PDA

View Full Version : گفتگو: نحوه تنظیم شماره نامه جهت ثبت در فایل

MMR_1344
سه شنبه 09 آبان 1391, 10:51 صبح
با سلام به تمامی دوستان

همانطور که میدونید در ادارات معمولاً برای شماره گذاری نامه ها از ترکیب حروف و اعداد به همراه شماره نامه استفاده میشه

من توی برنامه خودم برای اینکه بتونم نامه ها رو ثبت کنم این ترکیب رو به این صورت درست میکنم که در فایل اکسس خودم دو ستون ساختم که در ستون اول شماره مورد نظر ثبت میشه و ستون دوم ترکیب مورد نظر رو میسازه

حالا میخواستم از دوستان بپرسم راه بهتری برای اینکار وجود داره یا نه

و اینکه اگر بخوام نامه هام از شماره بخصوصی شروع بشه مثلاً 0100 و یکی یکی اضافه بشه چه جوری میتونم اون رو توی فایل اکسس بصورت اتونامبر تعریف کنم

با سپاس از همه دوستان

danialafshari
سه شنبه 09 آبان 1391, 11:37 صبح
سلام دوست عزیز
یادمه این بحث و قبلا تو فروم دیدم.
شما می تونی یک الگوریتم دستی بسازی و آتو نامبرت رو خودت درست کنی که بعد از عدد مورد نظرت Counter +1 رو اضافه کنه
موفق باشی

AmirGhasemi
سه شنبه 09 آبان 1391, 11:55 صبح
سلام
ببينيد در تمام اين ادارات و سازمان ها يك فرمت خاص براي شماره دهي لحظا ميشه مثلا حرف "د" براي نامه داخلي و حرف "ق" براي قرارداد و همين طور تا آخر
شما بايد يك قسمت اتونامبر كه بايك شمارنده ساده ساخته ميشه را خودت بسازي بعد با استفاده از string.format اونو به فرمت دلخواه تبديل كني

MMR_1344
سه شنبه 09 آبان 1391, 22:42 عصر
با تسکر از دوستان بابت پاسخ های ارسالی

جناب آقای danialafshari

من برای شماره گذاری همین کار رو میکنم و بصورت دستی اون رو در برنامه ام میسازم یعنی یک ستون که بصورت اتونامبر تعیین کردم شماره نامه رو میده و من دیگر ژسوندها رو به اون اضافه میکنم اما این کار یک مشکلی داره و اونم اینه که اگر مثلاً شماره نامه ها از شماهره فرضاً 100 شروع بشه نمیدونم اون رو چطوری تعیین کنم تا بصورت اوت ران اونو اضافه کنه

جناب آقای AmirGhasemi

ببین در تمام ادارات تنها یک حرف اضافه نمیشه مثلاً سال کاری هم در قسمتی از شماره نامه معین میشه و همینطور یک کدی به عنوان کد پروِژه و البته همه اینها با اسلش از هم جدا میشن و حرف جناب عالی هم درست حروفی هم در شماره گذاری لحاظ میشه من میخوام بتونم نحوه این شماره گذاری رو در برنامه از مجری برنامه دریافت و بر اساس اون بصورت خودکار این شماره گذاری رو انجام بدم تا اگه یک وقت اشتباهی شماره ای درج نشد این شماره ازبین نره و به دلیل عدم دقت منشی فاصله ای بین شماره ها بوجود بیاد میخوام کسی که با برنامه کار میکنه هر بار سراغ دفتر اندیکاتور برای شماره مورد نظر نره و خود برنامه بصورت اتومات اون رو به اطلاع منشی برسونه

با تشکر از تمامی دوستان

Shahram_12
چهارشنبه 10 آبان 1391, 15:25 عصر
از دوستان خوب کسی نظری نداشت برای اینکار

samadblaj
چهارشنبه 10 آبان 1391, 16:14 عصر
یادمه من به این شکل نوشتم آخرین عدد رو بدست می آورد و به مقدار اولیه ثابت الصاق میکرد.

Hamid Reza Rahimi
دوشنبه 27 آذر 1391, 11:21 صبح
با تسکر از دوستان بابت پاسخ های ارسالی

جناب آقای danialafshari

من برای شماره گذاری همین کار رو میکنم و بصورت دستی اون رو در برنامه ام میسازم یعنی یک ستون که بصورت اتونامبر تعیین کردم شماره نامه رو میده و من دیگر ژسوندها رو به اون اضافه میکنم اما این کار یک مشکلی داره و اونم اینه که اگر مثلاً شماره نامه ها از شماهره فرضاً 100 شروع بشه نمیدونم اون رو چطوری تعیین کنم تا بصورت اوت ران اونو اضافه کنه

جناب آقای AmirGhasemi

ببین در تمام ادارات تنها یک حرف اضافه نمیشه مثلاً سال کاری هم در قسمتی از شماره نامه معین میشه و همینطور یک کدی به عنوان کد پروِژه و البته همه اینها با اسلش از هم جدا میشن و حرف جناب عالی هم درست حروفی هم در شماره گذاری لحاظ میشه من میخوام بتونم نحوه این شماره گذاری رو در برنامه از مجری برنامه دریافت و بر اساس اون بصورت خودکار این شماره گذاری رو انجام بدم تا اگه یک وقت اشتباهی شماره ای درج نشد این شماره ازبین نره و به دلیل عدم دقت منشی فاصله ای بین شماره ها بوجود بیاد میخوام کسی که با برنامه کار میکنه هر بار سراغ دفتر اندیکاتور برای شماره مورد نظر نره و خود برنامه بصورت اتومات اون رو به اطلاع منشی برسونه

با تشکر از تمامی دوستان

سلام این که کاری نداره شما ببینید بزرگترن شماره چه عددی هست از طریق
(select max (shomarename
بعد به اون یک عدد اضافه کنید و یا اگر با این روش مشکلی ندارید میتونید در تنظیمات برنامه یک قسمتی را برای شروع شماره نامه قرار بدین بعد موقع شماره دادن اگر شماره ای ثبت شده بود یکی به آخرین شماره اضافه بشه در غیر اینصورت اون عددی که در قسمت تنظیمات تایین شده بعنوان اولین شماره ثبت بشه
امیدوارم که با این روش مشکلتون حل بشه