PDA

View Full Version : سوال: روشی مطمئن برای لایسنس گذاری بر روی نرم افزار

matin.soft
سه شنبه 02 آبان 1391, 08:34 صبح
با سلام
من یه نرم افزاری رو کار کردم و الان در مرحله لایسنس و امنیت برنامه هستم .
روش لایسنس جوریه که ابتدا شماره سریال رو مشتری می ده بعد کد فعالسازی بهش ارسال می شه.
حالا مشکل اینجاست که اگه یکی خواست زرنگ بازی دربیاره و گفت که مثلا سیستمم رو عوض کردم چه راه حلی پیش نهاد می کنید تا نرم افزار قبلی رو غیر فعال کنم.
البته این مشکل در قفل های سخت افزاری وجود نداره ولی با توجه به قیمتشون نمی صرفه.
ممنون از پاسختان

ehsan7007
سه شنبه 02 آبان 1391, 13:06 عصر
روش لایسنس جوریه که ابتدا شماره سریال رو مشتری می ده بعد کد فعالسازی بهش ارسال می شه.
درباره ی لایسنسینگ برنامتون بیشتر توضیح بدید که دقیقا چیکار میکنید ؛ اگر مشتری سریال رو میده به شما (یا برنامه ) و بعد شما بهش کدفعال سازی میدید ؛مثلا میشه در کد فعالسازی ، قسمتی از سریال هارد و مادربورد سیستم و نام و جزئیات ویندوز رو قرار بدید و در هر اجرا چک کنید : که چند تا عیب داره : اول اینکه رو یعضی قطعات سریال نمیده ، و دوم اینکه شاید خواست هاردش رو عوض کنه ، یا مادربوردش رو !

یه راهه دیگه که کمتر طرفدار داره اما دردسراش کمتره ، چک کردن اینترنتیه ؛ اینطوری هر وقت بخواهید خیلی ساده می تونید یه لایسنس جدید به مشتری بدید و قدیمیه رو باطل کنید !
یه راهه دیگه اینه که اگر برنامتون نیاز به اپدیت افلاین داشته باشه ، میشه خیلی محترمانه مانع اجرای برنامه شد!

در ضمن بعضی لایسنس ها رو میشه با قیمت بیشتر به مشتری داد ، در عوض اینکه بتونه با همین کد از چند تا سیستم استفاده کنه.

در کل راه زیاده ، بسته به سلیقه و شرایط شما داره دوست عزیز ، اما اگر نمی خواهید خیلی در این مورد اذیت بشید همون چک کردن اینترنتی رو پیشنهاد میکنم .

موفق باشید.