PDA

View Full Version : جلوگیری از خوانده شدن ایمیل ها توسط روبات

na3er-faraji
یک شنبه 30 مهر 1391, 20:45 عصر
سلام. برای جلوگیری از خونده شدن ایمیل ها توسط روبوت ها چه کاری به غیر از تبدیل متن به عکس میشه انجام داد. هر چند عکس ها رو هم دیگه روبوت های الان میخونن. ممنون میشم دوستان اگه چیزی به ذهنشون میرسه بگن؟

meisam3322
پنج شنبه 28 دی 1391, 19:19 عصر
هر چند عکس ها رو هم دیگه روبوت های الان میخونن

درود،

واقعا مطمئن هستید که این کار رو انجام میدن. این برمیگرده به الگوریتم های پردازش تصاویر ، که بحث خیلی مفصلی داره ، آیا واقعا مطمئن هستید که هر تصویری رو میتونن بخونن ، من گمان نکنم !!!

meisam3322
پنج شنبه 28 دی 1391, 19:24 عصر
به اینجا یه نگاهی بنداز . (http://phpbb.maghsad.com/learning-article/topic-t5585.html)

na3er-faraji
پنج شنبه 28 دی 1391, 21:19 عصر
درود،

واقعا مطمئن هستید که این کار رو انجام میدن. این برمیگرده به الگوریتم های پردازش تصاویر ، که بحث خیلی مفصلی داره ، آیا واقعا مطمئن هستید که هر تصویری رو میتونن بخونن ، من گمان نکنم !!!

بله. نمونه خونده شدن عکس تو صفحه کپچا ها هستن که روز به روز دارن سخت تر میشن. حتی من جدیدا خبری خوندم که کپچا های گوگل که خود من به زور میتونم بخونم هک شده.
راهی که من دیدم اکثرا برای این کار استفاده میشه استفاده از جاوا اسکریپته. روشی هم که من فعلا خودم دارم استفاده میکنم میام یک سری متن و عدد رندوم درست میکنم و این ها رو قاطی میکنم ولی زمان نمایش نشونشون نمیدم. (با کمک css)

morteza_mokhtari
پنج شنبه 28 دی 1391, 21:54 عصر
بنده خودم از jquery captcha استفاده میکنم به این صورت که میاد اعداد 1 تا 6 رو به هم میریزه و کاربر باید اون ها رو توسط موس و درگ کردن دکمه ها از اول بچینه یعنی باید اون ها رو مرتب بکنه.بنده خودم نمیدونم توانایی ربات ها چه قدر هستش و چیکار میتونند بکنند ولی فکر کنم این روش دیگه قابل دور زدن نباشه یعنی ربات نتونه دکمه ها رو درگ بکنه. برای مطمئن شدن از اینکه کاربر دکمه ها رو درست مرتب کرده هم از یک custom validator استفاده کردم که اگه کاربر درست مرتب نکرده باشه صفحه postback نشه و سمت سرور هم چک میکنم که جاوااسکریپت مرورگر روشن باشه در غیر این صورت با پیام هشداری از اون میخوام که جاوااسکریپت مرورگرش و فعال بکنه فکر کنم این بهترین روش باشه دوستان ممنون نظر بدید.

na3er-faraji
پنج شنبه 28 دی 1391, 21:57 عصر
البته کلا سوال من یک چیز دیگه بود به اینجا رسید :)
من گفته بودم چطور ایمیل رو تو سورس صفحه بزاریم که اسپم نشه؟ البته گفتم فعلا خودم دارم از چه روشی استفاده میکنم. اگه دوستان روش دیگه ای به ذهنشون میرسه بگن؟
ممنون

morteza_mokhtari
پنج شنبه 28 دی 1391, 22:07 عصر
بنده سوالتون رو متوجه نمیشم یعنی چی ایمیل رو تو سورس صفحه بذاریم که اسپم نشه؟میشه یه کم توضیح بدید که بنده هم متوجه بشم.ممنون

meisam3322
پنج شنبه 28 دی 1391, 23:09 عصر
لطفا توضیح بیشتری بدین ، سوال شما مقداری نامفهوم است