PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن ایونت جدید به یک کامپوننت

Mask
چهارشنبه 03 آبان 1391, 19:53 عصر
با سلام.
چطوری میشه به یه کامپوننت خود دلفی یه ایونت اضافه کرد.؟
البته میدونم که میشه یه کامپوننت از کامپوننت مذکور مشتق کرد. اما نمیخام اینطوری باشه.
میخام همون کامپوننت رو یه ایونت بهش اظافه کنم.
آیا شدنیه؟

BORHAN TEC
چهارشنبه 03 آبان 1391, 21:21 عصر
سلام
جناب Gold آخه ایونت دیگه چیه؟ زیاد هم نیاز نیست فارسی رو پاس بداری!
اگر می خوای کد مربوط به یک کامپوننت پیش فرض دلفی رو تغییر بدی میتونی کد اون رو تغییر بدی و سپس همون فایل کد رو به یک پروژه دیگه اضافه کنی و کامپایلش کنی تا فایل dcu بدست بیاد. سپس این فایل dcu و فایل کد رو جایگزین فایل dcu و pas مربوطه که با دلفی نصب میشه بکن. حالا در کمال تعجب میبینی که تونستی VCL رو اونطوری که دوست داری تغییر بدی! :لبخند:
البته برای این که فایل ها رو خیلی سریع پیدا کنی و زیاد وقتت گرفته نشه پیشنهاد می کنم که از نرم افزار Everything استفاده کنی.

شاید توضیحات بالا کمی نامفهوم باشه، بنابراین سعی می کنم که بیشتر توضیح بدم:
فرض کن که کامپوننتی که نام کلاسش TB هست در درون فایل B.Pas به همراه دلفی عرضه شده. این فایل B.Pas رو در یک مسیر دیگه کپی کن و بعد از آن یک پروژه معمولی ایجاد کن(مثلاً VCL Forms Application). حالا فایل B.pas که کپی کرده بودی رو به این پروژه ای که ساختی اضافه کن و تغییرش بده. حالا این پروژه رو در همون محلی که فایل B.Pas رو کپی کرده بودی ذخیره و بعد کامپایل کن. حالا اگه به محل ذخیره این پروژه بری میبینی که فایل B.pas و فایل B.dcu وجود داره. حالا فایلهایی با همین نام ها که با خود دلفی وجود داره رو پیدا کن و این فایل های ساخته شده رو روی اونها Over Write کن. همین! :چشمک:

موفق باشید...