PDA

View Full Version : سوال: دارم روی یک نرم افزار تـلفن کار میکنم میخواستم بدونم کسی تجربه ای داشته بهم اطلاع بده این مورد ها پش

samadblaj
شنبه 29 مهر 1391, 12:23 عصر
سلام دوستان دارم روی یک نرم افزار تـلفن کار میکنم میخواستم بدونم کسی تجربه ای داشته بهم اطلاع بده این مورد ها پشتیبانی مشوند؟

- شماره گیری
- پاسخ به تماس
- مکالمه از طریق میکروفن و هدفن
- نمایش شماره تماس گیرنده
- پیام گیری.
کدوم پشتیبانی میشه...؟
بعد یه نکته دیگه که هست برای تست میشه از گوشی همراه استفاده کرد(یا روشی کم هزینه برای تست موجود دارد؟)؟

AmirGhasemi
شنبه 29 مهر 1391, 12:34 عصر
سلام
ببينيد اول بايد مشخص كنيد كه از چه مودمي مي خواهيد استفاده كنيد
منظورت از نوع مودم برند آن نيست
ببينيد براي ساخت نرم افزارهاي تلفن شما از سه راه حل مي توانيد استفاده كنيد:
1) مودم هاي Caller ID Dial Up كه متاسفانه اكثر انها با خطوط تلفن ايران مشكل دارند و فقط شركت پرديسان الكترونيك مشهد مودم هايي ساخته كه درست جواب مي دهند از اين مودم ها فقط براي گرفتن كالرآيدي استفاده ميشه و بقيه كارها را خودت بايد انجام بدهي! البته برداشتن گوشيو قطع كردن و اينها را هم دارد
2) مودم هاي IVR كه بسيار پيشرفته هستند و شما هر نوع نرم افزاري مخصوصا تلفن گوياي هوشمند هم مي تواني باهاش بنويسي
3) روترهاي Cisco Voip كه بسيرا پيشرفته هستند و هر كاري حتي آپولو هوا كردن هم ميشه باهاش انجام داد منتها دانش فني خاص خودش را دارد

samadblaj
شنبه 29 مهر 1391, 13:49 عصر
ممنونم آقای قاسمی توضیحاتتون کامل و عالی بود ولی من یه برنامه شبیه به یه منشی تلفنی میخوام.
تقریبا به این شکل : مشتری تماس میگیره بر اساس اطلاعات ذخیره شده در دیتابیس و از جمله شماره . بعد بر اساس شماره تلفن پیدا شده صدای مشتری رو ضبط و ثبت کرده...
و میخوام قابلیت های دیگه هم داشته باشه.
من الان به دلیل وضعیت مالی قادر به خرید مودم های گران قیمت نیستم.
آیا روشی هست؟

samadblaj
شنبه 29 مهر 1391, 14:05 عصر
1) مودم هاي Caller ID Dial Up كه متاسفانه اكثر انها با خطوط تلفن ايران مشكل دارند و فقط شركت پرديسان الكترونيك مشهد مودم هايي ساخته كه درست جواب مي دهند از اين مودم ها فقط براي گرفتن كالرآيدي استفاده ميشه و بقيه كارها را خودت بايد انجام بدهي! البته برداشتن گوشيو قطع كردن و اينها را هم دارد

برنامه من باید به دیتابیس متصل بشه و کلید هایی توسط تماس گیرنده دریافت کند.
احتمالا باید از کامپوننت kdtele هم استفاده کنیم .
فکر کنم مودم اولی مناسب کار من باشه درسته؟

AmirGhasemi
شنبه 29 مهر 1391, 14:08 عصر
دوست عزيز
من اصولا كامپوننت هاي Kdetel را اصلا قبول ندارم راستش زياد خوشم نمياد ازشون
براي گرفتن كليد توسط شخص تماس گيرنده و ريختن اونها در ديتابيس و انجام يه سري كارها من IVR را توصيه مي كنم كه البته قيمتشون هم گرونه
بنابراين فعلا با همين مودم هاي صباي پرديسان الكترونيك و Kdetel كارتون را انجام دهيد

samadblaj
شنبه 29 مهر 1391, 14:21 عصر
دوست عزيز
من اصولا كامپوننت هاي Kdetel را اصلا قبول ندارم راستش زياد خوشم نمياد ازشون
براي گرفتن كليد توسط شخص تماس گيرنده و ريختن اونها در ديتابيس و انجام يه سري كارها من IVR را توصيه مي كنم كه البته قيمتشون هم گرونه
بنابراين فعلا با همين مودم هاي صباي پرديسان الكترونيك و Kdetel كارتون را انجام دهيد

خوب ببخشید شما اطلاع ندارید که موقع تماس برای نمایش شماره تماس و اینجور موارد مشکلی نداره...
طبق تحقیقی که داشتم و همین انجمن بحث ها سر KdTele بیشتر از سایر ابزار ها بود نظرتون چیه شما از کامپوننت IVR هم کار کردید؟ منابع کافی برای انجام پروژه وجود داره؟
مرسی از لطفتون

AmirGhasemi
شنبه 29 مهر 1391, 14:27 عصر
IVR كامپوننت نيست يك نوع مودمه كه خودش dll داره و شما ميتوانيد از طريق dll اون باهاش ارتباط برقرار كنيد
اگر شما فقط برايت كالرآيدي طرف مهمه كه از همين مودم هاي معمولي استفاده كن اما اگر مي خواهي صدا پخش كند شبيه تلفن گويا و يا كليد از سمت تماس گيرنده دريافت كند و در ديتابيس ذخيره كند و متناسب آن عمل خاصي انجام دهد حتما و حتما مجبوري از مودم هاي IVR‌استفاده كني كه معروفترين كه در ايران هم زياده Dialogic‌است

samadblaj
شنبه 29 مهر 1391, 14:37 عصر
به عنوان سوال آخر :
با مودم های معمولی چه خدماتی میشه به مشتری داد؟

میشه صدای مشتری رو ضبط کرد
1 - میشه پاسخگویی به تماس مشتری داشت و
2 - یک پیغام برای مشتری پخش کرد؟
لطفا بفرمایید یه پروژه در چه سطح میشه باهش نوشت.