PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی در پروسه فروش نرم افزار به مشتری راه دور

matin.soft
دوشنبه 01 آبان 1391, 09:46 صبح
با سلام
در پروسه فروش نرم افزار بر فرض یه نرم افزاری رو به یه مشتری فروختیم و یه شماره فعالسازی هم بهش دادیم که فقط تو یه کامپیوتر قابل استفاده است. می خواستم بدونم اگه مشتری برفرض خواست زرنگی دربیاره و گفت که من سیستمم رو عوض کردم و برنامه رو می خوام تو یه سیستم دیگه راه اندازی کنم چطور می شه لایسنس قبلی رو از کار انداخت.

Securebit
دوشنبه 01 آبان 1391, 13:07 عصر
بهترین روش که میتونه این مشکل رو حل کنه استفاده از قفل سخت افزاری هست اگر هم خواستید از همین قفل نرم افزاری استفاده کنید راه حلش نوشتن لایسنسینگ وب سرویس هست که نرم افزار شما در یک بازه زمانی که شما انتخاب میکنید میاد از وب سرویس تاییدیه میگیره اگر سریال مورد نظر در دیتابیس وجود داشت نرم افزار به فعالیت ادامه میده اگر سریال وجود نداشت یا توسط شما حذف شده بود از اجرای نرم افزار جلوگیری میشه.

cmsdqq2
چهارشنبه 27 تیر 1397, 10:16 صبح
بهترین روش که میتونه این مشکل رو حل کنه استفاده از قفل سخت افزاری هست اگر هم خواستید از همین قفل نرم افزاری استفاده کنید راه حلش نوشتن لایسنسینگ وب سرویس هست که نرم افزار شما در یک بازه زمانی که شما انتخاب میکنید میاد از وب سرویس تاییدیه میگیره اگر سریال مورد نظر در دیتابیس وجود داشت نرم افزار به فعالیت ادامه میده اگر سریال وجود نداشت یا توسط شما حذف شده بود از اجرای نرم افزار جلوگیری میشه.

ببخشید بخشی از صحبت شما رو متوجه نشدم.

موردی که من از سوال مطرح شده فهمیدم این بود که هیچ کاربری بدون ارائه ی مجوز از طرف سازنده، نتونه نرم افزار رو روی کامپیوتر دیگه ای نصب کنه. در واقع میخوایم نرم افزار فقط روی یک سیستم نصب بشه درسته؟

و از طرفی کدهایی که مشتری ها ارائه می کنیم یکتا و فقط برای استفاده در یک کامپیوتر باشه. درسته؟

سوال اینجاست که این بحث دوم که مربوط به مدیریت کدها هستند رو چه باید کرد؟

الان به عنوان مثال نرم افزار یاقوت سرخ از همین شیوه استفاده می کنه، وقتی شما بگید سیستم خراب شده و ... عموماً یک تصویر از سیستم شما میخوان، بعد هم میگن خب شما برنامه رو روی سیستم جدید نصب کنید، ما کد قبلی شما رو منقضی میکنیم و کد جدید رو برای سیستم جدیدتون فعال میکنیم. به نظر شما این راه، راه ساده ای نیست؟

البته هر کد فعالسازی نرم افزار یاقوت سرخ، دارای محدودیت زمانی هست.