PDA

View Full Version : خطا در اتصال پایگاه داده

vaheeed
دوشنبه 01 آبان 1391, 11:30 صبح
با سلام
من از روی یه سری اموزش سعی کردم با asp و sql ارتباط برقرار کنم ولی اررور میده!!
من این کد رو در رویداد کلیک یه دکمه نوشتم
SqlConnection con = new SqlConnection();

con.ConnectionString = "Data Source=localhost;Initial Catalog=mydomains_webSiteTest;User Id=vaheed;Password=5214462;";
SqlCommand cmd = new SqlCommand();
con.Open();
cmd.Connection = con;
cmd.CommandText = "select * from Login";
SqlDataReader reader = cmd.ExecuteReader();
reader.Read();
Label1.Text = reader[0].ToString();
و قبل از تغییر رشته اتصال داخل سیستم خودم جواب میده ولی رو هاست که میذارم کار نمیکنه داخل هاست یه دیتابیس و یه یوزر ساختم
مشکل اولم اینه که الان که سایت رو باز میکنم ازم یوزر و پسورد میخواد چیکار کنم که اینو نخواد؟؟
مشکل دوم هم که کلا اررور میده !!
روی این ادرس آپلود کردم دوستان اگه نگاه کنن
http://negin-kh.ir/test/
با یوزر vaheed و رمز 5214462 میتونید وارد بشید در مورد یوزر و رمز حواسم هست فقط به همین پوشه ازمایشی که ساختم دسترسی داره و کار دیگه ای نمیشه کرد بعد از گرفتن راهنمایی هم حذفش میکنم
ممنون

komeil64
دوشنبه 01 آبان 1391, 13:16 عصر
اولا خطای مشاهده شده برای دیتابیستون نیست پروژتون رو یه بار دیگه کامپایل و پابلیش کنین
ثانیا از هاستتون آدرس دیتابیس رو بپرسید بعضی از هاست ها localhost نیستند
در مورد یوزر و پس هم از داخل virtual directory تنظیمات لازم رو انجام بدید یا از پشتیبانی هاستتون کمک بگیرید

vaheeed
دوشنبه 01 آبان 1391, 13:45 عصر
مرسی کامپایل و پابلیش کردم ولی جواب نداد دوباره همون خط اول اررور میده حالا یه صفحه دیگه از اول میسازم و امتحان میکنم اگه اررور دیگه داد میزارم همینجا
virtual directory چی هست ؟؟ کجا هست؟؟ یعنی داخل تنظیمات پنل سایتم بگردم یا داخل سی شارپ هست؟؟
امتحان کردم کلا یه صفحه جدید ساختم و حتی یه پوشه دیگه داخل سایت ولی بازم همون اررور!!!!!!!! اگه خواستید ببینید
http://negin-kh.ir/tests/

komeil64
دوشنبه 01 آبان 1391, 14:21 عصر
!!!
خط اول مشکل داره باید یه همچین شکلی باشه

<%@ Page Language="C#" AutoEventWireup="true" CodeBehind="Login.aspx.cs" Inherits="WebApplication8.Login" %>
که Login اسم صفحه هستش و وب اپلیکشن 8 اسم پروژه

vaheeed
دوشنبه 01 آبان 1391, 14:58 عصر
این کد داخل خود سی شارپ بود کپی کردم جواب نداد
<%@ Page Language="C#" AutoEventWireup="true" CodeFile="Default.aspx.cs" Inherits="_Default" %>
و این کد رو هم امتحان کردم ولی بازم جواب نداد
<%@ Page Language="C#" AutoEventWireup="true" CodeBehind="Default.aspx.cs" Inherits="sql-test.Default" %>
:ناراحت:

komeil64
دوشنبه 01 آبان 1391, 16:01 عصر
کد فوق رو خود دات نت تولید می کنه نیازی به تغییر نیست من مثال زدم
به نظرم شما برخی از کد ها و ساختار پروژتون بهم ریخته یه پروژه جدید بسازید و فقط کد هایی که مربوطه به کار پروژتون(نه کد هایی که خود دات نت می نویسه) را مجدد کپی کنید

vaheeed
دوشنبه 01 آبان 1391, 16:17 عصر
اینکار رو کردم و جواب نداد بعد یه پروژ ساختم و پابلیشش نکردم همینطور فقط کپی کردم درست شد حالا به پایگاه داده ارور میگیره ، از پشتیبانی هاستم پرسیدم که به جا localhost چی بزارم گفتSQL2008R2\. بذارم ولی این هم جواب نداد ادرس جدیدی که گذاشتم اینه
http://negin-kh.ir/test1/

vaheeed
سه شنبه 02 آبان 1391, 12:08 عصر
ممنون از اینکه کمک کردین همه چی درست بود فقط این پشتیبانی سایت اذیت کرد اسمی که بجا localhost باید میزاشتم یه دونه \ کم داشت

aliblue
سه شنبه 02 آبان 1391, 12:26 عصر
به روش های مختلفی میشه کانکشن استرینگ رو اتوماتیک ایجاد کرد.مثلا یه sqlDataSource توی صفحه قرار بده و اونو تنظیمش کن.یعنی ip,port رو که هاست بهت داده وارد کن و user,pass رو هم وارد کن بعد TestConnection رو بزن ببین وصل میشه؟بعد میتونی تو صفحه بعدش کانکشن استرینگ رو ببینی و کپی کنیش.