید میتونید از پنل ها استفاده کنید،چند پنل بذارین در فرمتون و در هر لحظه فقط یکی رو Visible کنید.
اگه توضیح بیشتری خواستین بگین...

لطفا کامل توضیح بدین

morteza271
سه شنبه 25 مهر 1391, 16:28 عصر
لطفا کامل توضیح بدین

در کدوم مورد بیشتر توضیح بدم؟؟
شما به سوال من جواب ندادین!!!از چه کنترل هایی استفاده می کنید؟

Alireza.imani
سه شنبه 25 مهر 1391, 16:33 عصر
کنترل های عادی تکست باکس لیبل باتن و..........

morteza271
سه شنبه 25 مهر 1391, 17:32 عصر
به پروژه ای که ضمیمه کرده ام مراجعه کن:

94064
البته من در این پروژه از پنل استفاده کرده ام ولی شما می تونید به جای دو پنل داخلی (Page1 و Page2) از یوزر کنترل استفاده کنید.
موفق باشید

RIG000
سه شنبه 25 مهر 1391, 17:52 عصر
به پروژه ای که ضمیمه کرده ام مراجعه کن:

94064
البته من در این پروژه از پنل استفاده کرده ام ولی شما می تونید به جای دو پنل داخلی (Page1 و Page2) از یوزر کنترل استفاده کنید.
موفق باشید

CurrentPageIndex
اینجا چیه؟
من فریم ورک 4 ندارم نمیتونم فرم برنامه رو ببینم و از form.cs دیدم برنامه رو .

morteza271
سه شنبه 25 مهر 1391, 17:58 عصر
CurrentPageIndex
اینجا چیه؟
من فریم ورک 4 ندارم نمیتونم فرم برنامه رو ببینم و از form.cs دیدم برنامه رو .

شماره ی صفحه جاری(در اینجا همون پنل) رو نگه میداره!!!
یک متغیر از نوع int که در ابتدای کلاس تعریف شده!

RIG000
سه شنبه 25 مهر 1391, 18:28 عصر
من کپی کردم برنامه یه رو به اونش توجه نکردم. جدیدا" گیح شدم.
مهندس اگه شی به تاپیک A * هم یه سری بزن

omidamiry
دوشنبه 08 آبان 1391, 11:51 صبح
با سلام به شما و همه دوستان

در روز های انتدایی برنامه نویسیم استادم پیشنهاد جالبی داد برای هر صفحه نمایشی خاصی از فرم جداگانه استفاده کن و یک فرم را لایه لایه نکن

این پیشنهاد استادم خیلی خوب بود و جواب داد

مزیت :
اگر تغییر یا هر خرابی پیش اید در همان جزء کوچک است
پیدا کردن ایرادات بهتر است
عمل کپسوله کردن بیشتر انجام میشود
و ....................

در مورد لایه توضیح بدم :

گه گداری کار با نرم افزار به صورت پله ای است مثلا چاپ گزارش ابتدا کاربر بایستی فیلتر های مورد نظر را انجام دهد و بعد همان اطلاعات آخر چاپ شود و در پروسه چاپ امکان دسترسی به لایه
قبلی یا تغییرات در اطلاعات وجود نداشته باشد بهتر است در دو فرم جدا گانه تهیه شود که فرم چاپ showdialog شود تا امکان دسترسی به فرم قبلی کسر شود.

ولی شرایط خاصی وجود دارد شما در صفحه اصلی احتیاج به چند دسته اطلاعات دارید

مثلا فروش
امکان دارد برای تسریع بیشتر شما در لود فرم اطلاعات را از بانک یکبار بخوانید و چندین بار استفاده کنید به همین خاطر نباید فرم بسته شود چون dispose می شود

ولی برای وجود ورودی های زیاد یا اطلاعات در خواستی زیاد شما احتیاج به چند صفحه کردن فرم میشوید

در این حالت می توانید از tabcontrol استفاده کنید که باعث صفحه سازی در فرم میشود مثال : جعبه ابزار ویژوال که دارای گزینه های فراوان است که در tab های گوناگون دسته بندی شده

پایان.
در صورت هرگونه سوال بیشتر پیام خصوصی بدید لینک تا حتما بببینم.

لطفا سوالات خود را واضح تر بپرسید تا در اولین یا نهایتا دومین پاسخ بهترین جواب را دریافت کنید

موفق باشید