PDA

View Full Version : سوال: چند سوال ساده

amiralex
جمعه 05 آبان 1391, 00:16 صبح
سلام.
یه چند تا سوال دارم اگه یکی لطف کنه پاسخ بده ممنون میشم.
سوال اول - فرض کنید من یه فایل مثلا از نوع تکست تو درایو D دارم. چطور میتونم از توی برنامم از طریق یه دکمه اون فایل و دیلیت کنم؟

سوال دوم- درباره مشاهده عکس در فرمم هست. آیا ابزار بهتری غیر از piturebox و image که کیفیت عکس و حتی با آف کردن استرچ هم بد نشون میدن وجود داره؟ من از کامپونت preview استفاده میکنم اما مشکل اینجاست که باید یه مسیر عکس بهش بدی تا عکسو ببینی عکسی که تو دیتابیس اکسس ذخیره شده از نوع oleرو نشون نمیده. یا شایدم من نمیدونم. لطفا یه راهنمایی درباره استفاده از این کامپونت یا هر ابزار دیگه ایی که بشه بهتر باهاش عکسو دید بکنید.

سوال سوم- آیا میشه Datafield یه تکست باکس در دیتاریپورت را از طریق یک فرم تعیین کرد؟ یعنی در فرم یک تکست باکس دارم که وقتی در اون نام یک Datafield رو که به یه دیتابیس وصلم رو مینویسم اون مورد برای دیتاریپورتی که یک تکست باکس توش هست ست بشه. میشه؟

سوال چهارم-
من برای برنامم یه فرم لوگین ساختم در یک کادر نام کاربری و یکی رمز عبور. چطور میتونم بگم اگه نام کاربری و رمز عبور با نام کاربری و رمز عبور درون دیتابیس اکسس یکی بود وارد بشه.؟ از Ado استفاده میکنم.

ممنونتون میشم به این سوالاتم پاسخ بدید

SlowCode
جمعه 05 آبان 1391, 01:59 صبح
سلام
جواب سوال 1:
Kill "D:\Log.txt"
جواب سوال 4:

username=adodc1.Fields(0)
password=adodc1.Fields(1)
if username = text1 and password = text2 then
Form2.show
unload me
else
msgbox "password is not correct."
end if

amiralex
جمعه 05 آبان 1391, 09:41 صبح
آقا محسن ممنونم. دوستان دیگه اگه سوالات سوم و دومم هم پاسخ بدن ممنون میشم.

در واقع یه سوال دیگه هم دارم..

چطور میتونم در فرمم جمع یک ستون یا تعداد یک ستون Datagrid یا vsflexgrid رو در یک تکست باکس نشون بدم؟

MohammadGh2011
جمعه 05 آبان 1391, 09:52 صبح
سلام عليکم

چند سوال ساده

دوست عزيز لطفا از عناوين مناسب استفاده کنيد.و براي هر سوال تاپيک جداگانه اي ايجاد کنيد.

موفق باشيد