PDA

View Full Version : تبدیل عدد فارسی nvarchar به INT

mostafa_tak2000
جمعه 28 مهر 1391, 19:16 عصر
سلام دوستان
من به یه مشکلی برخورد کردم که موندم توش و از صبح درگیرشم ولی باز نشد که نشد
بانک اطلاعاتی دارم که یکی از فیلدهای ان کد شناسایی است . من توسط فرم ورود اطلاعاتی که ساختم و از آن از ابزار فارسی ساز kblayout برای فارسی کردن ورود اطلاعات کاربران استفاده کردم . وقتی میخواستم که اعداد را به بانک انتقال بدم خطا میگرفت و قبول نمیکرد تا اینکه نوع فیلد را به nvarchar تغییر دادم مشکل ورود اعداد به بانک حل شده ولی در جستجوها و یا مراحل بعدی پروژم به همان اعداد فارسی در بانک بصورت انگلیسی احتیاج دارم .

دوستان راهنمایی کنند که کجای کارم را اصلاح و یا چه ابزاری در کجا استفاده کنم . با سپاس

aebrs@yahoo.com
جمعه 28 مهر 1391, 19:38 عصر
به نظر اگر مشکل اول خود را مطرح کنید بهتر باشد
روش نوشتن کد و ارسال آن به دیتا بیس را با نمونه کد توضیح دهید
محلی که خطا داشتید را توضیح دهید تا مشکل از آنجا حل شود و دیتا بیس را به حالت مناسب اولیه برگردانید
موفق باشید

aebrs@yahoo.com
جمعه 28 مهر 1391, 19:45 عصر
راستی اگر بخواهید به همین روش کنونی هم ادامه بدهید می توانید دستور select خود را بنویسید تا بتوان آنرا تغییر دهد
معمولا می توان از دستورات تبدیل (Cast or Convert) استفاده کرد مثل :

SELECT CAST(Code AS int) + 1000 AS adad
FROM MyTable

موفق باشید

mostafa_tak2000
جمعه 28 مهر 1391, 19:58 عصر
تشکر دوست عزیز
چشم مشکل اول را مطرح میکنم
من برای اینکه کلیه textbox های برنامم فقط فارسی تایپ کنند همینطور که قبلا گفتم از جاوااسکریپت استفاده میکنم. که از نظر فارسی نویسی هیچ مشکلی ندارم . مشکل اینجاست که اعداد فارسی را نمیتوتم بصورت integer به بانک اضافه کنم الان بصورت رشته ای و از نوع nvarchar اضافه میکنم . آیا راهی وجود دارد که اعداد فارسی در فرم را بصورت فارسی و از نوع integer و باز بصورت فارسی در بانک ذخیره کنم ؟

aebrs@yahoo.com
شنبه 29 مهر 1391, 04:36 صبح
فکر کنم یک جای سوال شما لنگ میزند
اولا ماهیت عدد با رشته متفاوت است. عدد فارسی و لاتین ندارد
دوما تابع تبدیل رشته به عدد Int.parse() را حتمابلد هستید
سوما اگر مشکل در نمایش اعداد به فارسی دارید راه حل های مختلفی وجود دارد که به نوع محتوا بستگی ندارد
چهارما توضیح چندان مفید نیست نمونه کد را بگذارید تا بازدید کنندگان مشکل را برایتان بگویند.
از قدیم هم گفته اند : دو صد گفته چون نیم کردار نیست
موفق باشید