PDA

View Full Version : تغییر App.config

mandanim
یک شنبه 07 آبان 1391, 09:42 صبح
با سلام
گشتم ولی اطلاعات تکراری پیدا کردم
دوستان من می خواهم App.config رو مقدارش رو تغییر بدم ولی به هیچ عنوان هیچ تغییری نمی کنه
با این کد
اگه می تونی کمک کن که خیلی گیرم
ممنون
System.Configuration.Configuration config = System.Configuration.ConfigurationManager.OpenExeC onfiguration(System.Configuration.ConfigurationUse rLevel.None);
config.ConnectionStrings.ConnectionStrings["ILG.Properties.Settings.con"].
ConnectionString = "متن کانکشن استرینگ";
config.Save(System.Configuration.ConfigurationSave Mode.Modified);
System.Configuration.ConfigurationManager.RefreshS ection(config.ConnectionStrings.SectionInformation .Name);
Properties.Settings.Default.Reload();
ConnectionStrings یک نوع Application هست نمیشه ؟ فقط رو user کار می کنه ؟ یا این حرف غلطه یا درست

hakim22
یک شنبه 07 آبان 1391, 11:26 صبح
برای تغییر ConnectionString از زیر قسمت Settings بروید و در اونجا نوعش رو روی String بزارید و بعد هر مقدار دوست دارید درون کد از طریق فرمان
properties.settings درونش قرار بدید.

در ضمن شما می توانید یک فایل دیگری با پسوند config هم بسازید ( از قسمت Add new item) بعد توی اون متغیرهای دیگری تعریف کنید.

p.yazdkhasti
یک شنبه 07 آبان 1391, 15:16 عصر
سلام
وقتی که کد بالا را در Visual Studio اجرا می کنید و پروژه در حالت Debug قرار داشته باشد(حات پیش فرض) فایل App.Config موجود در فولدر Debug که بعد از Build کردن پروژه ساخته می شود( و فایل های اجرایی به همراه App.Config در آن قرار داده می شود) تغییر داده می شود نه فایل App.Config موجود در پروژه، به همین دلیل در صورتی که فایل App.Config موجود در پروژه را نگاه کنید تغییری در آن نمی بینید زیرا فایل اجرایی پروژه شما در محل دیگری در حال اجرا است و فایل App.Config که تغییر می کند نیز در آن فولدر قرار داده شده است.

p.yazdkhasti
یک شنبه 07 آبان 1391, 15:18 عصر
سلام
وقتی که کد بالا را در Visual Studio اجرا می کنید و پروژه در حالت Debug قرار داشته باشد(حات پیش فرض) فایل App.Config موجود در فولدر Debug که بعد از Build کردن پروژه ساخته می شود( و فایل های اجرایی به همراه App.Config در آن قرار داده می شود) تغییر داده می شود نه فایل App.Config موجود در پروژه، به همین دلیل در صورتی که فایل App.Config موجود در پروژه را نگاه کنید تغییری در آن نمی بینید زیرا فایل اجرایی پروژه شما در محل دیگری در حال اجرا است و فایل App.Config که تغییر می کند نیز در آن فولدر قرار داده شده است.

mandanim
یک شنبه 07 آبان 1391, 16:26 عصر
RUNTIME ولی میشه تغییرش داد .
شما برای اینکه StringConnetion مدیر عوض کنه (تو خود برنامه) چی کار می کنید.
یکی از قابلیتهای برنامه عوض کردن String Connetion هستش
شما برای این موضع String Connection رو کجا قرار می دید.
من می خواهم کاربری رو که تعریف کردم بتونه طبق سرور کانکشن رو تغییر بده

p.yazdkhasti
یک شنبه 07 آبان 1391, 16:31 عصر
منظور من این نبوده است که در Runtime نمی توانید فایل App.Config را تغییر دهید و کد شما صحیح نوشته شده است. منظور من این بوده است که شما برای بررسی این که کد درست کار کرده است یا خیر باید فایل App.Config در فولدر Debug را بررسی نمایید نه فایل App.Config موجود در پروژه را.