PDA

View Full Version : سوال: كد پاك كردن اطلاعات

nimar9
سه شنبه 02 آبان 1391, 21:27 عصر
سلا
دوستان من دارم برنامه اي مي نويسم اما يه مشكل دارم. اونم اينه كه من در برنامه يا فرمم از چندتا TextBox و ComboBox درست شده است يك command اي گذاشته ام كه مي خوام اطلاعاتي را كه كاربر وارد مي كنه تو TextBoc يا انتخاب مي كنه تو ComboBox به حالت پيش فرض برنامه اي كه نوشته برگرده يعني يه جورايي ديفالت اطلاعات. من زياد سرچ كردم اما چيزي پيدا نشد يا كلمه ي جستوجويي من اشتباه بوده است. در هر صورت ممنون مي شم كه كمك كنيد.

SlowCode
سه شنبه 02 آبان 1391, 22:20 عصر
سلام
دقیقا متوجه نشدم!
می خوای کنترل هات رو خالی کنی؟ با این کد میتونی تکست باکس های روی فرم رو خالی کنی:
For Each obj In Me
If TypeOf obj Is TextBox Then obj.Text = ""
Next

nimar9
سه شنبه 02 آبان 1391, 23:01 عصر
نه فقط اين نه كه TextBox تغيير كنه مي خوام هر تعقييري كه اعمال كرده كاربر رو برنامه برگرده به حالت پيشفرض كه من طراحي كرده بودم.

SlowCode
سه شنبه 02 آبان 1391, 23:22 عصر
خوب اگه تو حالت پیشفرض کنترل هات خالی نباشین باید خصوصیاتشون رو توی یه آرایه ذخیره کنی بعد وقتی میخوای ریست کنی اون خصوصیات رو از آرایه بخونی و کنترل هات رو با اونا تنظیم کنی.
اگه بازم مشکلی داشتی لطفا واضح تر بگو که منظورت چه نوع تغییراتی هست و کنترل هات چی هستن؟ و کجای کار مشکل داری؟

موفق باشی.

nimar9
چهارشنبه 03 آبان 1391, 20:57 عصر
اوكي مرسي يه سوال ديگه شما كد پاك كردن فيلد TextBox را داديد در بالا .
اگر امكان دارد كد پاك كردن يعني انتخاب گزينه خالي در ComboBox را هم بدهيد. مثلا در ComboBox نوشته شده انتخاب كنيد ما مثلا از بين گزينه هاي اسيا آمريكا اروپا گزينه ي اسيا را انتخاب مي كنيم. بعد مي خوام با كليك بر روي همون Command ام اين به حال انتخاب كنيد برگرده. با تشكر

SlowCode
چهارشنبه 03 آبان 1391, 21:14 عصر
خواهش میکنم.
بفرما:
Combo1.ListIndex = -1