PDA

View Full Version : فرم و سابفرم در حالت UnBound

emami.sie
چهارشنبه 03 آبان 1391, 08:30 صبح
با سلام خدمت دوستان
مشکلی که داشتم این بود که نتونستم بین یک فرم و سابفرم که در حالت Unbound هستند ارتباط برقرار کنم (عدم ارتباط بین Master و Child) ولی با استفاده از نمونه پیوست یه جوری مشکلم رو دور زدم...
اما مشکل بعدی که باهاش برخورد کردم اینه که در قسمت لیست (فرزند) می خوام از ورود 2 آیتم تکراری (مثلا 2 تا شماره شناسنامه یکسان) جلوگیری کنم، راستش سعی کردم از طریق آرایه حلش کنم ولی نشد...
اگه دوستان کمک کنن ممنون میشم...
یا علی

Abbas Amiri
چهارشنبه 03 آبان 1391, 18:00 عصر
سلام اگر بجای لیست باکس از سابفرم استفاده کنید ، انعطاف بیشتری دراین رابطه خواهید داشت

emami.sie
پنج شنبه 04 آبان 1391, 09:04 صبح
سلام اگر بجای لیست باکس از سابفرم استفاده کنید ، انعطاف بیشتری دراین رابطه خواهید داشت
سلام
با تشکر از جناب امیری
میشه زحمت بکشید و همین نمونه ارائه شده رو با روشی که مدنظرتونه اصلاح کنید...
یعنی فرم و سابفرم Unbound باشند و موردی که در پست اول (تکراری نبودن ش ش فرزند) هم حل بشه...
ممنون
یا علی

abdoreza57
پنج شنبه 04 آبان 1391, 22:38 عصر
با سلام

با اجازه استاد امیری
خدمت دوست عزیزم آقای امامی باید عرض کنم که وجه اشتراک پدر و فرزند نام خانوادگی است همین طور یکی بودن تک تک فرزندان نام آنهاست که تکرار هم نمیشود پس نیازی به کد ملی یا شماره شناسنامه نمیباشد ضمن آنکه در حال حاضر شماره شناسنامه منسوخ شده ! پس کد ملی(شماره شناسنامه ) با فرمت تکست باید باشد

نمونه خودتون را اصلاح شد البته با توجه به مطالبی که بهشون معتقدم و ذکر شد بهتره تغییر بدید
هر چند امیدوارم آقای امیری اگه ایراد یا اشتباهی دیدند راهنمایی کنند
لذا قبلا تشکر میکنم

موفق باشید

emami.sie
شنبه 06 آبان 1391, 08:51 صبح
با سلام خدمت جناب abdoreza57
ممنون از جوابتون ولی شما اصلا به تیتر سئوال بنده توجه نداشتید، من این نمونه رو فقط به عنوان یک مثال ارائه کردم و کاری هم به تعریف فیلدها، روابط و درستی و نادرستی شون هم ندارم...
مطمئنا در رابطه فرزند و پدر شماره شناسنامه یکسان و حتی نام فرزند یکسانی وجود نخواهد داشت، اما منظور من از ارئه این نمونه فقط Unbound بودن کلیه فیلدها اعم از خود فرم اصلی (قسمت تعریف پدر) و سابفرم (تعریف فرزند) بوده... و حالا تحت همین مثال میخوام به کاربر اجازه ورود 2 شماره شناسنامه یکسان در قسمت لیست باکس (تعریف فرزند) داده نشه و پیغام بده...
در این رابطه جناب امیری پیشنهاد استفاده از سابفرم بجای لیست باکس رو دادن، که اگه بشه هم فرم و هم سابفرم رو به صورت Unbound تعریف کرد خیلی عالی میشه و مشکل من هم حل خواهد شد...
ممنون از جوابتون،موفق باشید
یا علی

Abbas Amiri
شنبه 06 آبان 1391, 21:13 عصر
سلام
تغییرات درفایل شما اعمال شد البته با همان لیست باکس .
ریزه کاریها باخودتان .
در رویداد باتن Cancel هم جایگزین کنید

rs.CancelBatch

emami.sie
یک شنبه 07 آبان 1391, 12:43 عصر
با سلام خدمت جناب امیری
لطفا اگه وقت داشتید و امکانش بود همین نمونه رو با سابفرم (به جای لیست باکس) هم اصلاح بفرمایید...
ممنون از توجهتون
یا علی