PDA

View Full Version : سوال: zend یا yii؟

Emir New
چهارشنبه 26 مهر 1391, 17:11 عصر
با سلام
من زبان php رو شروع کردم و می خوام با یکی از فریم ورک های zend و yii رو یاد بگیرم به نظر شما اساتید کدوم یکی از این ها رو شروع کنم بهتر هست ؟

MMSHFE
چهارشنبه 26 مهر 1391, 17:38 عصر
با سلام، به نظر من اگه سرتون واسه کدنویسی با کمی پیچیدگی ولی قدرت خیلی زیاد درد میکنه، Zend ردخور نداره ولی اگه سادگی و خوش دستی و در عین حال قدرت مناسب (البته نه در حد Zend) رو میخواین، Yii خیلی حرفها برای گفتن خواهد داشت.
موفق باشید.

reza10wert
چهارشنبه 26 مهر 1391, 18:45 عصر
اصلا این دو برای چی هستند ؟
چه خصوصیاتی داره که قدرت را میبره بالا و ... ؟

میشه در موردش یه کم توضیح بدید ؟

ممنون

nariman_t
چهارشنبه 26 مهر 1391, 20:41 عصر
به خاطذ این که منابع و کتابهای انگلیسی زند زیاد تر هستش من میگم زند رو یاد بگیرید همه گیر تر هم بوده تا الان این فریم ورک البته yii هم خوبه ولی من کتابهای زیادی برای این فرم ورک پیدا نرکدم کتابهاش محدود هستش در ضمن وقتی شما Zend رو یاد بگیرید کار کردن با فریم ورک های دیگه براتون آسون تر میشه

MMSHFE
چهارشنبه 26 مهر 1391, 21:23 عصر
Zend بطور کلی چندتا ویژگی خیلی خوب داره:
1- توسط تیم توسعه دهنده PHP تولید میشه که درنتیجه بیشترین سازگاری رو با جدیدترین امکانات هر نسخه از PHP داره.
2- بطور کامل مبتنی بر اصول شئ گرایی نوشته شده.
3- به راحتی با Zend Optimizer که وظیفه بهینه سازی کدها و همچنین رمزگذاری اونها رو بعهده داره، سازگار میشه.
4- بطور داخلی توی Zend Studio پشتیبانی میشه.
5- کمی تنظیم کردن اولیه اون و راه اندازیش و همچنین عادت کردن به سبک کدنویسیش در ابتدا سخت تره ولی وقتی عادت کردین، دیگه نمیتونید ازش دل بکنید (مثل وقتی که با لینوکس عادت میکنید و دیگه ویندوز به دلتون نمیشینه).
6- سرعت اجرای نسبتاً بالاتری داره و کدهاش به شدت بهینه نوشته شده (اگه به سورس کدش دقت کنید، مثل من روی «به شدت» خیلی تأکید خواهید کرد).
7- استفاده ازش کار هر کسی نیست :لبخند:

mohsen_31369
پنج شنبه 27 مهر 1391, 16:38 عصر
از لحاظ سرعت و کارایی yii خیلی جلوتر از zend و بقیه ی فریم ورک ها می باشد. مقایسه ی سرعت فریم ورک ها را مشاهده (http://www.yiiframework.com/performance/)نمایید
شما در yii می توانید از کتابخانه های zend نیز استفاده نمایید.

Emir New
یک شنبه 30 مهر 1391, 16:40 عصر
من زند استادیو رو دانلود کردم میشه یکم توضیح بدید که چطوری این برنامه کار می کنه من نتونستم باهاش کار کنم

MMSHFE
یک شنبه 30 مهر 1391, 18:44 عصر
کار با Zend Studio که خیلی راحته و تنظیم کردنش شبیه Aptana هست که توضیحشو توی این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?358881-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-aptana) گذاشتم. کجاشو مشکل دارین؟

MMSHFE
یک شنبه 30 مهر 1391, 21:31 عصر
یه خبر خوب هم برای دوستان و علاقمندان به Yii Framework دارم و اون اینکه طی صحبتهایی که با جناب کرامتی فر داشتم، قرار شد در اولین فرصت بخش فرعی Yii Framework داخل تالار PHP ایجاد بشه. امیدوارم این حرکت موجب رشد هر چه بیشتر این بخش بشه و با فعالیتش، بقیه بخشها رو هم وادار به تحرک کنه. موفق باشید.

Emir New
دوشنبه 01 آبان 1391, 10:19 صبح
من برنامه رو نصب کردم اگه امکانش هست در مورد راه اندازی و چگونی تنظیم اون روی لوکال هاست توضیح بدید .

Emir New
سه شنبه 02 آبان 1391, 20:30 عصر
من با زند این مشکل رو دارم وقتی گزینه local detect رو انتخاب می کنم با این پیغام مواجه میشم
94276
من جاوا رو هم نصب کردم ولی باز همین پیغام رو میده باید چکار کنم ؟

Emir New
سه شنبه 02 آبان 1391, 20:51 عصر
میشه این قسمت رو هم توی zend studio توضیح بدید

1- تنظیم وب سرور
از منوی Window گزینه Preferences رو انتخاب کنید. از بخش Aptana در سمت چپ، گزینه Web Servers رو انتخاب کنید. روی New کلیک کنید. Simple Web Server رو انتخاب کنید و OK رو بزنید. در کادر Name یک اسم برای WebServer بگذارین. من WAMP گذاشتم. در کادر Base URL آدرسی که صفحه اصلی وب سرور رو توی مرورگر باز میکنه وارد کنید که برای WAMP میشه http://localhost (http://localhost/)
در کادر Document Root هم مسیر فیزیکی پوشه ریشه وب سرور رو وارد کنید که برای WAMP میشه C:\wamp\www
روی OK کلیک کنید.

MMSHFE
سه شنبه 02 آبان 1391, 21:17 عصر
از منوی Window گزینه Preferences رو انتخاب کنید. از سمت چپ در بخش PHP گزینه PHP Servers رو انتخاب کنید و گزینه Default PHP Web Server رو انتخاب کنید (اگه نبود با گزینه New بسازید) و روی گزینه Edit کلیک کنید. در سربرگ Server گزینه Base URL رو با http://localhost و گزینه Local Web Root رو با C:\wamp\www تنظیم کنید. در سربرگ Path Mapping دکمه Add رو بزنید و در کادر Path on Server عبارت / رو تایپ کنید و در قسمت Path in File System عبارت C:\wamp\www رو تایپ کنید و OK رو بزنید. اگه بجز همین مسیری که اضافه کردین، مسیر دیگری وجود داشت، با دکمه Remove حذفش کنید. در هر دو سربرگ Zend Server و Tunnel هم گزینه ...Enable رو غیرفعال کنید و پنجره رو با OK ببندید.

Emir New
چهارشنبه 03 آبان 1391, 09:42 صبح
خیلی ممنون
اون ارور جاوا رو چطوری درست کنم ؟ اصلا روش من برای ایجاد پروژه در زند درست هست؟ من این روش رو از یک ویدیو تو اینترنت دیدم و استفاده می کنم ولی با این ارور مواجه میشم میتونید من رو راهنمایی کنید ؟
اگه یه کتاب هم باشه که کار رو با زند توضیح داده باشه یا یه سر نخی بده دستم می تونم ادامه راه رو برم

farhadfery
چهارشنبه 03 آبان 1391, 15:50 عصر
با سلام
من زبان php رو شروع کردم و می خوام با یکی از فریم ورک های zend و yii رو یاد بگیرم به نظر شما اساتید کدوم یکی از این ها رو شروع کنم بهتر هست ؟
دقت بفرمایید که فرمودند زبان php را شروع کردند. در همین ابتدای کار که نمی شه گفت برو سراغ زند یا yii.

MMSHFE
چهارشنبه 03 آبان 1391, 19:22 عصر
خیلی ممنون
اون ارور جاوا رو چطوری درست کنم ؟ اصلا روش من برای ایجاد پروژه در زند درست هست؟ من این روش رو از یک ویدیو تو اینترنت دیدم و استفاده می کنم ولی با این ارور مواجه میشم میتونید من رو راهنمایی کنید ؟
اگه یه کتاب هم باشه که کار رو با زند توضیح داده باشه یا یه سر نخی بده دستم می تونم ادامه راه رو برم
نه این روش تا جایی که میدونم درست نیست. شما باید ابتدا از منوی File گزینه New و بعد ...Project رو انتخاب کنید. بعد در بخش PHP گزینه Local PHP Project رو انتخاب کنید. درمرحله بعد در کادر Project Name نام دلخواه و در قسمت Location مسیر C:\wamp\www\LOCATION رو وارد کنید و بجای LOCATION نام پوشه دلخواه برای پروژه رو انتخاب کنید (میتونید این پوشه رو قبلاً بصورت دستی بسازین یا بگذارین ZS براتون بسازه). در قسمت Content گزینه Basic رو انتخاب کنید و نسخه مناسب PHP رو هم در بخش Version انتخاب کنید. در مرحله Launch Settings گزینه Launch URL رو انتخاب کنید و در قسمت Host عبارت http://localhost و در قسمت Base Path عبارت /LOCATION/ رو تایپ کنید (باز هم بجای LOCATION اسم پوشه دلخواهتون که در مرحله قبل وارد کردین رو بنویسید). در مرحله آخر (Libraries) هم کتابخانه هایی که میخواین در اختیار پروژه گذاشته بشه رو انتخاب کنید (میتونید هیچی انتخاب نکنید) و روی Finish کلیک کنید.

AmirSky
چهارشنبه 03 آبان 1391, 23:41 عصر
کاش کسایی که تجربه دارن یک مقایسه ای هم بین cakephp و yii میکردن
تا برای افرادی که میخوان یکدوم رو انتخاب کنن راهنمایی باشه
در ضمن منتظر راه اندازی بخش yii هستم

farhadfery
چهارشنبه 03 آبان 1391, 23:50 عصر
کاش کسایی که تجربه دارن یک مقایسه ای هم بین cakephp و yii میکردن
تا برای افرادی که میخوان یکدوم رو انتخاب کنن راهنمایی باشه
در ضمن منتظر راه اندازی بخش yii هستم
ت. انجمن iranphp بحثش مفصل صورت گرفته.

AmirSky
پنج شنبه 04 آبان 1391, 08:53 صبح
ت. انجمن iranphp بحثش مفصل صورت گرفته.

اون سایت رو دیدم
خیلی کلی گفته بودن که این فریمورک پیچیده است و اون یکی ساده است. من بحث فنی ندیدم
یه سری دیگه هم بحث های تعصبی مسخره راه انداخته بودن

navidAhwaz
شنبه 20 آبان 1391, 23:04 عصر
آیا yii مثل زند محیط گرافیکی برای ایجاد وب سایت رو داره؟
کسی میتونه اسکرین شات در زما پیاده سازی سایت رو بزاره که محیطش رو ببینیم؟

farhadfery
یک شنبه 21 آبان 1391, 11:42 صبح
اون سایت رو دیدم
خیلی کلی گفته بودن که این فریمورک پیچیده است و اون یکی ساده است. من بحث فنی ندیدم
یه سری دیگه هم بحث های تعصبی مسخره راه انداخته بودن
بچه ها خیلی خوب استدلال کرده بودند. این برداشت شماست که می گید بحث فنی ندیدم. هرطور که دوست دارید.:بامزه:

MMSHFE
یک شنبه 21 آبان 1391, 19:20 عصر
آیا yii مثل زند محیط گرافیکی برای ایجاد وب سایت رو داره؟
کسی میتونه اسکرین شات در زما پیاده سازی سایت رو بزاره که محیطش رو ببینیم؟
دوست عزیز، Zend Studio رو جزو فریمورک زند ندونید! این محیط، یک IDE هست که میتونید توی اون از هر فریمورکی که دوست دارین استفاده کنید یا حتی بدون فریمورک و با خود PHP مستقیماً کدنویسی کنید. حالا برای راحتی شما، موقع دانلودش Zend Framework هم همراهش برای شما نصب میشه ولی معناش این نیست که این محیط، اختصاصیه ZF هست. بنابراین، نه وجود Zend Studio یک امتیاز برای ZF هست و نه عدم وجود Yii Studio یا مشابه اون، دلیل بر ضعف Yii یا سایر فریمورکها. موفق باشید.

navidAhwaz
یک شنبه 21 آبان 1391, 19:43 عصر
دوست عزیز، Zend Studio رو جزو فریمورک زند ندونید! این محیط، یک IDE هست که میتونید توی اون از هر فریمورکی که دوست دارین استفاده کنید یا حتی بدون فریمورک و با خود PHP مستقیماً کدنویسی کنید. حالا برای راحتی شما، موقع دانلودش Zend Framework هم همراهش برای شما نصب میشه ولی معناش این نیست که این محیط، اختصاصیه ZF هست. بنابراین، نه وجود Zend Studio یک امتیاز برای ZF هست و نه عدم وجود Yii Studio یا مشابه اون، دلیل بر ضعف Yii یا سایر فریمورکها. موفق باشید.

میشه در مورد Yii Studioتوضیح بدید؟
و اینکه چطور میتونیم از طریق Zend Studioو یا IDEهای دیگر با yii کار کنیم؟

MMSHFE
یک شنبه 21 آبان 1391, 21:26 عصر
Yii Studio اصلاً نداریم. منظورم این بود که اگه Yii یک ادیتور نداره، به معنای ضعفش نیست چون Zend Framework اصلاً ارتباطی به Zend Studio نداره. ضمناً کار با Yii Framework هم توی Zend Studio اصلاً سخت نیست. کافیه مثل یک پروژه معمولی، ازش استفاده کنید. فقط پروژه رو توی Zend Studio ایجاد میکنید که اون رو هم قبلاً روشش رو توی همین تالار گفتم.

farhadfery
یک شنبه 21 آبان 1391, 21:53 عصر
شما IDE را با فریمورک اشتباه گرفتید. جواب سوال شما را هم استاد شهرکی دادند.

navidAhwaz
دوشنبه 22 آبان 1391, 16:45 عصر
Yii Studio اصلاً نداریم. منظورم این بود که اگه Yii یک ادیتور نداره، به معنای ضعفش نیست چون Zend Framework اصلاً ارتباطی به Zend Studio نداره. ضمناً کار با Yii Framework هم توی Zend Studio اصلاً سخت نیست. کافیه مثل یک پروژه معمولی، ازش استفاده کنید. فقط پروژه رو توی Zend Studio ایجاد میکنید که اون رو هم قبلاً روشش رو توی همین تالار گفتم.
هدف از این سوال این بود که از تجربه شما استفاده کنم و بهترین ادیتوری که میشناسید بهم معرفی کنید جواب شما عالی بود.

شما IDE را با فریمورک اشتباه گرفتید. جواب سوال شما را هم استاد شهرکی دادند.
از کجا به این نتیجه رسیدی برادر؟! این کار شما لابلای پست ها کمی مشکوک به اسپم هست.

رضا قربانی
دوشنبه 22 آبان 1391, 17:35 عصر
به نظر من هیچ کدوم. (یعنی از هیچ فریمورکی استفاده نکنید)

یادگیری شما کاهش پیدا می کنه