PDA

View Full Version : استفاده از کدهای ایجکس درون صفحاتی که از Master Page تبعیت میکنند

alinaghavi
دوشنبه 01 آبان 1391, 08:29 صبح
سلام دوست عزیز خسه نباشید
من تو سایت کاربر تازه هستم و تو asp هم تازه کارم
ممنون میشم کمکم کنید.چنتا سوال داشتم

1-چجوری میتونم از کدهای ایجکس تو هرصفحه ای که بخام استفاده کنم.تا اونجایی که من میدونم تو هر صفحه ای بخام از ایجکس و جی کویری استفاده کنم باید تگ های body و... داشته باشه؟حالا من میخام از کدهای ایجکس تو صفحاتی استفاده کنم که از Master Page تبعیت میکنند و در این حالت Web Form هام دیگه تگهای body و... ندان باید چیکار کنم؟

2-فرض کنید ما دوتا Folder با نام های Admin و User داریم و تو هر پوشه ای هم چندتا Web Form حالا من میخام از تو پوشه از طریق منو های سایت برگردم تو صفحه اصلی سایت که بیرون پوشست ودوباره از طریق منو برگردم تو پوشه؟برای رفتن تو پوشه مشگل نداره ولی بیرون نمیاد دگه؟

ali9698
دوشنبه 01 آبان 1391, 08:39 صبح
سلام
1- توی صفحه ای که از master page تبعیت میکنه مشکل خاصی واسه استفاده از ایجکس نداری
توی content place holder یه دونه script manager بزار بعدش هم از update panel استفاده کن. البته در مورد jquery نمیدونم

alinaghavi
دوشنبه 01 آبان 1391, 09:58 صبح
ممنون
میشه یه کم واضح تر توضیح بدین؟
منظور از script manager چیه؟
update panel چیه ؟
من خیلی مبتدی هستم تازه کارم

ali9698
دوشنبه 01 آبان 1391, 10:20 صبح
از toolbox برو قسمت AJAX
واسه اینکه بتونی توی یه صفحه از ajax استفاده کنی باید اول یه script manager توی صفحه داشته باشی
که تقریبا هیچ وقت هم کاری باهاش نداری ولی باید باشه
بعدش update panel رو هم از همون قسمت توی صفحه بیارش. مثلا میتونی update panel رو توی یه خونه از یه جدول بزاری
بعد میتونی هر کنترلی که خواستی رو توی update panel بزاری و وقتی که یه قطعه کد اجرا میشه دیگه صفحه رفرش نمیشه و فقط اون قسمت update panel رفرش میشه
واسه تست کردن توی update panel یه دونه text box و یه button بزار. توی دستور کلیک برای button بنویس:
TextBox1.Text="ali";
بعد اجرا کن و روی buton کلیک کن. اونوقت میبینی که صفحه رفرش نمیشه

alinaghavi
جمعه 05 آبان 1391, 20:20 عصر
خیلی ممنون