PDA

View Full Version : مشکل با دستور include (حل شد)

M.T.P
سه شنبه 02 آبان 1391, 19:07 عصر
سلام

دوستان و اساتید ارجمند...

مشکل من با دستور include اینه که وقتی یه فایل ANSI رو باهاش میارم مشکلی نیست اما فایل های
که عبارت فارسی داخلش هست رو وقتی میاره اولش به اندازه فضایی که کلید تب فاصله میندازه ، جای
خالی اضافه می کنه.

چون من header و سایر اجزا بدنه سایت رو کلا با include میارم ، این موضوع ایجاد مشکل می کنه و اول div ها
جای خالی میندازه ، اول فکر می کردم مشکل از margin هست اما با قابلیت inspect element مرورگر Chrome که نگاه کردم دیدم نه جای خالیه (یه متن خالی داخل کوتیشن)

چکار کنم؟

colors
سه شنبه 02 آبان 1391, 19:33 عصر
سلام

فایلهای ANSI نمیتونن فارسی رو ساپورت کنن. اگه محتویات فارسیتون تو همچین فایلهای است مطمئنا مشکل همینه. در غیر این صورت دلایل مختلفی میتونه داشته باشه

MMSHFE
سه شنبه 02 آبان 1391, 19:38 عصر
توی تنظیمات ادیتورتون بگردین و گزینه Replace Tabs with Spaces رو پیدا کنید و فعالش کنید تا بجای کارکتر Tab، به تعدادی که مشخص میکنید کارکتر Space درنظر گرفته بشه. البته باید کدتون و روش ضمیمه کردن توی صفحه مقصد رو ببینیم تا بطور دقیق بشه راهنمایی کنیم.

M.T.P
سه شنبه 02 آبان 1391, 20:03 عصر
با تشکر از پاسخ دوستان عزیز

این مشکل رو هم w3 به صراحت در سایتش درج کرده و مشکل رو Byte Order Mark عنوان کردند که نوت پد ویندوز چند بایت به فایل utf8 اضافه میکنه و این مشکل پیش میاد.
لینک مشکل: Display problems caused by the UTF-8 BOM (http://www.w3.org/International/questions/qa-utf8-bom.en.php)

راهکاری که پیشنهاد شده برای دوستایی مثل من که ویرایشگرشون NotePad ویندوز هست استفاده از نرم افزار NotePad++ هست
که قابلیت Encode in UTF-8 without BOM رو داره
و باعث میشه بایت های نشانه گذاری رو که NotePad ویندوز به ابتدای فایل اضافه می کنه رو برداره و فایلتون اصلاح شه.

به هر حال با Notepad++ مشکل حل شد .

سپاسگزارم.