PDA

View Full Version : سوال: رزولوشن برنامه

MoMo121
پنج شنبه 11 آبان 1391, 19:20 عصر
من با یک مشکلی رو به رو شدم برنامه ای نوشتم که در کامپیوتر خودم تمام button ها و textbox ها و ... در جای مناسب خود قرار گرفته اند ولی وقتی به کامپیوتر دیگری منتقل می شود جای اجزا عوض می شود چه کار کنم ؟

ایمان مدائنی
پنج شنبه 11 آبان 1391, 19:23 عصر
شما باید اول Property
anchor کنترل های روی فرم را ست کنی تا اگه رزولوشن تغییر کرد کنترلها موقعیت خود را حفظ کنند

MoMo121
پنج شنبه 11 آبان 1391, 19:33 عصر
نه باز هم این اتفاق می افتد

دقیق تر بگم با تغییر نوع Display جای اجزا و اندازه ی آنها تغییر می کند

چه کار کنم ؟

ایمان مدائنی
پنج شنبه 11 آبان 1391, 19:43 عصر
برنامه ات رو بزار تا ببینیم چه مشکلی داره

MoMo121
پنج شنبه 11 آبان 1391, 20:00 عصر
بفرمایید این هم برنامه

MoMo121
پنج شنبه 11 آبان 1391, 21:39 عصر
جواب ما را کسی نمی دهد ؟؟؟

ایمان مدائنی
پنج شنبه 11 آبان 1391, 21:41 عصر
دوست عزیز exe برنامه رو گذاشتی و بعد توقع داری ما روی اون exe چیکار کنیم ؟

Majid842
پنج شنبه 11 آبان 1391, 21:43 عصر
اگر شما برنامت رو روی یک رزولوشن خاصی اجرا کنی رزولوشنی که در تمام مانیتور ها یکی باشه
اگر برنامه رو روی مانیتور 10000 اینچ هم اجرا کنی که رزولوشن آن همان رزولوشنی باشه که شما برنامت رو اجرا میکنی همان چیزی میشه که میخوای
میتونی برای این کار زمانی که برنامت رو اجرا میکنی رزولوشن برنامت رو تنظیم کنی زمانی هم که می بندی برنامه رو برگردونی
موفق باشی ...

ایمان مدائنی
پنج شنبه 11 آبان 1391, 21:48 عصر
برای تغییر اندازه صفحه از لینک زیر استفاده کن

لینک (http://www.dreamincode.net/forums/topic/142851-change-overall-screen-resolution/)

mousa1992
پنج شنبه 11 آبان 1391, 23:56 عصر
سلام دوست من
خاصیت autoscalemode فرمت باید font باشه ( حالت پیشفرض همینه)
دو کار میتونی انجام بدی
1) توی تنظیمات برنامه قسمتی قرار بده تا کاربر خودش بتونه فونتش رو انتخاب کنه و وقتی برنامت روی رزولوشن های متفاوت اجرا میشه با تغییر اندازه ی فونت سایز کنترل ها و فرمت تنظیم میشن ( که از این راه ایتفاده میکنم و جواب گرفتم ) و البته فونت انتخابی توسط کاربر رو ذخیره کن (بهترین گزینه توی خود setting برنامه هست) و در هر کدوم از فرم هات هنگام لود شدن فونتش رو برابر با چیزی که ذخیره کردی قرار بده
2) بیای رزولوشن سیستم رو در هر اجرا بگیری و بر حسب اون فونتت رو مشخص کنی که کنترل ها بزرگ و کوچیک و جابجا نشن ( که پیشنهاد نمیکنم دردسرش زیاده )

موفق باشی

jmfnima
سه شنبه 16 آبان 1391, 21:49 عصر
با سلام به شما دوست عزیز
از این کامپوننتی که برات گذاشتم استفاده کن امیدوارم که مشکلت رفع بشه . موفق باشی
طریقه استفاده از اون هم به این صورته که ابتدا کامپوننت رو به تولباکست اضافه کن بعد هم فایل دیگه رو هم در سولوشن برنامه ات کپی کن .

Nima_kyan
سه شنبه 16 آبان 1391, 22:25 عصر
با سلام به شما دوست عزیز
از این کامپوننتی که برات گذاشتم استفاده کن امیدوارم که مشکلت رفع بشه . موفق باشی
طریقه استفاده از اون هم به این صورته که ابتدا کامپوننت رو به تولباکست اضافه کن بعد هم فایل دیگه رو هم در سولوشن برنامه ات کپی کن .
سلام
با تشکر
من کامپوننت رو به تولباکس اضافه کردم و اون فایل رو هم به سولوشنم اضافه کردم ولی موقع استفاده ازش این خطا رو میده.
94599
ضمن اینکه یه زحمت بکش راجع به کارش یه توضیحاتی بده. اگه کارش تغییر سایز تمام اشیا در رزولیشن های مختلف باشه که خیلی مفید هستش.

saeed.8350028
چهارشنبه 01 آذر 1391, 15:31 عصر
با تشکر فراوان از آقای jmfnima به خاطر کامپوننتشون.
یک سوال داشتم، شما چند وقته از این کامپوننت استفاده می کنید؟ و این که این کامپوننت توی کامپیوتر کاربر، ما را بعدا با مشکلی روبرو نمی کنه؟ مثلا expire شدن یا ...
ممنون

m_karimi
سه شنبه 14 شهریور 1396, 12:17 عصر
با سلام به شما دوست عزیز

با سلام این کامپوننت کد نویسی ندارد. من این کارها را انجام دادم درست نشد