PDA

View Full Version : نمایش متن به جای عدد در گرید ویو

mortezasar
دوشنبه 08 آبان 1391, 21:53 عصر
سلام من یک بانک اطلاعاتی دارم که به جای متن رادیو باتن میخوام یک عدد در جدولم وارد کنم و برای نمایش در گرید ویو میخوام به جای عدد متن مربوط به اون عدد نشون داده بشه
چون هرچی متن ذخیره میکنم و با متن میگم رادیو باتن فعال بشه نمیشه فقط یک خواسته دیگه ام هم اینه که به اون عدد درسترسی داشته باشم که واسه ویرایش بگم اگه 1 بود رادیو باتن 1 فعال بشه

morteza271
دوشنبه 08 آبان 1391, 22:56 عصر
دوست عزیز من تایپیک ها و مشکل شما رو قبلا دیده بودم و بررسی میکردم! از اول میخواستم همین نظر رو بهتون بگم ولی میگفتم شاید بنا به هر دلیلی نمیتونید از این روش استفاده کنید!!!
ولی حالا که خودتون به این نتیجه رسیدین بهتون میگم چطوری پیاده سازی کنید.
من مراحل کار رو با یه مثال میگم تا بهتر متوجه بشین:
فرض کنید ما یه جدول داریم در دیتابیس با این ستون ها :
نام جدول : Persons
ستونها :
1- Id
2- Name
3- JobType

که در اینجا ما JobType رو همون ستون عددی در نظر میگیرم و 0 یا 1 و یا 2 قرار میگیره. و 0 یعنی بیکار - 1 یعنی شغل آزاد - و 2 یعنی کارمند ...
و کاربر هنگام ثبت یه شخص نوع شغل اون رو یکی از این 3 مورد انتخاب میکنه و ما عددش رو در دیتابیس ذخیره میکنیم.

حالا وقتی که میخوایم لیست اشخاص رو در یه گرید نشون بدیم از این کوئری استفاده میکنیم :
Select Id,Name,JobType,CASE JobType WHEN 0 THEN 'بیکار' WHEN 1 THEN 'شغل آزاد' WHEN 2 THEN 'کارمند' END AS JobText
From Persons

همونطور که در کوئری می بینیم باید در گرید 4 ستون داشته باشیم. و برای شغل فقط ستون JobText رو نشون میدیم و JobType رو مخفی میکنیم.
بعد دیگه بقیش مشخصه و میتونید هم از متن و هم از عددش استفاده کنید.

نمیدونم با این توضیحات مشکلتون برطرف شد یا نه ولی اگه بازم سوالی بود در خدمتم.
موفق باشید

mortezasar
دوشنبه 08 آبان 1391, 23:16 عصر
دوست عزیز من جدولم 46 فیلد داره و اگه بخوام همه رو ردیف کنم یکم مشکل میشه در زمینه کوئری اگه توضیح بدی که کجا و چگونه انجامش بدم ممنون راستی اگه راه دیگه ای باشه بهتر با استفاده از دیتا تیبل نمیشه کاری کرد اگه کمک کنید ممنون

morteza271
دوشنبه 08 آبان 1391, 23:26 عصر
دوست عزیز من جدولم 46 فیلد داره و اگه بخوام همه رو ردیف کنم یکم مشکل میشه
خوب باشه مگه چه مشکلی داره؟؟!!!!

استفاده از دیتا تیبل نمیشه کاری کرد
چرا دیگه شما باید نتیجه همین کوئری که گذاشتم رو داخل یه دیتاتیبل بریزین و بعد به دیتاسورس گریدتون بدین!!!

احساس میکنم دقیق منظورتون رو متوجه نمیشه!! اگه امکانش هست بیشتر توضیح بدین!!

mortezasar
سه شنبه 09 آبان 1391, 00:25 صبح
اوکی الان جا افتاد میشه همین رو کامل توضیح بدین کوئری رو کجا بنویسم و چه جوری اگه میشه با کد کامل توضیح بدین