PDA

View Full Version : چسباندن عناصر به picture box یا frame

s.hematii
یک شنبه 07 آبان 1391, 15:25 عصر
سلام دوستای عزیز من یه فایل از اینترنت دانلود کردم که انگار عناصر روی picture box چسبیده اند و با بالا و پایین شدنHScroll آن ها هم حرکت می کنند چطور این کار رو کرده؟؟؟؟؟؟؟ حال فک کنید من بخوام با زدن یک دکمه مثلا یک تکس باکس به عناصر درون picture box اضافه گردد چجور میشه اینکار رو کرد لطفا کمک کنید:ناراحت::افسرده:
این هم فایل

M.T.P
یک شنبه 07 آبان 1391, 17:49 عصر
سلام

تو سورس ضمیمه تون کنترل ها رو داخل یک PictureBox گذاشته و با تغییر اسکرول ها PictureBox بصورت معمول مختصات Left و Top ش تغییر می کنه ، و برای اینکه PictureBox موقع تغییر پوزیشن از زیر اسکرول ها نزنه بیرون PictureBox حاوی کنترل ها رو داخل یه PictureBox دیگه گذاشته.

s.hematii
دوشنبه 08 آبان 1391, 13:13 عصر
مرسی اما باقی رو نخوندید. من میخوام با زدن یک دکمه مثلا یک تکس باکس به عناصر درون picture box اضافه گردد یعنی می خوام توی همونpicture box آبجکتهای دیگه ای رو پس از اجرای برنامه اضافه کنم چجور میشه اینکار رو کرد

amin32
دوشنبه 08 آبان 1391, 14:39 عصر
راههای زیادی برای ایجاد کنترل در زمان اجرا وجود داره ولی بهترین راه این هست که یک تکست باکس در picturebox ایجاد کنید و خاصیت index تکست باکس رو 0 کنید و خاصیت Visible رو هم false کنید و همچنین نامش رو txt1 بگذارید حالا کد زیر رو در رویداد کلیک دکمه اضافه کنید:

Load txt1(1)
txt1(1).Left = 100
txt1(1).Top = 100
txt1(1).Visible = True

با این روش میتونید به هر تعداد دلخواه کنترل اضافه کنید. فقط کافیه به جای 1 در (txt1(1 از یک متغیر استفاده کنید و هر بار مقدارش رو اضافه کنید. البته دقت کنید که مقدار خاصیت left و top رو بدید تا کنترلها روی هم قرار نگیرن.

s.hematii
دوشنبه 08 آبان 1391, 16:25 عصر
مرسی از راهنماییاتون
حالا یه سئوالی اگه من بخوام با بزرگنمایی تمام آبجکتهای درون picture box هم بزرگ و کوچک بشه چکار باید کرد مثل همون کاری که zoom مثبت و منفی انجام می دهد:ناراحت:

amin32
سه شنبه 09 آبان 1391, 01:55 صبح
مرسی از راهنماییاتون
حالا یه سئوالی اگه من بخوام با بزرگنمایی تمام آبجکتهای درون picture box هم بزرگ و کوچک بشه چکار باید کرد مثل همون کاری که zoom مثبت و منفی انجام می دهد:ناراحت:

فکر میکنم مدیریت اندازه کنترلها با کدنویسی خیلی پیچیده هست . یک نمونه ساده خودم نوشتم و براتون ضمیمه کردم تا شاید بتونید روش کار کنید و بهترش کنید چون عملکردش زیاد جالب نشده. شاید راه بهتری هم باشه. مثلآ استفاده از یک کامپوننت خاص.

94428

vbhamed
سه شنبه 09 آبان 1391, 12:35 عصر
سلام

كنترلهاي Resize Wizard و ResizeXtra جزء بهترين ها براي اين كار هستند