PDA

View Full Version : connection string vb.net be sql 2008

clupcd
جمعه 28 مهر 1391, 01:03 صبح
من مخوام یه نرم افزار دخل و خرج با sql بنویسم که با اون بتونن دخل و خرجشون رو ذخیره کنترل و یا حذف کنند |
تا ایجا درست
الان مخوام پایگاهم رو به vb.net متصل کنم به یک کانکشن استرینگی نیاز دارم که تو هر سیستمی کارکنه حتی سیستمی که اسکیول روش نصب نباشه کارکنه و اطلاعات ذخیره یا حذف بشه
مثل مثلا نرم افزار های حسابداری دیگه که ما بدون داشتن نرم افزار خاص روی سیستمی میتونیم نصبش کنیم و اطلاعات رو وارد کنیم و یا حذف کنیم
الان من سوالم اینه که رشته اتصال یا همونconnectionstring وی بی.نت به sqlserver2008 رو طوری که روی همه کامپیوترها جواب بده بنویسه (به NameServer خاصی وابسته نباشه)
و این که بهم بگین که دیتابسم رو کجا باید ذخیره کنم که همیشه همراه برنامم باشه

این همه برنامه داریم ولی همه انگار دیتاشون درون برنامه نهفته یک سری توضیحاتم راجع به همین نهفتگی مخوام

دگه فک کنم کامل توضیح دادم

پیشاپیش از کمکتون سپاسگذارم

با سلام کانکشن استرینگ اتصال vb.net به sql2008 رو قرار بدین
اکسپرس نه ها . سرور....

r. salehi
جمعه 28 مهر 1391, 01:41 صبح
سلام
سایت زیر مرجمعی هست برای کانکشن استرینگ به بانکهای اطلاعاتی مختلف. تمام نیاز های شما را در این خصوص جواب میده
http://www.connectionstrings.com/sql-server-2008
علاوه بر این شما اگر در Solution Explorer روی پروژه رایت کلیک کنید و Add New Item را انتخاب کنید و یک DataSet به پروژه خودتون اضافه کنید، صفحه DataSet باز خواهد شد. داخل صفحه باز شده Server Explorer را انتخاب کنید و به بانک مورد نظر خودتون وصل بشید. وقتی بانک مورد نظرتون را انتخاب کردین میتونید جداول را به داخل DataSet دراگ کنید. در این حالت تمام این مراحل به صورت خودکار انجام میشه و دیگه شما نیازی ندارید نگران Connection String باشید.
موفق باشید

clupcd
جمعه 28 مهر 1391, 11:19 صبح
ببینید من یه پروژه پایانی دارم (دانشگاه) با vb مخوام اتصال و محل قرار گیری دیتا رو طوری قرار بدم که اگر به سیستم های مختلف ریختم (که حتی sql ندارد ) جواب بده و اطلاعات ذخیره ادیت و ... بشه
انو یه راهنمایی تپل بفرمایید لطفا
پروژه من مدیریت دخل و خرجه
با توجه به این موضوع کدام نوع کانکشن به دردم مخوره؟

swallow.pa
جمعه 28 مهر 1391, 13:20 عصر
وقتي توي سرور نيم . قرار بديد در حقيقت از اينستنس پيش فرض استفلاده كرديد و مشكلي نخواهيد نداشت

clupcd
جمعه 28 مهر 1391, 13:41 عصر
وقتي توي سرور نيم . قرار بديد در حقيقت از اينستنس پيش فرض استفلاده كرديد و مشكلي نخواهيد نداشت
میشه بیشتر توضیح بدین برام و مثلا رشته اتصالش رو برام بنویسید؟
2-

شما اگر در Solution Explorer روی پروژه رایت کلیک کنید و Add New Item را انتخاب کنید و یک DataSet به پروژه خودتون اضافه کنید، صفحه DataSet باز خواهد شد. داخل صفحه باز شده Server Explorer را انتخاب کنید و به بانک مورد نظر خودتون وصل بشید. وقتی بانک مورد نظرتون را انتخاب کردین میتونید جداول را به داخل DataSet دراگ کنید. در این حالت تمام این مراحل به صورت خودکار انجام میشه و دیگه شما نیازی ندارید نگران Connection String باشید.
اگر از این روشی که دوستمون اشاره کردن استفاده کنم و رشته اتصال ننویسم فقط روی کامپیوتر فعلی کار میکنه یا رو کامپیوتری که اصلا اسکیول و وی بی.نت هم نداشته باشه کار خواهد کرد؟

JaVa
جمعه 28 مهر 1391, 14:41 عصر
ببین این بکارت میاد (اگه استباه نکرده باشم شما میخواد برنامه رو تحت شبکه بکنید.!!!)

پشتیبانی برنامه از شبکه ی محلی (http://barnamenevis.org/showthread.php?356669-%D9%BE%D8%B4%D8%AA%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%DB%8C-%D9%85%D8%AD%D9%84%DB%8C&highlight=%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87)

فایل آموزشی پست 9

موفق باشید

clupcd
جمعه 28 مهر 1391, 15:47 عصر
ببین این بکارت میاد (اگه استباه نکرده باشم شما میخواد برنامه رو تحت شبکه بکنید.!!!)

پشتیبانی برنامه از شبکه ی محلی (http://barnamenevis.org/showthread.php?356669-%D9%BE%D8%B4%D8%AA%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%DB%8C-%D9%85%D8%AD%D9%84%DB%8C&highlight=%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87)

فایل آموزشی پست 9

موفق باشید
نه دوست عزیز من مخوام یه نرم افزار دخل و خرج با sql بنویسم که با اون بتونن دخل و خرجشون رو ذخیره کنترل و یا حذف کنند |
تا ایجا درست
الان مخوام پایگاهم رو به vb.net متصل کنم به یک کانکشن استرینگی نیاز دارم که تو هر سیستمی کارکنه حتی سیستمی که اسکیول روش نصب نباشه کارکنه و اطلاعات ذخیره یا حذف بشه
مثل مثلا نرم افزار های حسابداری دیگه که ما بدون داشتن نرم افزار خاص روی سیستمی میتونیم نصبش کنیم و اطلاعات رو وارد کنیم و یا حذف کنیم
الان من سوالم اینه که رشته اتصال یا همونconnectionstring وی بی.نت به sqlserver2008 رو طوری که روی همه کامپیوترها جواب بده بنویسه (به NameServer خاصی وابسته نباشه)
و این که بهم بگین که دیتابسم رو کجا باید ذخیره کنم که همیشه همراه برنامم باشه

این همه برنامه داریم ولی همه انگار دیتاشون درون برنامه نهفته یک سری توضیحاتم راجع به همین نهفتگی مخوام

دگه فک کنم کامل توضیح دادم

پیشاپیش از کمکتون سپاسگذارم

clupcd
شنبه 29 مهر 1391, 18:58 عصر
کانکشن استرینگ ارور میده و به پایگاه متصل نمیشه...

clupcd
دوشنبه 01 آبان 1391, 11:14 صبح
اساتید محترم پاسخ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

clupcd
یک شنبه 07 آبان 1391, 09:25 صبح
از دوستانی که بنده رو یاری نکردند کمال تشکر را دارم اگر احیانن گذزتون به این پست خورد جواب بدین لطفا :
دوست عزیز مشکلم حل شد. فقط چنتا سوال برای مطرح است :
1 اگر Data Source = . یا Data Source = (local( بود در هر سیستم که sqlExpress هم باشد کار خواهد کرد؟
و بعد این که اگر من دیتابیس هایم را درکنار فایل های پروژه بگذارم اجرا در سیستم جدید جدول ها را چطور خواهد شناخت (یعنی لازم نباشد روی اون جدول اسکیول فول باشد و کاربر جدول بسازد ) جدول های برنامه همراه برنامه به سیستم دیگر رفته اجرا و ویرایش شوند
ممنونم

amirmms
جمعه 17 آذر 1391, 09:42 صبح
آقا یکی ترو خدا این تاپیکو جواب بده
این مشکل مشکل منم هستا :عصبانی++:

mhr548010
دوشنبه 27 آذر 1391, 21:49 عصر
آقا منم همین مشکل دارم یکی جواب بده دیگه. مطمئنا خیلیا این مشکل رو دارن.

clupcd
دوشنبه 27 آذر 1391, 21:57 عصر
آقا منم همین مشکل دارم یکی جواب بده دیگه. مطمئنا خیلیا این مشکل رو دارن.
"Data Source=.\SQLEXPRESS;Initial Catalog=نام دیتابیس;Integrated Security=True"

فرید نجفلو
سه شنبه 28 آذر 1391, 00:06 صبح
دوستان به این تاپیک (آموزش برنامه نویسی پایگاه داده به صورت گام به گام) (http://barnamenevis.org/showthread.php?333713) سر بزنید ، مخصوصا بخش های مربوط به رشته اتصال (فهرست رو تو همون صفحه اول گذاشتم {فقط توش پست نزنید لطفا})

farhad85
سه شنبه 26 شهریور 1392, 14:24 عصر
سلام دوست عزیز سرورنیم خودتونو داخل اسکیوال سرور2008 (local) نامگذاری کنید بعدش...........................
روش اول تو لود فرم یا...
Dim my_cn As New SqlConnection("Server=(local);Database=student;Integrated Security=True")
روش دوم تولود فرم یا...
("Server=(local);Database=(local);Initial Catalog=STUDENT;Integrated Security=True")

یا کلا برای دسترسی به متن مخصوص برنامه خودتون به پنجره سرور اکسپلورر زفته وروی دیتا بیستون کلیک زاست وگزینه پزوپزتیس کلیک کنید ودر پنجره ظاهرشده پزوپزتیس سمت راست نرم افزار وی بی دا نت در قسمت کانکشن استرینگ متن خاص خودتونو کپی کنید