PDA

View Full Version : سوال: هزینه پروژه

ehsan0097
پنج شنبه 04 آبان 1391, 11:03 صبح
با سلام به همه ی دوستان من یه پروژه پیشنهاد شده که طرف سایتشو خودش طراحی کرده و از من خواسته که براش یک نظر سنجی، یک تماس با ما، یک لوگین برای مدیر و یک لوگین برای عضوای سایت و یک صفحه ی عضویت تو سایت تقریبا ساده درست کنم البته باز مدیر که وارد می شه نتایجارو میبینه و میتونه پیامای تماس با مارو حذف کنه و همین طور حذف و ویرایشی تو عضوای سایت داشته باشه. حالا نمی دونم بگم چقدر؟ اصلا چطور رو پروژه ها باید قیمت گذاشت لطفا را هنماییم کنید

hafez_ka
پنج شنبه 04 آبان 1391, 11:10 صبح
سلام

من که اکثرا نسبت به وقت و سختی پروژه هزینه برای پروژه هام قیمت تعیین می کنم
ولی اگه کسی بتونه روشی مناسب برای تعیین قیمت پروژه های نوشته شده مطرح کنه عالی میشه

لطفا تو این تاپیک نطرات خودتون راج به تعیین قیمت یک پروژه بنویسید
با تشکر

Unique
جمعه 05 آبان 1391, 03:12 صبح
دوست عزیز این از اون بحث هایی هست که شما نمیتونی یک قانون و دستور العمل مشخصی براش تعیین کنی ، اگه شما مثلا ساعتی 4000 تومان در نظر بگیری شاید بتونی بر اساس زمانی که طول میکشه از مشتری پول بگیری ! اما این مسخره هستش چون شما بعد از یک مدتی خیلی از کار ها را آماده داری واگه بار اول 20 ساعت وقت گذاشتی بار دوم میشه 5 ساعت ! شاید هم کمتر ! حالا میخوای 1/4 پول را بگیری ؟! (اینکه بی عقلیه) خوب پس دوباره کل پول را میگیری ! حالا فرض کن این آقا میره سراغ یک برنامه نویس نو پا که پروژه های اولش هست ! خوب اون بیاد 1/10 شما قیمت میده (کاری که خودم خیلی انجامش دادم) حالا کار را از دست میدی ! اینجوری بحث ساعت و زمان و کار و این حرفا بی معنی میشه ! آخه جنس نیست که یک بالا و پائین نسبی قیمت داشته باشه ! شما داری از مهارتت استفاده میکنی !

نظر بنده اینه که به مشتریت نگاه کن ! بعضی ها ساعتی 4000 تومن راضی میشن بعضی هم ساعتی 400000 تومان براشون همون 4000 تومنه ! در هر حال شما نمیتونی از همه حقت را بگیری پس نسبت به مشتری و کار هزینه هات را اعلام کن !

djsaeedkhan
شنبه 06 آبان 1391, 00:21 صبح
سلام
قیمت دادن بستگی به شهر و جایی هست که شما داری کار می کنی. شما اگر تو یه شرکت کار کنی خیلی فرق می کنه تا اینکه آزاد و شخصی کار کنی. تجربه زیادی ندارم ولی ایننو می دونم که مشتری وقتی پول میده میخاد تضمین هم وجود داشته باشه. بیشتر مشتری هایی که من دارم فقط به این خاطر هست که اعتماد کامل به من دارن. برای مشتری گاهی بین 300 تا 400 هزار تومن فرقی نداره. ولی حاضره 400 هزار تومن بده که اگه به مشکل برخورد بتونه بهت مراجعه کنه و کیفیت کارت هم بالا باشه.

ehsan0097
یک شنبه 07 آبان 1391, 21:14 عصر
با سلام به دوستان ممنون از نظراتتون. حالا اگه با این مشخصاتی که اول گفتم خودتون بخواید درستش کنید چند می گیرید؟