PDA

View Full Version : مشکل شدید در گزارش گیری

Mohammad_Mnt
چهارشنبه 03 اردیبهشت 1382, 16:34 عصر
بابا این طراح گزارش ویژوال فاکس 7 خیلی افتضاحه !!!
چه طوری من می تونم Preview گزارشم رو توی یه فرم داشته باشم که Scroll هم بشه کرد و ToolBar اون هم خودم درست کنم ؟ مثلا یه دکمه داشته باشم که باهاش چاپ کنم
در ضمن این پنجره پری ویوی خود فاکس رو نمی خواه داشته باشم
چون اسم گزارش رو بالای پنجره می نویسه و تول بار مسخره ای داره چون انگلیسیه و من می خوام فارسی باشه !
کمک کنیک تو رو جون هر کی دوست ندارید !!!!!!!!
راستی من تو ویندوز اکس پی نمی تونم به ترتیت حروف فارسی سورت کنم چون
Set Collate to "Arabic" را خطا می گیره !!!

Afshinpour
جمعه 05 اردیبهشت 1382, 03:26 صبح
محمد جان یه چیزی میگم نخندی ها

عزیز دلم این ریپورت رو درست کردن که آدم این کاری که میگی رو نکنه دیگه !! :lol:

وگرنه اگر دوست داری با دستورای دی بیس بشین و گزارش ها رو بنویس. ببینم کامپیوتر رو که روشن میکنی اصلا انگلیسی نمیبینی که مشکلت سر همون اسم گزارشه ؟ :wink:

این چیزا رو بیخیال شو . راجع به فارسی نویسی هم شرمنده من تا الان 1 کلمه هم زیر هیچ کدوم از اون ویژوآل ها فارسی ننوشتم که بتونم کمکت کنم.

Mohammad_Mnt
شنبه 06 اردیبهشت 1382, 20:52 عصر
به خودم گفتم طوری نیست چند تا کلمه انگلیسی هم پیدا باشه ( گر چه متنفرم ) حالا یه مشکل دیگه پیدا کردم :cry:
من Screen اصلی خود ویژوال فاکس رو مخفی کردم ( بنا به یه دلایلی ) ولی وقتی Preview گزارش را نشون می دم دیگه کاربر نمی تونه چاپ کنه چون ToolBar گزارش توی همون پنجره اصلی فاکسه که من مخفیش کردم !!!! حالا چی کار کنم :roll: :shock: :x

Afshinpour
یک شنبه 07 اردیبهشت 1382, 21:33 عصر
با چه دستوری ریپورت رو میفرستی روی اسکرین که یوزر ببینش؟

سریع بعد از اون دقیقا همون رو بنویس و به جای Prev بنویس to ptint با این کار اول یوزر ریپورت رو میبینه بعد از اینکه ببندش چاپ میشه.

ولی چرا صفحه اول فاکس پرو رو مخفی کردی؟ به جای این کار میتونی شکل و شکایل و همه چیزش رو عوض کنی :

do menus\MENU1.MPR

_screen.Caption=" TEST Demo Version"
_screen.Icon="C:\test\GRAPHICS\test.ICO"

Mohammad_Mnt
دوشنبه 08 اردیبهشت 1382, 13:07 عصر
شکل و شمایل اون را کاملا عوض کردم و عکس و آیکون و .. براش گذاشتم ولی این تول بار استاندارد فاکس می آد اون بالاش و حالم رو می گیره ، هر کاری هم کردم نشد اون تول بار را حذف کنم ( با دستورات )
تازه من می خوام که وقتی داره Preview را نگاه می کنه اگه خواست یه دکمه بزنه و چاپ کنه اگه هم نخواست که هیچی
تازه نمی شه که توی یه پنجره گزارش را ببینه و بعد بره تو یه پنجره دیگه دکمه چاپ رو بزنه :x
تو خودت چی کار می کنی ؟

Mohammad_Mnt
دوشنبه 08 اردیبهشت 1382, 15:20 عصر
یه چیزایی به ذهنم رسید ولی بازم مشکل پیدا کردم :x
چه طوری می تونم هم Preview داشته باشم هم توی یه فایل داشته باشم ؟ (با یه دستور)
این کد هم کار نمی کنه :

REPORT FORM "DETAILS" TO FILE "FORPRINT.TXT" PREVIEW
چون گزارش خیلی طولانیه ( 45 ثانیه ) صرف نمی کنه که این جوری بنویسم :

REPORT FORM "DETAILS" PRIVIEW NOWAIT
REPORT FORM "DETAILS" TO FILE "FORPRINT.TXT"
چی کار کنم :x :x :x :x
برای همین هاست که می خوام فاکس را بذارم کنار دیگه علی جون :evil: :evil: :evil: :x :?

Afshinpour
سه شنبه 09 اردیبهشت 1382, 02:49 صبح
ببین عزیز من

چرا هی به فاکس پرو بد و بیراه میگی ؟ :wink:

موقعی که این ریپورت دیزاینر فاکس پرو یک ریپورت رو نشون میده منوهای برنامه هم حتی کار نمیکنن ولی تو میتونی یک پنجره جدید طراحی کنی جدای از پنجره اصلی برنامت و ریپورت رو توی اون نشون بدی.

کاربر هم میتونه از توی منوهای برنامه ریپورتی که توی اون پنجره میبینه رو چاپ کنه . برنامت که حتما منو داره نه ؟

میخوای بنویسم یه نمونه برات میل کنم ؟ :shock:

اینقدر سخت نکن کار رو برای خودت.

من راجع به اون تولباری هم که میگی هیچی نفهمیدم . ولی والا توی برنامه های من اثری از منوها یا ... های ! فاکس پرو دیده نمیشه!

Mohammad_Mnt
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1382, 00:10 صبح
دهه :shock: وقتی گزارش رو نشون می دی از کجا زوم می کنی یا به صفحه قبل و بعد می ری یا چاپ می کنی ؟ همون تول بار رو می گم .
در ضمن برنامه من اصلا منو نداره چون از این منو ها حالم به هم می خوره :x
در ضمن اگه گزارش رو توی یه پنجره دیگه نشون بدم بازم اون تول بار لعنتی می ره رو پنجره اصلی فاکس و اعصابم رو خورد می کنه :x :x
کمممممممممممممممممممممممم ممممممممممممممممممک :evil:

Afshinpour
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1382, 07:06 صبح
مشکل همینه دیگه. که حالت از منو ها به هم میخوره !!!!!!!

آخه به عمرت برنامه ای دیدی که منو نداشته باشه ؟ !!!!

پس از فاکس پرو ایراد نگیر.

Mohammad_Mnt
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1382, 22:54 عصر
علی جون یه چی می گی ها :wink: منو هم اضافه کردم ولی بازم اون تول بار می ره تو پنجره اصلی ویژوال در پیت ببخشید ویژوال فاکس :x

kia1349
شنبه 13 اردیبهشت 1382, 08:25 صبح
یه بار بهت گفتم اگه بری سایت http://www.universalthread.com همه چیز حتی این مورد هست مشکل اینه که تو نمیخواهی لاتین باشه تا راحت و لقمه بخونی و کار کنی

Afshinpour
شنبه 13 اردیبهشت 1382, 08:46 صبح
میشه یه عکس از این تولبار کذایی بگیری و برای من میل کنی که من ببینم کدوم رو میگی ؟ !

والا و بلا من هر بلایی رو اراده کنم سر فاکسپرو میارم تا الان هم تا به حال باهاش مشکل اساسی نداشتم!!!

b_tayefi
دوشنبه 12 خرداد 1382, 09:12 صبح
دوست عزیز
برای غیر فعال کردن منوهای اصلی بالا از دستور زیر استفاده کنید

set sysmenu off

set sysmenu on

امید وارم منظورتان را درست فهمیده باشم

Mohammad_Mnt
سه شنبه 13 خرداد 1382, 10:15 صبح
نه ! منظورم TOOLBOX استاندارد فاکس بود که فهمیدم باید چی کار کنم .

amin panahi
سه شنبه 13 خرداد 1382, 15:31 عصر
bar mohammad vo al mohammad salevat :lol:

Afshinpour
دوشنبه 30 تیر 1382, 02:24 صبح
محمد جان

بعضی مواقع خوبه وقتی آدم مشکلی داره یکمی تحقیق کنه. من سر این غیر فعال کردن این پنجره تولبار کلی این ور و اونور میل زدم و ....

به جان تو 100 تا چیز جدید یاد گرفتم. آخر کار نتیجه این شد:

هر پنجره ای که توی فاکس پرو هر جایی ظاهر میشه حالا چه ماله سیستم باشه و چه نباشه یه پنجرست و پنجره هم با دستور :

Acti wind

فعال میشه و با دستور

deac wind

غیر فعال . درسته ؟

برای نمونه توی پنجره کامند تایپ کن :

deac wind standard

ببین چی میشه.

توی ورژنهای آلمانی و انگلیسی فاکس پرو اسم اون پنجره ای که تو میخوای غیر فعالش کنی فرق میکنه . من توی ورژن 7 که انگلیسی هم هست اون رو با دستور

deac wind print

غیر فعال کردم.

برو یکمی اینور اونور تحقیق کن و تا یه چیزی میشه به فاکس پرو بد و بیراه نگو. (یکمی هم انگلیسی یاد بگیر ضرر نداره :wink: ) به نظر من شیرینی برنامه نویسی حل کردن این قبیل مشکلات هست .

به حال گردن من هم دعا کن :lol: :lol:

Andy
پنج شنبه 27 شهریور 1382, 11:08 صبح
آقای محمد منتظرالظهور
خسته نباشید

نمیدونم که تا حالا مشکل گزارشگیری را حل کردی یا نه؟
من در برنامه ام پیش نمایش (Report Preview) را نشان میدهم ضمن آنکه صفحه اصلی ویژوال را بسته ام.

ولی در خصوص حذف جعبه ابزار استاندارد (Standard toolbar) بایستی بگم که آن یک پنجره میباشد و میتونی با دستور مخفی کردن پنجره، اونو مخفی کنی...
Hide Window 'Standard' :o