PDA

View Full Version : جستجو پیشرفته در فایل

Hamid_PaK
سه شنبه 27 دی 1384, 22:21 عصر
با سلام ...
چطور می توانیم در فایل های با حجم بالا ( هر نوعی می تونند باشد بیشتر باینری مد نظرم هست )
کلمه و یا واژه ای رو جستجو کنیم و یا بدنبال چند بایت پشت سر هم بگردیم و افست اون بایت ها را بیابیم ...

به طور مثال : جستجو برای چهار بایت ( KOOL ) که برابر کد هگزا 4B4F4F4C هست ( حجم فایل مورد نظر بیشتر از 500 مگا بایت می باشد ).

با تشکر ...

Hamid_PaK
پنج شنبه 29 دی 1384, 06:11 صبح
دوستان نتونستم منظورم رو برسونم ... !!!

هیچ کدام از شما جواب این سوال رو نمی دونند ... !!!

یا حق !!!

mzjahromi
پنج شنبه 29 دی 1384, 08:52 صبح
تا اونجا که من میدونم:
اگر اطلاعات رو با فرمت خاصی ذخیره نکردی برای جستجو هم نمیتونی تکنیکی داشته باشی. باید به روش DFA یا یا روش شبیه به اون دنبال متن مورد نظرت بگردی.

Hamid_PaK
پنج شنبه 29 دی 1384, 21:36 عصر
... باید به روش DFA یا یا روش شبیه به اون دنبال متن مورد نظرت بگردی.

دوست عزیز کمی بیشتر در مورد روش نام برده توضیح بدهید ... در ضمن چطور می شه به فرمت فایل ها پی برد ...
اگر برایتان انکان دارد یک مثال بزنید که چطور فرمت فایلی خاص رو می شه خواند ...
و چطور نرم افزار های هگزا می تونند این کار رو انجام بدهند ( UltraEdit ) هم امکان جستجوی هگزا و هم انسی رو داره ...

با تشکر ...

mzjahromi
شنبه 01 بهمن 1384, 08:37 صبح
اگر برایتان انکان دارد یک مثال بزنید که چطور فرمت فایلی خاص رو می شه خواند ...
و چطور نرم افزار های هگزا می تونند این کار رو انجام بدهند ( UltraEdit ) هم امکان جستجوی هگزا و هم انسی رو داره ...

من در این باره اطلاعاتی ندارم. ولی فکر می کنم اگه یه بررسی بکنید راحت بتونید روش رو پیدا کنید

باید به روش DFA یا یا روش شبیه به اون دنبال متن مورد نظرت بگردی
DFA یا Deterministic finite automata همون ماشینی هست که توی نظریه زبانها و ماشینها مطرح میشه. البته چیز زیاد پیچیده ای نیست نباید از اسمش ترسید. پیاده سازی اش بسیار ساده هست. در واقع شما از اول فایل شروع به گشتن میکنید و دنبال اولین حرف موجود در رشته میگردید به محض پیدا کردن همچین رخدادی باید ببینید بعدی دومین حرف هست یا نه و ...

Hamid_PaK
شنبه 01 بهمن 1384, 22:56 عصر
مشکل با دوتا حلقه For حل شد ولی این روشی که من در این ضمیمه استفاده کردم کمی کند است ... اگه روشی برای سریعتر کردن این روش می دونید لطفا کمک کنید .

با تشکر !!!