PDA

View Full Version : شارژ سیم کارت با nrcomm

baradar
جمعه 28 مهر 1391, 19:17 عصر
سلام

من با کامپوننت nrcomm lib و با استفاده از gsm modem در زمینه ارسال و دریافت پیامک دارم برنامه می نویسم در زمینه ارسال و دریافت و غیره مشکلی ندارم ولی حالا یه مشکلی که هست میخوام با استفاده از دستورات خود کامپوننت سیم کارت داخل مودم را شارژ کنم ولی هر کار میکنم نمیشه دوستان لطفا راهنمایی کنید و یه نمونه دستور کوچیکش رو هم بنویسید
با تشکر

Felony
شنبه 29 مهر 1391, 08:19 صبح
برای شارژ سیم کارت و یا گرفتن میزان شارژ و ... نیاز به ارسال دستورات USSD دارید ، من الان تو سایت (http://www.deepsoftware.ru/nrcomm/gsm.html) این کامپوننت بررسی کردم چیزی در مورد ساپورت از این دستورات در لیست قابلیت های کامپوننت ننوشته بود ، KylixSMS تمام این قابلیت ها رو در اختیارتون میزاره .

baradar
شنبه 29 مهر 1391, 08:22 صبح
دوست گرامی از پاسخ شما ممنونم ولی خب از دستورات AT که پشتیبانی میکنه نمیشه با استفاده از دستورات AT COMMAND من سیم کارت را شارژ کنم
چند جا من این رو دیدم ولی جواب نگرفتم یعنی در جواب من فقط OK میاد و جواب استعلام میزان شارژ نمیاد لطفا راهنمایی کنید سیم کارت من ایرانسل هست

Felony
شنبه 29 مهر 1391, 08:35 صبح
اين شيوه سوال پرسيدن صحيح نيست ، اينکه ميگيی من هرکاري کردم نشد هر کاري شامل چي ميشه ؟! کاربري که تاپيک رو مطالعه ميکنه بايد کارهايي که شما انجام داديد و جواب نگرفتید رو حدس بزنه ؟

ميشه ولي بايد به اين دستورات مسلط باشي وگرنه با اين نوع مشکلات روبه رو ميشي ، اون KylixSMS که بهت معرفي کردم اين دردسرها رو نداره ، در آخر اگر میخوای خودت بنویسیش اول دستوری که تو اینترنت پیدا میکنی رو با Hyper Terminal تست کن و وقتی ازش کامل جواب گرفتی بیارش تو برنامه و اگر تو برنامه جواب نداد دنبال مشکل کدت باش .

baradar
شنبه 29 مهر 1391, 23:09 عصر
سلام

اينکه ميگيی من هرکاري کردم نشد هر کاري شامل چي ميشه ؟!

http://forums.nrcommlib.com/index.php?topic=1409.0
من این لینک رو به عنوان مثال نشون میدم هر کاری گفته بود انجام دادم هیچ کدوم جواب نمیده

حالا اگر با این کامپوننت نمیشه خب لطفا بهم توضیح بدین چطوری با مودم usb با kylixsms بهش وصل بشم چون میام وصل بشم بهم خطای وجود نداشتن پورت رو میده
من مد کانکشن رو روی 4 میگذارم یعنی usb و پروتکل هم روی 1 که همون AT هست ولی نمیشه لطفا طریقه وصل شدن را راهنمایی کنید با تشکر

Felony
یک شنبه 30 مهر 1391, 06:21 صبح
بعضی از مودم ها فقط پورت USB دارن ولی در حقیقت داخل مودم یک سیستم تبدیل Com به USB طراحی شده و مودم رو وقتی به USB میزنید به عنوان پورت Com شناسایی میشه ، شما اول چک کن ببین مودم به عنوان پورت Com شناخته شذه یا نه ( احتمال بسیار زیاد Com هست ) ، اگر بود Kylix رو برای Com تنظیم کن و چک کن ببین مودم روی کدوم پورت نصب شده ، بعد هم که گفتم اول از اون دستورات AT Command در داخل Hyper Terminal جواب بگیر و از صحت عملکردشون مطمئن شو بعد اون دستورات رو منتقل کن به برنامه ، در این صورت اگر برنامه کار نکرد مطمئن میشی که مشکل یا از کامپوننت مورد استفاده هست یا از نحوه کدنویسی شما .

baradar
یک شنبه 30 مهر 1391, 08:47 صبح
سلام

از پاسختون ممنونم ببخشید یه سوال دیگه داشتم من باید چطوری پورت مودمم رو مستقیما پیدا کنم چون اگر بخوام اینهمه پورت را تک تک تست کنم کار وقت گیریه و مثلا تو یک پروژه دیگه با یه مودم دیگه باز باید این کار رو تکرار کنم لطفا طریقه پیدا کردن سریع پورت مودم رو بهم یاد بدین با تشکر

Felony
یک شنبه 30 مهر 1391, 08:56 صبح
اگر منظورتون شماره پورت Com مربوط به مودم هست میتونید یک روال بنویسید و از پرت شماره 1 الی آخر بررسی کنید و به هر پورت مثلا 20 ثانیه Timeout بدید تا اگر مودم روی پورت فعلی بود تو این 20 ثانیه جواب بده و اگر تو این زمان Timeout جوابی از پورت جاری داده نشد برید سراغ پورت بعدی .