PDA

View Full Version : ثابت نگه داشتن یک div در div دیگر

maktab
سه شنبه 09 آبان 1391, 20:51 عصر
سلام
من میخوام یک باکس ثابت داشته باشم (عکس). وقتی مرورگر تکان بخوره اون هم در صفحه ثابت باشه.
برای این کار از position: fixed استفاده میکنم ولی موقعیت را نسبت به صفحه تنظیم میکنه در صورتی که من میخوام موقعیت را نسبت به div داخلی تنظیم کنه. به صورت مثال زیر:

94444

همانطور که میبینید div1 یک صفحه وسط چین هست و div2 نسبت به div1 در سمت چپ قرار دارد به این شکل در صورت حرکت مرورگر، باکس مورد نظر هم حرکت میکند (در صفحه ثابت میماند).
برای این کار باید چکار کنم؟
http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png

hamidre13
چهارشنبه 10 آبان 1391, 05:12 صبح
پوزیشن دایو یک رو ریلیتو بده و دومی رو ابسولوت . اونوقت می تونی دایو رو نسبت به دایو یک تنظیم کنی.
موفق باشی

maktab
چهارشنبه 10 آبان 1391, 08:20 صبح
پوزیشن دایو یک رو ریلیتو بده و دومی رو ابسولوت . اونوقت می تونی دایو رو نسبت به دایو یک تنظیم کنی.
موفق باشی

من میخوام خاصیت fixed در صفحه داشته باشه. یعنی وقتی مرورگر تکان بخوره div هم تکان بخوره (همیشه موقعیتش در صفحه نمایشی ثابت باشه). یعنی وقتی مرورگر رو به سمت بالا یا پایین میکشیم div2 هم پایین کشیده بشه.

hamidre13
چهارشنبه 10 آبان 1391, 08:58 صبح
اگر میخوای که دو تا دیو با هم تکون بخورن خوب به جفتشون پوزیشن فیکس بده و با تاپ و لفت نسبت به هم دو تا دیو رو فیکس کن.

maktab
چهارشنبه 10 آبان 1391, 09:05 صبح
اگر میخوای که دو تا دیو با هم تکون بخورن خوب به جفتشون پوزیشن فیکس بده و با تاپ و لفت نسبت به هم دو تا دیو رو فیکس کن.

دوتا نه...
ببینید مثلا در اکثر سایت ها یه قسمت گفتگو انلاین یا... در سایت وجود داره که همیشه با تکان خوردن مرورگر، قسمت مورد نظر هم تکان بخوره (div2). برای اینکار من div2 را fixed کردم که جواب میده و وقتی مرورگر را بالا پایین میکنم div2 هم تکان میخوره. ولی مشکل من اینجاست که در این حالت div2 به نسبت کل صفحه قرار میگیره یعنی میچسبه به اول مرورگر. در صورتی که من میخوام به نسبت div1 تنظیم بشه. یعنی به div1 بچسبه

hamidre13
یک شنبه 14 آبان 1391, 20:25 عصر
آها واسه این کار باید از جاوا اسکریپت استفاده کنی. اگر فقط همین مورد تو صفحه هست که از جاوااسکریپت استفاده میکنه میتونی خودت کد رو دستی بنویسی اگر نه بهتره که از جی کوئری استفاده کنی.
یه تابع اینتروال تعریف کن بعد توی تابع تاپ دایو ها رو برابر با هم قرار بده میتونی هر مثلا یه ثانیه چکش کنی اینجور یکم به صفحه انیمیشن هم میده.
موفق باشی

maktab
یک شنبه 14 آبان 1391, 22:02 عصر
آها واسه این کار باید از جاوا اسکریپت استفاده کنی. اگر فقط همین مورد تو صفحه هست که از جاوااسکریپت استفاده میکنه میتونی خودت کد رو دستی بنویسی اگر نه بهتره که از جی کوئری استفاده کنی.
یه تابع اینتروال تعریف کن بعد توی تابع تاپ دایو ها رو برابر با هم قرار بده میتونی هر مثلا یه ثانیه چکش کنی اینجور یکم به صفحه انیمیشن هم میده.
موفق باشی

اگر امکانش هست یه نمونه کد بذارید...