PDA

View Full Version : طریقه ایجاد یک Dts بدون استفاده از ویزارد؟

احمد کرک
سه شنبه 27 دی 1384, 16:51 عصر
در هنگام ایجاد از طریق ویزارد می توانم کدهای ایجاد یک Dts به زبان وی بی را بگیرم اما:
من برنامه نویس دلفی هستم و از وی بی زیاد سر در نمی آورم .
-------------
اگر امکان است :
طریقه ایجاد یک Dts بدون استفاده از ویزارد
یا
طریقه ایجاد یک Dts ازطریقه اسکریپت را تو ضیح دهید.
------------
کمک کمک فوری.......

AminSobati
سه شنبه 27 دی 1384, 22:11 عصر
دوست عزیزم،
برای درست کردن DTS Package الزاما نباید از Wizard استفاده کنین. شما میتونین از ابتدا یک Package رو New کنین و کارهای مورد نیازتون رو انجام بدین و فایلش رو به صورت External یعنی با پسوند dts ذخیره کنین. هر وقت که لازم باشه به کمک DtsRun.exe میتونین اجراش کنین.
شما اگر کمی با مبانی COM آشنایی داشته باشید میتونین در دلفی هم از Objectهای DTS استفاده کنین و دقیقا مشابه اون فایل VB کد بنویسید

احمد کرک
چهارشنبه 28 دی 1384, 08:30 صبح
با تشکر از راهنمایتان:
با دستور DtsRun آشنایی دارم، اما
به دلیل اینکه با مبانی Com آشنایی ندارم می خواستم بدانم که:
- می شود در خود Sql Server اسکریپتهای آن را تولید کرد ؟
یا
- در Query Analayzer آن را به وسیله دستورات اسکیوال ساخت ؟
خواهشمندم در این زمینه راهنمایی فرمایید

majid_afra222
سه شنبه 04 بهمن 1384, 18:00 عصر
سلام
من قبلا در مورد دلفی جوابش رو دادم، همونطور که جناب ثباتی هم گفتن کار ساده ای هستش فقط یه کمی قلق داره.
اینم لینکش :
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=19150

rohollahmahmoodiany
جمعه 07 بهمن 1384, 18:38 عصر
من تقریبا تمام تاپیکهای مربوط به dts را مطالعه کردم اما راستش تا حدودی به تناقض رسیده ام
1:میخواهیم هر چند وقت یکبار اطلاعات از سرور روی یک دیتا بیس محلی منتقل شوند .یک راه حل برای این کار این است که از طریق em ویزارد dts را راه اندازی کنیم و در همین ویزارد زمانبندی انجام داد.یا مثلا ابتدا یک package ایجاد نماییم و هر وقت خواستیم ان را با استفاده از dtsrun اجرا نماییم.ایا این روشها صحیح هستند؟
2:حالا فرض کنید که میخواهیم کارهای فوق را توسط کد نویسی انجام دهیم مثلا با c# .با توجه به اینکه هیچ دستورt-sql برای اینکار وجود ندارد تا ان را در محیط برنامه نویسی اجرا کرد چگونه باید عمل کرد.تا اینجا که من دیدم دوستان دستور backup را پیشنهاد کرده اند .
3:حالا فرض کنید مسیر برگشت را میخواهیم انجام دهیم یعنی از دیتا بیس محلی به روی سرور؟
با تشکر

rohollahmahmoodiany
جمعه 28 بهمن 1384, 13:54 عصر
من تقریبا تمام تاپیکهای مربوط به dts را مطالعه کردم اما راستش تا حدودی به تناقض رسیده ام
1:میخواهیم هر چند وقت یکبار اطلاعات از سرور روی یک دیتا بیس محلی منتقل شوند .یک راه حل برای این کار این است که از طریق em ویزارد dts را راه اندازی کنیم و در همین ویزارد زمانبندی انجام داد.یا مثلا ابتدا یک package ایجاد نماییم و هر وقت خواستیم ان را با استفاده از dtsrun اجرا نماییم.ایا این روشها صحیح هستند؟
2:حالا فرض کنید که میخواهیم کارهای فوق را توسط کد نویسی انجام دهیم مثلا با c# .با توجه به اینکه هیچ دستورt-sql برای اینکار وجود ندارد تا ان را در محیط برنامه نویسی اجرا کرد چگونه باید عمل کرد.تا اینجا که من دیدم دوستان دستور backup را پیشنهاد کرده اند .
3:حالا فرض کنید مسیر برگشت را میخواهیم انجام دهیم یعنی از دیتا بیس محلی به روی سرور؟
با تشکر
اگه ممکنه یکی از دوستان جواب بدهد