PDA

View Full Version : تا کدوم ورژن از دات نت در ویندوز xp بدون سرویس پک قابل اجراست ؟

cjNet
چهارشنبه 26 مهر 1391, 22:51 عصر
سلام به همه دوستان .
یه سوالی داشتم که میدونم دغدغه خیلی از دوستان بوده و حداقل یه باری باهاش مواجه شدند .

سوالم اینه که تا کدوم ورژن از دات نت در ویندوز XP بدون سرویس پک به راحتی اجرا می شوند و مشکلی ایجاد نمیکنند یعنی برنامه رو با اون ورژن ایجاد کنیم و مطمئن باشیم که اون ورژن از دات نت بدون هیچ مشکلی در ویندوز XP بدون سرویس پک نصب و اجرا میشه .
البته تا اونجایی که من میدونم دانت نت 4 در ویندوز xp سرویس پک 3 به پایین به راحتی نصب و اجرا نمیشه .

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید @

abdullah20
پنج شنبه 27 مهر 1391, 17:54 عصر
من تا 3.5 را به راحتی اجرا کردم ولی 4 در اکثر موارد به مشکل برمی خوردم

sia_2007
پنج شنبه 27 مهر 1391, 20:01 عصر
راه حل مشکل در این وبلاگ فارسی به خوبی توضیح داده شده (http://dnpars.ir/blog/?p=99)
موفق و پایدار باشید

Nima_kyan
پنج شنبه 27 مهر 1391, 23:42 عصر
البته تا اونجایی که من میدونم دانت نت 4 در ویندوز xp سرویس پک 3 به پایین به راحتی نصب و اجرا نمیشه .
دوست عزیز من دات نت 4 رو هم روی سرویس پک 2 ویندوز XP نصب کردم هیچ مشکلی نداشته.(نه نصبش و نه در اجرای برنامه)

cjNet
جمعه 28 مهر 1391, 16:27 عصر
ممنون از همه دوستان .
اون طور که من از جواب های دوستان متوجه شدم برای اینکه با دات نت یه برنامه ای بنویسیم که روی همه نسخه های ویندوز Xp به بعد به راحتی اجرا بشه از دات نت فریمورک 3.5 باید استفاده کنیم .

آیا این نتیجه ای که من گرفتم درست هست ؟
( ممنون میشم از دوستان اگه نظرشون رو در این باره مطرح کنند )

sia_2007
جمعه 28 مهر 1391, 18:59 عصر
دوست عزیز، این رو که من خیلی واضح توضیح دادم، بله باید این کار رو انجام بدید، اما کاری که من تو وبلاگم توضیح دادم رو هم انجام بدید که اگه یه نفر ویندوز برای مثال 8 و NET 4.5. داشت و NET 3.5. نداشت هم
بتونه از برنامه شما استفاده کنه، نه این که بره NET 3.5. رو جداگونه دانلود کنه و نصب کنه
اگه فکر می کنی می تونیNET 3.5. موجود در Setup ات رو روی 8 نصب کنی سخت در اشتباهی، NET 3.5. برای 8 بازنویسی شده، که جداگونه از اینترنت می گیرتش، و با نصاب شما کاری نداره، کلا اون رو نوشتم
که به دردسر نیافتی
موفق باشی

sia_2007
جمعه 28 مهر 1391, 18:59 عصر
دوست عزیز، این رو که من خیلی واضح توضیح دادم، بله باید این کار رو انجام بدید، اما کاری که من تو وبلاگم توضیح دادم رو هم انجام بدید که اگه یه نفر ویندوز برای مثال 8 و NET 4.5. داشت و NET 3.5. نداشت هم
بتونه از برنامه شما استفاده کنه، نه این که بره NET 3.5. رو جداگونه دانلود کنه و نصب کنه
اگه فکر می کنی می تونیNET 3.5. موجود در Setup ات رو روی 8 نصب کنی سخت در اشتباهی، NET 3.5. برای 8 بازنویسی شده، که جداگونه از اینترنت می گیرتش، و با نصاب شما کاری نداره، کلا اون رو نوشتم
که به دردسر نیافتی
موفق باشی