PDA

View Full Version : سوال: چند سوال از php

matrixhassan
سه شنبه 09 آبان 1391, 17:24 عصر
من چندتا مشکل و سوال داشتم و در موردشون باید بگم که یا نتونستم جوابشونو پیدا کنم یا جوابی که پیدا کردم مشکل منو حل نکرده .

1- در مورد عنوان سایت آیا روشی دیگر به جز روشهای گفته شده مثلا str_replace برای نوشتن تو title سایت هست من تو سایت تو صفحه اصلی تعداد زیادی فراخوانی از پایگاه داده دارم که هر بار باید عنوان عوض بشه یکم کار رو مشکل میکنه میخواستم بدونم که روشی هست که مثلا اگه یه عنوان تو خط 1000 صفحه تولید میشه اونو به عنوان فرستاد تو یه متغییر یا SESSION ممنون میشم تو این مورد کمک کنید.

2- اگه بخوایم برای سایت قسمت ویدیوی در نظر بگیریم یعنی کاربر بتونه یک ویدیو ارسال کنه با هر پسوندی و ما نمایشش بدیم تو PHP دستورا که بتونه اون فایلو به فایل کوچک تبدیل که مثلا FLV و ما اون فایلو تو صفحه نمایش بدیم مثلا خیلی از سایتهای ویدیوی ( لطفا توضیح کامل )

3- اگه بخواییم تو سایت فایلهای با تمام پسوند ها آپلود شود برای جلوگیری از اجرای فایلهای مخرب راهکاری هست بدون اینکه پسوند خاصی رو محدود کنیم.

4- من برای تست وروردی از تابع زیر استفاده می کنم که روی هاست خطای زیرو میده:

function quote_smart($value)
{

if(!is_numeric($value)) {
if(get_magic_quotes_gpc()) $value = stripslashes (htmlentities($value));
return mysql_real_escape_string($value) ;
}
else return $value;

}

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home/u344785156/public_html/mytools.php on line 50

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: A link to the server could not be established in /home/u344785156/public_html/mytools.php on line 50

باید این را هم بگم که وقتی قسمت mysql_real_escape_string() رو حذف میکنم درس میشه.

5- کوئری SQL مطلب زیر چی میشه:

از یک جدول تمام افرادی که امتیاز آنها بالاتر از 10 باشد بخوان اگر تعداد این افراد کمتر از 300 بود تا 300 نفر افرادی که امتیاز آنها کمتر از 10 را نیز به تعداد این افراد اضافه کن. البته می دونم که میشه با یه if این کارو کرو اگه میشه با یک کوئری حاصل رو بدست آورد اونو میخوام.

6- برای ساختن یک آدرس منحصر به فرد برای هر نفر چه پیشنهادی دارید؟

7- کدی لازم دارم که تو اون یک مطلبی رو تو گوگل جستجو کنه بعد لینکهای موجود تو صفحه اولو یکی یکی باز کنه با محتواش کاری ندارم (اینارو کد انجام بده).

8- آیا می توان اطلاعات سیستم کاربر را گرفت مثلا مک آدرس - هارد یا غیره چطوری ؟

با تشکر از همه دوستان