PDA

View Full Version : اموزش الگوریتم

k1.technology
سه شنبه 09 آبان 1391, 09:09 صبح
سلام
میگن لازمه اینکه بتونیم یه برنامه نویس حرفه ی بشیم اینکه الگوریتم خوب بلد باشیم
کسی اموزش الگوریتم به صورت کامل داره؟
خیلی سرچ کردم چیز خوبی که بصورت شقاف توضیح داده باشن نبو د

مسعود اقدسی فام
سه شنبه 09 آبان 1391, 10:49 صبح
الگوریتم یعنی مجموعه دستورات و در واقع تکنیکی که یه مساله حل می شه. الگوریتم رو نمی شه یاد داد. مثل این می مونه که هر مساله ریاضی رو یکی یکی یاد بدی. روشهای کلاسیک حل مسائل و همینطور اصول و مفاهیم رو یاد می دن کتابها. وقتی می گیم یکی الگوریتمش قویه لزوما بحث کتابی نیست. منظور اینکه خوب راه حل پیدا می کنه برای طراحی برنامه. این راه حل هیچ کتابی نیست. مثل حل مسائل ریاضی. در کل الگوریتم با منطق و ریاضیات ارتباط نزدیکی داره.

برنامه نویسی خودش درجات داره. صرف نوشتن کد یا برنامه نویسی چیزی که تحلیلگر تحلیلش کرده معمولا خیلی کار خفنی نیست. فوقش یه بار انجام می دید و بعدش تکرار و تکرار و تکرار. الگوریتم جایی معنی پیدا می کنه که حرف جدیدی هست. باید روی حلش فکر کرد.

k1.technology
سه شنبه 09 آبان 1391, 11:15 صبح
خب حالا ما چیکار کنیم تو الگوریتم قوی شیم

i-nostalgic
چهارشنبه 10 آبان 1391, 01:19 صبح
کتاب clrs رو بگیر بخون که کامل ترین کتابه در مورد الگوریتم

مسعود اقدسی فام
چهارشنبه 10 آبان 1391, 13:46 عصر
من ترجمه فارسی کتاب رو نخوندم. ولی به نظرتون یه همچین کتاب مرجع دو هزار صفحه ای برای یه تازه کار خسته کننده و البته گیچ کننده نیست؟

soroushp
پنج شنبه 11 آبان 1391, 17:54 عصر

CLRS رمان نیست !

قبل از فهم و ارائه الگوریتم باید ریاضیات گسسته رو در حد قابل قبول درک کرده باشید بعد کم کم کتابهای کامپیوتری رو بخونید ، باید بگید ترم چندید - اما در کل گسسته رو خوب بخونید .

مسعود اقدسی فام
پنج شنبه 11 آبان 1391, 23:37 عصر
CLRS رمان نیست !

قبل از فهم و ارائه الگوریتم باید ریاضیات گسسته رو در حد قابل قبول درک کرده باشید بعد کم کم کتابهای کامپیوتری رو بخونید ، باید بگید ترم چندید - اما در کل گسسته رو خوب بخونید .

اومده بودم همین رو اضافه کنم! قبل از الگوریتم باید ریاضیات خوبی داشته باشید. مخصوصا گسسته. وگرنه همون اول می‌مونید.

k1.technology
سه شنبه 17 بهمن 1391, 10:23 صبح
ار من ریاضیات گسسته رو پاس کردم
ریاضیاتم بد نی
ترم6کارشناسی

fga.farshad
سه شنبه 24 تیر 1399, 11:12 صبح
سلام
میگن لازمه اینکه بتونیم یه برنامه نویس حرفه ی بشیم اینکه الگوریتم خوب بلد باشیم
کسی اموزش الگوریتم به صورت کامل داره؟
خیلی سرچ کردم چیز خوبی که بصورت شقاف توضیح داده باشن نبو د

سلام، ببینید در کل اینکه شما مهارت الگوریتم نویسی رو داشته باشید بهتون کمک میکنه خیلی راحت هر برنامه‌ای که مد نظرتون هست رو (در زبان‌های برنامه‌نویسی محتلف) بنویسید و دیگه مشکلی در این زمینه نداشته باشید، کلا یه جمله مهم هست توی این زمینه که میگه یه برنامه بزرگ که که میکنه، یک برنامه کوچیک بوده که کار میکرده و شما برای اینکه بتونید اون برنامه‌های کوچیک رو بنویسید باید بتونید به بخش‌های کوچیک خوردشون کنید و این دقیقا میشه هخون الگوریتم نویسی، این لینک رو ببینید مثال‌های جالبی از کاربرد الگوریتم توی برنامه نویسی هست: https://www.hamyarit.com/5482/algorithm/ (https://www.hamyarit.com/5482/algorithm/)
این رو هم بدونید که معمولا الگوریتم‌ها ۳ تا نوع اصلی دارند، یکی الگوریتم‌های محاسباتی، یکی الگوریتم‌های شرطی (if-else) و یکی هم الگوریتم‌های حلقه (Loop) که باید با مفهومشون کاملا آشنا بشید.