PDA

View Full Version : سوال: برنامه کتابخانه و سایت کتابخانه

JaVa
چهارشنبه 10 آبان 1391, 12:25 عصر
با سلام و خسته نباشید و...

من یه برنامه که تحت وب هم هست رو شروع کردم .

حالا مشکلی که هست و تا حالا تجربش رو نداشتم اینه که چطور باید از یه بانک(sql Server) هم

برای برنامه و هم برای وب سایت برنامه از یک بانک استفاده کنم که با

یکدیگر متصل باشن.

دوستانی که تجربه این کار رو دارن لطفا راهنمایی کنن.

morteza271
چهارشنبه 10 آبان 1391, 13:07 عصر
شما باید بانکتون رو روی یه سرور اینترنتی قرار بدین و بوسیله راه های مختلفی که وجود داره هم از طریق ویندوز و هم از طریق وب بهش دسترسی پیدا کنید!
به نظرمن برای اتصال به بانک از سمت ویندوز از وب سرویس ها استفاده کنید خیلی بهتره!
موفق باشید

JaVa
چهارشنبه 10 آبان 1391, 19:02 عصر
روی یه سرور اینترنتی قرار بدین و بوسیله راه های مختلفی که وجود داره هم از طریق ویندوز و هم از طریق وب بهش دسترسی پیدا کنید!

کانکشن استرینگ رو چطور باید تعریفش کرد ؟

یه نمونه سرور مثال بزن ؟

morteza271
چهارشنبه 10 آبان 1391, 19:09 عصر
کانکشن استرینگ رو چطور باید تعریفش کرد ؟
با استفاده از IP باید کانکشن استرینگ رو بسازین...
من خودم به طور دقیق این کار رو نکردم و نمونه برنامه ندارم! ولی یه خورده جستجو کنید نمونه برنامه و انواع کانکشن استرینگ برای اینکار پیدا خواهید کرد...
موفق باشید

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 10 آبان 1391, 19:38 عصر
سلام
معمولاً وقتی شما دیتابیس رو روی هاست آپلود می کنید (یا می سازید) یه کانکشن استرینگ به شما می دن. در غیر اینصورت با استفاده از آی پی به جای نام سرور کانکشن استرینگ به دست می آد. در واقع هاست خودش راهنمایی های لازم رو میده. برای امتحان می تونید توی یکی از هاست های رایگان این کار رو انجام بدید، مثلا توی این سایت (https://somee.com/default.aspx) خودم اینکارو کردم، البته کانکشن استرینگی که میده عجیب غریبه ولی کار می کنه. (سمت چپ صفحه Free .Net Hosting رو کلیک کنید.)

JaVa
چهارشنبه 10 آبان 1391, 22:09 عصر
معمولاً وقتی شما دیتابیس رو روی هاست آپلود می کنید (یا می سازید) یه کانکشن استرینگ به شما می دن. در غیر اینصورت با استفاده از آی پی به جای نام سرور کانکشن استرینگ به دست می آد. در واقع هاست خودش راهنمایی های لازم رو میده. برای امتحان می تونید توی یکی از هاست های رایگان این کار رو انجام بدید، مثلا توی این سایت خودم اینکارو کردم، البته کانکشن استرینگی که میده عجیب غریبه ولی کار می کنه. (سمت چپ صفحه Free .Net Hosting رو کلیک کنید.)

ممنون از راهنمایی هاتون.

فقط چند تا مسئله :

1- برنامه که روی سیستم نصبه هم باید از طریق نت به بانک وصل بشه (سرعت برنامه کاهش پیدا نمیکنه ؟)
2- کد نویسی های بانک و سایر عملیات اصلی رو همونطور که قبلا می نوشتم(برنامه های که تحت وب نبودن) رو برای این فرقی نمی کنه ؟
3- در صورت امکان بیشتر توضیح بدید ؟

ممنون از لطفتون ؟

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 10 آبان 1391, 22:43 عصر
1- آره دیگه چون بانک روی هاسته، سرعت هم بستگی به سرعت اینترنت و حجم اطلاعات داره(مثلاً اگه بخواید عکس ارسال کنید همینجوری رو زمین! سرعتش کم میشه چه برسه دیتابیس رو اینترنت باشه) . فقط می مونه بحث امنیت. که اگه دوستان دیگه نظر بدن بهتره.
2-کدنویسی فرقی نداره فقط کانکشن استرینگ باید درست تنظیم بشه.
3-به نظرم لایه ای بنویسید حالا چند لایه اش مهم نیست! در صورت انجام اینکار فقط یه بار DAL و BLL رو می نویسید که هم برای وب و هم ویندوز ازشون استفاده می کنید. می مونه لایه نمایش که اون رو برای وب و ویندوز جدا طراحی می کنید.