PDA

View Full Version : سوال: حذف و اضافه کردن رکورد در اکسس

ashkan1234
چهارشنبه 26 مهر 1391, 12:55 عصر
با درود فراوان!
بنده تازه از vb6 کوچ کردم به vb.net2010
در vb6 برای اتصال به بانک از adodc استفاده میکردم!
حالا بعد از کلی جستجو،به این نتیجه رسیدم که در vb.net نباید از این کنترل استفاده کرد،چون سرعت برنامه رو کند میکنه؟!
خلاصه وصل شدم به دیتا بیس!
منتهی حالا با حذف و اضافه کردن رکورد در دیتا بیس مشکل دارم!
یک سورسی بود با نام مدیریت عکاسی!دانلودش کردم!ولی از اون طریق نتونستم جواب بگیرم!
مگه کدهای vb.net2008 با vb.net2010 تفاوت داره؟
مثلا تو کلاس فرم این متغیرها رو میخوام تعریف کنم،نمیشناسه:
Dim db As New DataBase
Dim obj As New person
چرا؟!!
----------------------------------
یا به خیلی از کدهایی که تو اون برنامه نوشته،میارم تو برنامه خودم،ارور میده!!!
ممنون میشم دوستان کمکی بفرمایند!

حسین شهریاری
چهارشنبه 26 مهر 1391, 14:23 عصر
سلام
چیزی که بنده متوجه شدم اینه که:
شما بهتره یه مقدار روی مفاهیم دات نت کار کنی و تفاوتهای اونا با تکنولوژی های قبلی درک کنی، بعدا بیای سراغ مدیریت بانکهای اطلاعاتی..
اتفاقا شما بهتر از کسی که شروع کارش با دات نت هست میتونی پیشرفت کنی.
سایر موارد را هم با اعمال مقایسه میتونی بهش دسترسی پیدا کنی.

ashkan1234
چهارشنبه 26 مهر 1391, 14:57 عصر
سلام
چیزی که بنده متوجه شدم اینه که:
شما بهتره یه مقدار روی مفاهیم دات نت کار کنی و تفاوتهای اونا با تکنولوژی های قبلی درک کنی، بعدا بیای سراغ مدیریت بانکهای اطلاعاتی..
اتفاقا شما بهتر از کسی که شروع کارش با دات نت هست میتونی پیشرفت کنی.
سایر موارد را هم با اعمال مقایسه میتونی بهش دسترسی پیدا کنی.
از لطفتون سپاسگذارم!
میشه بیشتر راهنماییم کنید؟
منبع خاصی سراغ دارید که بتونتم در سریعترین زمان اینکارا رو که فرمودید انجام بدم؟

mehraaaaan
چهارشنبه 26 مهر 1391, 15:05 عصر
http://s1.picofile.com/file/7529982575/3_15.zip.html

ashkan1234
چهارشنبه 26 مهر 1391, 15:28 عصر
http://s1.picofile.com/file/7529982575/3_15.zip.html

پراک..فا... رو واسه چی برای دانلود گذاشتید؟
ربطش چی بود؟

r. salehi
چهارشنبه 26 مهر 1391, 16:56 عصر
سلام دوست عزیز
من هم مثل شما در VB.Net تازه کارم. تقریبا سه ماهی هست که شروع کردم. فیلد کاریم هم بانکهای اطلاعاتی هست و این کار را هم با اکسس شروع کردم. میشه گفت تقریبا هر کتابی در این ضمینه در بازار موجود بود را تهیه کردم از میون این همه یک کتاب از همه بهتر بود و کمک بسیار شایانی به من کرد. کتاب راهنمای کابردری ویژال بیسیک دات نت نوشته مهندس محسن مدحج انتشارات مهرگان قلم به قیمت 27 هزار تومان. با توجه به سوابق قبلی شما این کتاب در سریع ترین زمان شما را راه خواهد انداخت. مباحث مربوط به بانکهای اطلاعاتی در این کتاب نمیگم کامله اما دید بسیار خوبی به شما خواهد داد. علاوه بر این مباحث جدیدی مثل Linq to SQL و Entity FrameWork را هم معرفی کرده ضمنا به قدر کفایت به Linq هم پرداخته که فوق العاد است. شما که قبلا از VB6 استفاده می کردید با دیدن توانمندی های Linq حتما کلی ذوق زده خواهید شد. :چشمک:
برای اتصال به بانک های اطلاعاتی هم اگر کمک بخواهید به قدر توان مضایغه نخواهم کرد.
موفق باشید

ashkan1234
چهارشنبه 26 مهر 1391, 17:46 عصر
سلام دوست عزیز
من هم مثل شما در VB.Net تازه کارم. تقریبا سه ماهی هست که شروع کردم. فیلد کاریم هم بانکهای اطلاعاتی هست و این کار را هم با اکسس شروع کردم. میشه گفت تقریبا هر کتابی در این ضمینه در بازار موجود بود را تهیه کردم از میون این همه یک کتاب از همه بهتر بود و کمک بسیار شایانی به من کرد. کتاب راهنمای کابردری ویژال بیسیک دات نت نوشته مهندس محسن مدحج انتشارات مهرگان قلم به قیمت 27 هزار تومان. با توجه به سوابق قبلی شما این کتاب در سریع ترین زمان شما را راه خواهد انداخت. مباحث مربوط به بانکهای اطلاعاتی در این کتاب نمیگم کامله اما دید بسیار خوبی به شما خواهد داد. علاوه بر این مباحث جدیدی مثل Linq to SQL و Entity FrameWork را هم معرفی کرده ضمنا به قدر کفایت به Linq هم پرداخته که فوق العاد است. شما که قبلا از VB6 استفاده می کردید با دیدن توانمندی های Linq حتما کلی ذوق زده خواهید شد. :چشمک:
برای اتصال به بانک های اطلاعاتی هم اگر کمک بخواهید به قدر توان مضایغه نخواهم کرد.
موفق باشید

ممنونم از این همه لطف!
میشه یک توضیح کوتاه در مورد linq بفرمایید؟
در مورد کانکت شدن به دیتابیس:
به نظر شما از oledb استفاده کنم بهتره یا از adodc!!
اگر بخوام با دیتابیس sql کانکت بشم!راحت تره؟!(مطمئنا که بهتره)
اگه مقدور بود،یه توضیحی کوتاهی بفرمایید به همرا کدها!

meisam3322
چهارشنبه 26 مهر 1391, 18:06 عصر
پراک..فا... رو واسه چی برای دانلود گذاشتید؟
ربطش چی بود؟

دوست عزیز اون لینک دانلوده !!!!! فایل رو دانلود کن که دوستان اونجا آپ کردن

ashkan1234
چهارشنبه 26 مهر 1391, 18:52 عصر
دوست عزیز اون لینک دانلوده !!!!! فایل رو دانلود کن که دوستان اونجا آپ کردن

فایل رو دانلود کردم!
فکر میکردم سورسه!
ولی اون شی..لت..ر شک..نه!ب...روک..سی ف..ی.....ر!
نمیدونم ایشون چرا این فایل رو قرار دادن؟!!

r. salehi
چهارشنبه 26 مهر 1391, 23:55 عصر
سلام مجدد
1-Linq بیان حداقل یک زبان پرس و جو است برای واکشی داده از از اشیای که دارای خصوصیت IEnumerable هستند. فرض کنید یک DataTable یا یک DataView یا DataGridView یا یک آرایه و خیلی از چیزهای دیگه که حاوی یک سری اطلاعات در ویژوال هستند را می تونید با Linq داده هاشون را با یک دستور زبان مشترک واکشی داده کنید. اون کتابی را که خدمتتون معرفی کردم مطالعه کنید همه اینها دستتون میاد.
2- برای اتصال به بانکهای اکسس باید از Oledb استفاده کنید. فقط نکته ای در این بین هست. و اون در خصوص ویرایش های خاص موتور اکسس هست و oledb که برای پسوندهای accdb و mdb با ویندوزهای 32 و 64 بیتی ممکنه شما را دچار مشکل کنه. اگر ویندوزتون 64 و افیس شما 32 باشه ممکمنه حتی با دردسرهای جدی هم مواجه بشید. اگر ویژال استادیو 2012 را نصب کنید از این دردسرها راحت میشید.
3- از مورد شماره دو که بگذریم وصل شدن به بانک اکسس یا SQL دیگه تفاوت آنچنانی نداره. روشهای زیادی برای اتصال وجود داره که همگی مبتنی بر ADO.Net هستند. ابتدایی ترین حالت اینه که شما باید تمام الزامات اتصال مثل Provider و آدرس بانک و دستورات کامند و همه و همه اینها را به صورت کد نویسی ایجاد کنید. اما روشهای ساده تری هم هست که تمام این مراحل مذکور را به صورت خودکار برای شما ایجاد خواهد کرد. یکی از اونها اینه که شما بعد از ایجاد پروژه در سلوشن اکسپلورر Add New Item بزنید و یک DataSet به پروژه اضافه کنید. وقتی صفحه DataSet باز شد Server Explorer را انتخاب کنید و باقی ماجرا.

mehraaaaan
پنج شنبه 27 مهر 1391, 06:58 صبح
سلام لینک و اشتباه فرستادم واسه یه انجمن دیگه بود چون عجله داشتم اینجا فرستادم از مدیران و بچه ها بابت این اشتباه عذر خواهی می کنم

farhad85
جمعه 04 بهمن 1392, 17:55 عصر
منم با کتاب آقای مدحج م.افقم