PDA

View Full Version : سوال از شی FileUpload در asp.net

nima.amin
شنبه 29 مهر 1391, 09:35 صبح
سلام دوستان گرامی
من یه شی از fileupload دارم میخوام تو تکست باکس این شی یک مقدار پیش فرض مثه
c:\\filename قرار دهم
خب حالا اگه فایلی هم آپلود نشد همین فایل که به صورت پیش فرض در تکست باکس فایل آپلود وجود دارد آپلود بشه
من مشکلم اینجاست که چطوری اون مقدار پیش فرضو در تکستباکس فایل اپلود قرار بدم
لطفا اگه کسی راه حلشو بلده ممنونم میشم راهنمایم کنه

sabzehbzsa
شنبه 29 مهر 1391, 10:32 صبح
سلام من یه پیشنهاد برات دارم
میتونی تو کدنویسی یه متغیر filename تعریف کنی و ادرس یه عکس پیشفرض رو به اون بدی که اگه کاربر عکسی اپلود نکرده بود این عکس به جاش ذخیره بشه
حالا اگه کاربر عکس خودش رو اپلود کرده بود ادرس عکس کاربر رو تو filename میریزی

nima.amin
شنبه 29 مهر 1391, 11:42 صبح
اما من میخوام حتما آدرس پیش فرض هم در تکست باکس نشون داده بشه

nima.amin
شنبه 29 مهر 1391, 11:45 صبح
اما من میخوام حتما آدرس پیش فرض هم در تکست باکس نشون داده بشه

وقتی فرم باز میشه اون ادرس پیش فرض در تکست باکس فابل اپلود باشه

cj.saeed
پنج شنبه 30 بهمن 1393, 20:01 عصر
دوستان من میخوام اینجا بگم مثلا ی سری فایل ها رو بتونه قبول کنه مثلا
.rar رو
من فقط واسه jpg و png نوشتم بقیه پسوند ها چطوری میشه بفهمم کداش کدومن؟
کسی منبعشو داره ؟

else if (fileup.PostedFile.ContentType != "image/jpeg" && fileup.PostedFile.ContentType != "image/png")

keiv@n
جمعه 01 اسفند 1393, 11:17 صبح
دوستان من میخوام اینجا بگم مثلا ی سری فایل ها رو بتونه قبول کنه مثلا
.rar رو
من فقط واسه jpg و png نوشتم بقیه پسوند ها چطوری میشه بفهمم کداش کدومن؟
کسی منبعشو داره ؟

else if (fileup.PostedFile.ContentType != "image/jpeg" && fileup.PostedFile.ContentType != "image/png")

اکثرا extension ها سه کاراکترین مثلا jph , png , exe ,ini, rar, dat,bak,.......mp4,mp3,flv,......

بیا fileUpload.fileName رو بگیر تا سه تا مونده به آخرش پیش برو اینجوری extension رو میگیری :

Extension :
fileUpload.fileName.subString(fileUpload.fileName. length-4,fileUpload.fileName.length)

cj.saeed
جمعه 01 اسفند 1393, 20:14 عصر
اکثرا extension ها سه کاراکترین مثلا jph , png , exe ,ini, rar, dat,bak,.......mp4,mp3,flv,......

بیا fileUpload.fileName رو بگیر تا سه تا مونده به آخرش پیش برو اینجوری extension رو میگیری :

Extension :
fileUpload.fileName.subString(fileUpload.fileName. length-4,fileUpload.fileName.length)

اگه امکان داره با مثال توضیح بدین
متوجه نمیشم
می خوام پسوند .rar و فقط بخونه چیکار کنم؟

sheida2012
شنبه 27 تیر 1394, 13:58 عصر
سلام دوستان میشه یه کمکی به من بکنید؟
من با asp.net یک نرم افزار تحت وب درست میکنم ولی به یه مشکلی خوردم که خیلی داره اذیتم میکنه خیلی هم وفت برای تحویلش ندارم.
مشکل اینه که توی صفحه ثبت نام چون اطلاعات زیاد بود از کنترل wizard استفاده کردم ولی متاسفانه برای آپلود عکس پرسنلی با FileUpload به مشکل خوردم چون تو wizard کنترل FileUpload همیشه خالیه از UpdatePanel و تگ Trigger اون هم استفاده کردم نشد با یه طرفندی FileUpload رو از Wizard کشیدم بیرون مشکل حل شد ولی بعد از رفع مشکلات دیکه برنامه فرم ثبت نام رو تست کردم دیدم باز به مشکل خورده باز با MultiView کنترل Wizard رو شبیه سازی کردم ولی مشکل حل نشد. بعد فهمیدم که کنترل های غیر HTML نه تو قسمت دیزاین صفحه شناخته میشن نه تو قسمت C#‎ مگر اینه دستی بنویسمشون البته برنامه موقع اجرا خطایی هم نمیده ولی تو قسمت دیزاین صفحه که داخل MasterPage قرارداره یعنی تگ Page زیرش خط خطا کشیده.
لطفاً اگه میتونید کمکم کتید خیلی عجله دارم. ممنون