PDA

View Full Version : نحوه ساخت History در فرم Login

sasan_22
شنبه 29 مهر 1391, 00:29 صبح
سلام
چطوری میشه تو فرم login با زدن تیک Remember سری بعد مقادیر آخرین کاربر خودکار پر شود؟ دقیقا مثل سایت با زدن تیک به خاطر بیاور دیگه سری بعد یوزر و پسورد رو نمیدیم.
سوال دومم اینکه چطوری یک لیست history ساخت طوری که با نوشتن اولین کلمه یوزرنیم لیستی از تاریخچه زیر تکس باکس باز شه و (مهمتر از این ) با انتخاب یوزر نیم -- پسور آن نیز در کادر پسورد خودکار پر شود. ( امنیت مهم نیست فعلا جنبه آموزشی دارد )

خیلییی ممنون

Y_Safaiee
شنبه 29 مهر 1391, 00:55 صبح
با سلام خدمت شما

اگه دقت کنی اینکارو فقط تو مرورگرها مشاهده میکنی که چنین تیکی داره ,این که این کار اصلا توصیه نمیشه و جز بعضی امور که اهمیت چندانی نداره ساخته شده باید این تیک رو زد.یه چیز دیگه اینکه چندتا شناسه رو ذخیره نمیکنه آخرین شناسه رو ذخیره میکنه.

1.پیاده سازیش آسونه میتونی یوزر نیم و پسوردتو تو یک فایل/تنظیمات/دیتابیس ذخیره کنی,وقتی برنامه اجرا شد تست کنی که آیا نام کاربری و رمز عبور تو فایل/تنظیمات/دیتابیس هست یا نه اگه بود که وارد برنامه / فرم اصلی میشی اگه نبود فرم لوگین رو نشون میدی.
2.خوب اولی که با یک فیلتر کردن قابل حله اما دومی اینه که با توجه به یوزر نیم پسورد رو از فایل/تنظیمات/پایگاه داده بر میداری و میزاری تو تکس باکس رمز

یه آنالیز کوچولو کنی مفهوم گفتهامو میفهمی اما اگه متوجه نشدی بگو تا یه سمپل برات بزارم

موفق باشی
بات بایت

sasan_22
شنبه 29 مهر 1391, 02:48 صبح
سلام
جناب Youuness (http://barnamenevis.org/member.php?78417-Youuness) ممنون می شم اگه لطف کنین
فقط سوالایی که تو ذهنمه:
1- فقط آخرین رو میتونم ذخیره کنم یا به تعداد دلخواه؟
2- طبق گفته دوستمون آیا توی بانک ذخیره بهتره یا داخل setting؟ (حالا از هر جهت)

Y_Safaiee
شنبه 29 مهر 1391, 04:06 صبح
با سلام خدمت شما

1.نیگا کنید منظور من از این که آخرین رو ذخیره میکنه تو مرورگز نیود منظورم تو وب سایت بود,شما ممکنه تو مرورگرتون 10تا سایت باز کرده باشین و با نام کاربری و رمز عبور های مختلف لوگین سایت ها شده باشین اما در یک سایت نمیتونین با دو لوگین(با زدن تیک من رو فراموش نکنه) وارد شین(اگه بشین باگ حساب میشه)مثلا شما وارد جیمیلتون شدین و تیک Remember Me رو زدین حالا دوباره یک سربرگ جدید باز کنین و بخواین برین جیمیل خوب چون تیکشو زدین بدون اینکه کادر لوگین بیاد وارد میشین و برای اینکه با یک اکانت دیگه بیاین باید یا تیکشو نزنین یا ازش خارج یشین.

2.فرقی نداره با استفاده از Setting چون کنار و داخل سورس برنامه اطلاعات ذخیره میشه هر اپلیکیشن یک رفتار مجزا و مستقل رو نشون میده و انجام میده.

فرضو به این بگیرین که ما 10تا سیستم داریم و نرم افزارمونو رو 10تاش نصب کردیم,حالا من که سیستم شماره 4 ام تیک من رو بخاطر بسپار رو زدم,اگه برم سیستم 7م و کاربر سیستم 7م تیکشو نزده باشه صفحه لوگین میاد برام (اگه زده باشمم وارد صفحه کاری اون میشم) اگه هر کسم بیاد برنامه رو سیستم منو اجرا کنه چون تیکشو زدم وارد صفحه کاری من میشه

یه سمپلم برات ضمیمه کردم(نام کاربری = a و رمز عبور = 123 )

موفق باشی
بایت بایت

m0hammad_01
شنبه 29 مهر 1391, 14:50 عصر
جدا از بحث در ورد نوع طراحی و نحوه نوشتن کد، این رو عرض کنم که بکار بردن این امکان در نرم افزارهای کاربردی (یعنی غیر وب سایت)، کاملا غیر منطقی است (البته به نظر بنده) و یکی اصول اساسی امنیت (یعنی محدود کردن دسترسی به داده ها توسط نام کاربری و رمز عبور) را زیر پا می گذارد.
توی وبسایت ها (منظور وبسایت های رایج) اگر نام کاربری و حتی اگر رمز عبور هم ذخیره شود و اگر توسط شخص دیگری دزدیده شود، مشکل چندان بزرگی رخ نمی دهد.فرض کنید نام کاربری و رمز عبور من توی این انجمن لو بره! فوقش اینه که نام کاربری من بلاک میشه.
اما حالا فرض کنید توی یک نرم افزار (اگه تحت شبکه باشه و یا تعداد کاربران زیادی داشته باشه دیگه بدتر) لو رفتن نام کاربری و رمز عبور بسیار برای امنیت سیستم و اطلاعاتی که کاربر به آن دسترسی دارد مشکل ساز خواهد شد.
حالا ممکنه سوال کنید نام کاربری قراره ذخیره شه، نه رمز عبور.پس مشکل آنچنانی نیست.جواب این هستش که نام کاربری و رمز عبور با همدیگه امنیت رو ایجاد می کنن.به خصوص این تو نرم افزارها نمود بیشتری پیدا میکنه.می بینیم که توی نرم افزارها پس از ورود، دیگر اثری از نام کاربری مشاهده نمیشه، بلکه نام شخص مورد نظر به نمایش در میاد.تو وبسایت ها (تاکید می کنم وب سایت های معمول)بیشتر همون نام کاربری مورد استفاده قرار می گیره و همه میتونن با نام کاربری شخص رو بشناسن.
پس ما به عنوان توسعه دهنده نرم افزار و برای حفظ امنیت سیستم و اطلاعات نگهداری شده در آن، بهتره از گذاشتین این امکان برای نرم افزارمون خودداری کنیم تا حتی اختیار (اینکه کسی بخواد از این امکان استفاده کنه یا نه) از کاربر گرفته شه که کارهاییی مثل سهل انگاری و غیره باعث به خطر افتادن امنیت سیستم نشه.