PDA

View Full Version : سوال: جلوگیری از اسپم شدن ایمیل ها

soroush.r70
پنج شنبه 04 آبان 1391, 18:11 عصر
من از وب سایتم یه گروهی از کاربران که ایمیلشون داخل فایل متنی ثبت شده خبرنامه ارسال می کنم ولی این ایمیل ها اسپم میشن راهی برای جلوگیری از اون وجود داره...؟

تشکر از راهنمایی تون.

Unique
جمعه 05 آبان 1391, 03:02 صبح
spam شدن به خیلی عوامل بستگی داره ! بهتره یک contact با یاهو بکنید و ازشون بپرسین چرا ایمیل شما داره اسپم میشه ! شاید خندت بگیره اما من چند سال پیش این کار را کردم وخیلی هم کامل و درست طی چند مرحله جواب منو دادند ! با gmail و hotmail تا حالا تماس نداشتم ! راستش یاهو از همه سخت گیر تره.

soroush.r70
جمعه 05 آبان 1391, 08:21 صبح
یاهو اسپم نمی شه gmail اسپم میشه

MMSHFE
جمعه 05 آبان 1391, 09:19 صبح
هدرهای ایمیل رو به درستی تنظیم کردین؟ اگه از SMTP هاست خودتون استفاده میکنید، حتماً باید from و reply-to با ایمیلی متعلق به دامنه خودتون تنظیم بشن. اگر از SMTP گوگل و... هم استفاده میکنید که طبیعتاً باید از همون آدرس بعنوان فرستنده استفاده کنید. اگه ایمیل تبلیغاتی یا انبوه میفرستین هم سعی کنید حدوداً 10 مورد گیرنده برای هر نامه انتخاب کنید (بهترین حالت، ارسال تک موردی هست). ضمناً اگه خبرنامه و... میفرستین، حتماً لینکی برای لغو عضویت در انتهای ایمیل قرار بدین و از عبارت unsubscribe توی آدرس مقصد لینک استفاده کنید. لازم نیست اون لینک واقعاً کار کنه (اگه کار کنه خیلی بهتره) ولی برای جلوگیری از Spamشدن باید حتماً چنین لینکی در انتهای نامه وجود داشته باشه. ضمناً پیام تکراری هم زیاد نفرستین. مثلاً اگه پیام برای کاربران مختلف هست، توی متن پیام، در چند جا اسم و مشخصات کاربر رو درج کنید تا برای هر کاربر، ایمیل متفاوتی بره تا گوگل شما رو بعنوان Spammer نشناسه. حتی اگه همه این موارد رو هم رعایت کنید، با چند بار Report Spamشدن توسط کاربران، بعنوان Spammer ثبت میشین. بنابراین دقت کند که ایمیلتون به حد کافی جذاب و سودمند باشه تا کسی اون رو بعنوان Spam علامت گذاری و گزارش نکنه.
موفق باشید.

maryam_saboori
شنبه 03 آبان 1393, 16:04 عصر
اگر از تابع mail استفاده می کنید بهتره که به جای این تابع از طریق پروتکل smtp ایمیل هاتون رو ارسال کنید.

با این کار احتمال اینکه ایمیل ها به spam بروند تقریبا صفره. البته شما باید مطمئن باشید که smtp در هاست شما فعال هست و دی ان اس ها سالم هستند.

اگر با این کار آشنایی ندارید میتونید از منبع آموزشی زیر که مربوط به smtp و استفاده از phpmailer هست هم استفاده کنید.

لینک ورود به آموزش (http://clicksite.ir/article.php?id=74)

abdullah20
یک شنبه 08 شهریور 1394, 20:42 عصر
مواردی که دوستمون MMSHFE گفتند تاثیر بسزایی داره
موارد دیگه؟
استفاده نکردن از رنگ قرمز در متن
اضافه کردن نام شرکت و مشخصات به انتهای نامه
طولانی نبودن عنوان
تا حد امکان ندشتن لینک های زیاد
طولانی نبودن متن
ارسال کردن همه ی ایمیل ها به صورت یکجا معمولا در هر ساعت 500 ایمیل بفرستید بهتره
و . . .

موردی را هم که دوستمون maryam_saboori گفتند بررسی کنید