PDA

View Full Version : سوال: تشخیص صدا در دلفی

Mask
سه شنبه 09 آبان 1391, 19:48 عصر
با سلام.
از دوستان کسی در مورد تشخیص صدا کار کرده؟
خوشحال میشم از نظرات و تجربیاتتون استفاده کنم.

BORHAN TEC
سه شنبه 09 آبان 1391, 21:23 عصر
سلام
من خودم در این زمینه کار نکرده ام ولی در نیمه دوم مقاله زیر، آقای Brian Long توضیحات خوبی رو به همراه کد ارائه کرده که خیلی جالبه:
http://www.blong.com/Conferences/DCon2002/Speech/SAPI51/SAPI51.htm

Mask
چهارشنبه 10 آبان 1391, 13:34 عصر
ممنون.
قبلا اینها رو دیده بودم.
چیزهای خیلی مالی نیستند.
در این مقاله روش استفاده از موتور SAPI 5.1 رو توضیح دادند. که با تحقیقاتی که من کردم . دیگه مایکروسافت روش کار نمیکنه . البته در ویندوز سون به صورت پیش فرض قرار داره. اما در ویندوزهای قبل باید این موتور به صورت مجزا دریافت و نصب میشد.
با تحقیقاتی که کردم . این موتور خیلی خیلی ضعیفه. حتی با زبان انگلیسی هم مشکل داره چه برسه ...
بیشتر مد نظرم ، الگوریتمها و نحوه پیاده سازی بود . اینگونه موتورها ، زیاد نمیتونه قوی باشه.
فکر میکنم نوشتن یک موتور با هوش مصنوعی بالا جالب باشه.
البته این کار رو قبلا در برنامه ایرانی نویسا انجام دادند . اما وقتی ازشون پرسیدم قیمت رو و گفتند که نسخه ساده و سینگلش رو یک میلیون چهارصد هزار تومن میفروشند ، واقعا قظیه خیلی جالبتر شد برام.
بیشتر دنبال روش پیاده سازی هستم تا استفاده از انجین های آماده.
به هر حال ممنون.

Felony
چهارشنبه 10 آبان 1391, 13:59 عصر
این موضوع ربطی به دلفی نداره ، بیشتر به مباحث هوش مصنوعی و شبکه عصبی و ... برمیگرده ، وقتی شما الگوریتم و روش کار رو پیدا کردی تو هر زبونی میشه پیادش کرد ، به قول عمو Inpy از اینجا به بعد فن مهمه نه زبان برنامه نویسی .

پس تو این بخش دنبالش نباش .

BORHAN TEC
چهارشنبه 10 آبان 1391, 14:01 عصر
سلام

در اینگونه موارد فکر می کنم که با محصولات شرکت mitov بشه یه کارهایی کرد. بهتره که اول یه سوالی از سایت mitov بکنی تا بفهمی که محصولاتش میتونه کمکی کنه یا نه و بعد شروع به کار کنی.
البته این کاری که می خوای انجام بدی خیلی پیچیده است و اصلاً نباید توقع داشته باشی که با چهار تا کامپوننت آماده بتونی این برنامه رو سر هم کنی. این مورد دقیقاً مثل این میمونه که شما به دنبال کامپوننتی با قابلیت های ضد ویروس Symantec بگردی.

این هم سایت mitov:
www.mitov.com

موفق باشید...

Mask
چهارشنبه 10 آبان 1391, 14:40 عصر
این موضوع ربطی به دلفی نداره ، بیشتر به مباحث هوش مصنوعی و شبکه عصبی و ... برمیگرده ، وقتی شما الگوریتم و روش کار رو پیدا کردی تو هر زبونی میشه پیادش کرد ، به قول عمو Inpy از اینجا به بعد فن مهمه نه زبان برنامه نویسی .

پس تو این بخش دنبالش نباش .
زیاد دنبال کد و کاپوننت نبودم. بیشتر دنیال تجربه دوستان دلفی کار بودم.

شما به دنبال کامپوننتی با قابلیت های ضد ویروس Symantec بگردی.
من دنبال کامپوننت نیستم.
بیشتر نباله تجربه دوستان و الگوریتم بودم.
ممنون.