PDA

View Full Version : سوال: انتخاب و تنظیم ولوم میکروفون برای ضبط صدا

seyed_farid
جمعه 05 آبان 1391, 22:37 عصر
با سلام
چگونه می توان اولاً برای ضبط صدا میکروفون را انتخاب کرد؟
و دوماً چگونه میتوان لول صدا را با یک تراکبار کنترل کرد؟
(هرچی پیدا کردم مربوط به ولوم پخش بود ولی ولوم ضبط را پیدا نکردم)
ممنون میشم از راهنمائی دوستان:تشویق:

Felony
شنبه 06 آبان 1391, 09:05 صبح
راحت ترین راه استفاده از سری کامپوننت های AudioLab هست .

seyed_farid
دوشنبه 08 آبان 1391, 17:26 عصر
ممنون از پاسختون:قلب:
ولي من مي خواستم فقط اين كار كوچيك را انجام بدم. فكر نكنم به صرفه باشه كه از يك كمپوننت 700 مگي استفاده كنم.:عصبانی++:
خوب خيلي راحتتر ميتونم از Bass استفاده كنم. حرف نداره. خيلي هم سبكه.:خجالت:
ولي من اين رو هم نميخوام. و فقط با دو سه خط كد ميخوام اين كار رو بكنم.:بوس:
اگر كسي راهنمايي كنه ممنون ميشم.:تشویق:

Delphi Coder
چهارشنبه 10 آبان 1391, 06:42 صبح
یه کامپوننت به اسم AMixer تا جایی که یادمه میتونه کمک کنه. منتها مساله اینجاس که کار با ولومهای ورودی و خروجی Audio در ویندوز های XP و ویستا و 7 و حتی با درایورهای متفاوت فرق داره و همه یه جور نیستند یا حداقل نتیجه های یکسان و مشابه نمیدند.

Felony
چهارشنبه 10 آبان 1391, 07:58 صبح
یه کامپوننت به اسم AMixer تا جایی که یادمه میتونه کمک کنه. منتها مساله اینجاس که کار با ولومهای ورودی و خروجی Audio در ویندوز های XP و ویستا و 7 و حتی با درایورهای متفاوت فرق داره و همه یه جور نیستند یا حداقل نتیجه های یکسان و مشابه نمیدند.
خودت داری میگی درایور متفاوت ، درایور متفاوت رفتار متفاوت ارائه میکنه پس اون موضوع طبیعی هست ، وظیفه شما این هست که با درایورها در سطح User Mode ارتباط برقرار کنی تا با جزئیات این نوع پیاده سازی ها در Kernel Mode درگیر نشی ، وظیفه اون درایور هم این هست که هر غلطی که تو Kernel Mode کرد نتیجه رو به صورت یک خروجی استاندارد به سیستم عامل برای استفاده در User Mode تحویل بده تا نحوه عملکردش روی فرمت خروجی و برنامه های در حال استفاده از اون در User Mode تاثیر گذار نباشه .

بنابراین ممکنه یک درایور رفتار خاصی داشته باشه یا برای رسیدن به نتیجه پروسه خاصی رو اجرا کنه و ... ولی در آخر نتیجه ای که میده برای ما تو User Mode تفاوتی نداره .

BORHAN TEC
چهارشنبه 10 آبان 1391, 09:02 صبح
سلام
علاوه بر روشهایی که گفته شد می توانید از کد زیر هم استفاده کنید:
http://blogs.embarcadero.com/davidi/2012/09/17/41657/
توجه داشته باشید که برای استفاده از این کد حداقل باید از Delphi XE3 استفاده کنید، چرا که این قابلیت جزئی از FM2 است و FM2 هم مربوط به Delphi XE3 و C++ Builder XE3 است.
موفق باشید...

seyed_farid
یک شنبه 14 آبان 1391, 13:24 عصر
ممنون از پاسخهاتون
ولی من با دلفی7 کار میکنم:ناراحت: کسی راه دیگه ای که با 7 بشه جواب گرفت نداره؟:تشویق:

Delphi Coder
جمعه 19 آبان 1391, 18:23 عصر
خودت داری میگی درایور متفاوت ، درایور متفاوت رفتار متفاوت ارائه میکنه پس اون موضوع طبیعی هست ، وظیفه شما این هست که با درایورها در سطح User Mode ارتباط برقرار کنی تا با جزئیات این نوع پیاده سازی ها در Kernel Mode درگیر نشی ، وظیفه اون درایور هم این هست که هر غلطی که تو Kernel Mode کرد نتیجه رو به صورت یک خروجی استاندارد به سیستم عامل برای استفاده در User Mode تحویل بده تا نحوه عملکردش روی فرمت خروجی و برنامه های در حال استفاده از اون در User Mode تاثیر گذار نباشه .

بنابراین ممکنه یک درایور رفتار خاصی داشته باشه یا برای رسیدن به نتیجه پروسه خاصی رو اجرا کنه و ... ولی در آخر نتیجه ای که میده برای ما تو User Mode تفاوتی نداره .
اینکه اصولا باید اینطور باشه با اینکه واقعا در عمل اینطور هست یا نه دو تا مقوله هست اتفاقا من هم در سطح user mode عرض کردم. به شخصه اگر مجبور به انجام این کار توسط برنامه نباشم هیچوقت انجامش نمیدم و ترجیح میدم امکانات خود ویندوز رو در اختیار کاربر بزارم (مثلا sndvol32 -rec در XP).
در کارتهای معمولی که برای کاربران خانگی در بازار به فروش میرسه شاید ظاهرا همه چیز استاندارد باشه و انتظار داشته باشیم همه چی درست کار کنه (البته در همین سیستمها هم بعضی وقتها میبینیم نصب شدن درایور صوتی مودم یا میکروفن USB یا وبکم باعث اختلال در ورودی خروجی های استاندارد کارت میشه به طوری که ویندوز نمیتونه مثلا از StreoMix برای recording device استفاده کنه) اما در مورد کارتهای حرفه ای معمولا اینطور نیست به عنوان مثال Yamaha DS2416 یا کارتهای Linx اون استاندارد یا شاید بگیم شرایط ایده آل وجود نداره.
نتیجه اینکه اگر برای یک سازمان یا مشتری با سخت افزار و نرم افزار مشخص بخواهیم این کار رو انجام بدیم زیاد سخت نیست و میشه یکی از کامپوننتهای آماده برای این کار رو تست و استفاده کرد اما اگر بخواهیم روی برنامه ای که ممکنه در هر سیستمی اجرا بشه این کار رو انجام بدیم قضیه به سادگی حالت اول نخواهد بود.

mahdy.asia
چهارشنبه 25 آذر 1394, 19:16 عصر
سلام
علاوه بر روشهایی که گفته شد می توانید از کد زیر هم استفاده کنید:
http://blogs.embarcadero.com/davidi/2012/09/17/41657/
توجه داشته باشید که برای استفاده از این کد حداقل باید از Delphi XE3 استفاده کنید، چرا که این قابلیت جزئی از FM2 است و FM2 هم مربوط به Delphi XE3 و C++‎ Builder XE3 است.
موفق باشید...
این سورس رو من تست کردم mp3 ذخیره نمی کنه wav ذخیره می کنه و فقط پسوندش رو mp3 می زاره!!!
منم با دلفی xe7 فایرمانکی کار می کنم و نیاز دارم با فرمت mp3 رکورد کنم