PDA

View Full Version : سوال: ioncube ارزش خرید داره ؟ ( با توجه به شرایط کاری خودم )

mamali-mohammad
یک شنبه 14 آبان 1391, 18:13 عصر
سلام
یه سایت دارم میزنم که روی هاست اشتراکیه
اما دسترسی به هاست رو فقط خودم دارم
ارزش داره 800 تومن بدم ioncube بخرم و کد کنم ؟
از طرفی روی امنیت هم تاثیر مثبت داره اگه اشتباه نکنم

WOLF_MEHRDAD
دوشنبه 15 آبان 1391, 21:36 عصر
با سلام

800 هزار تومن ارزش داره ولی با کد کردن سایت زیاد به نتیجه ای نمیرسی که فقط یه برنامه نویس مشتاق میخواد که DeCode کنه
بهترین کار اینه یه سرور مجازی بگیری ، البته با انجام دادن مسائل امنیتی مرتبط

موفق باشید

Unique
سه شنبه 16 آبان 1391, 01:42 صبح
بازم بحث امنیت کد و جلوگیری از دسترسی های غیر مجاز !
این موضوعی هست که از ابتدا کار خودم روی وب همیشه باهاش درگیر بودم ! دلیل اینکه ابتدا net. را انتخاب کردم این بود که افراد بسیار کمی بلد بودن dll هاش رو به سورس برگردونند و تازه سورس خیلی تمیزی هم نمیداد و دردسر های خودش را داشت با Obfuscate کردن کد استفاده از چند نرم افزار کد گذاری commercial دیگه هم میشد درصدش را کم کرد ! خوب تصمیم خوبی بود چون زمانی که با asp classic کار میکردم و ابتدای کارم بود چند تا شرکت سورس های منو در انحصار خودشون در آوردن و با برنامه نویسان ارزونتر کار را ادامه دادند و ما را بیخیال شدن و انگار نه انگار حق مالکیت معنوی کد با منه ! خلاصه تجربه بدی بود و من هیچوقت یادم نمیره.

اما حالا که چندین سال میگذره و بیشتر ترجیح میدم php کار کنم با وجودی که میدونم ممکنه همون اتفاق بیفته و گاهی اوقات اینکه کسی از سورس من بدون اطلاع من استفاده کنه منو رنج میده و به فکر فرو میبره ! شاید شما نمدونین ولی شرکت های بزرگی هستند که برای جلوگیری از این کار با زبان هایی Cold Fusion و JSP کار میکنند تا دست کارفرما را برای ادامه کار با شخص دیگه ببندند و این یک روشی هست که جواب داده و میده. اما الان به این نتیجه رسیدم که مشتری اگه قیمت منطقی بدی و پشتیبانی خیلی خوبی بکنی عمرا سراغ کس دیگه ای نمیره ! تازه وقتی کد های شما حجمش زیاد شد یه برنامه نویس دوم به سختی حاضره کار را دست بگیره و خودش میدونه باید همه چیزو از اول بنویسه اگه میخواد خوب پشتیبانی کنه (مخصوصا با کد های من که نه comment داره و نه خیلی تمیز مینویسیم).

من ترجیح میدم اگه محصولی دارم مینویسم ثبتش کنم و اگه سوئ استفاده شد قانونی ازش دفاع کنم ، امیدوارم مسخره نکنین چون قانونش وجود داره و اگه وقعا نرم افزار شما ارزشش را داره میشه ضرر و زیانتون را از سوئ استفاده کننده بگیرین. اگه هم برنامه ساده هستش و حالا چند تا از کلاس هام توش استفاده شده و تکنیک های من ! بالاخره هزینشو گرفتم و دلم نمیسوزه. البته شاید به خاطر این طرز فکرم عوض شده که دیگه در دوران شروع کار خودم نیستم و تجربه بیشتری بدست آوردم و کمتر مشتری از دست میدم ! اتفاقا همین ماه گذشته یکی از مشتری ها را به دلیل تغییر کد توی چند تا فایل کلا از پشتیبانی محروم کردم و اصلا هم برام مهم نیست چیکار میخواد بکنه و مطمئن هستم خودش ضرر میکنه.

mamali-mohammad
سه شنبه 16 آبان 1391, 13:05 عصر
بحث اینه که قرار نیست این سورس به مشتری داده بشه
روی هاست شخصی خودم هست

Unique
چهارشنبه 17 آبان 1391, 00:07 صبح
شما خودتون دارین جواب خودتون را میدین ! تا زمانی که هاست دست شماست چه نیازی به کد کردنش هست ؟

mamali-mohammad
چهارشنبه 17 آبان 1391, 10:28 صبح
برای امنیت بیشتر !
چون هاست اشتراکیه

imanitc
چهارشنبه 17 آبان 1391, 12:23 عصر
به نظر من نميشه امنينت کد و هاست 100٪ که هيچ حتي نزديک به اون تضمين کرد و خيال راحت بود پس سعي کن تا ميتوني کدت يه جوري بنويسي که کسي بدردش نخوره و از اون سر در نياره اين بهترين کار !!!

Unique
پنج شنبه 18 آبان 1391, 01:20 صبح
چون هاست اشتراکیه

یعنی نگران کسی هستین که هاست را داره بهتون میده ؟! یا نگران سایت های دیگه که روی اون هاست هستند ؟
هیچ شرکت معتبر هاستینگی نمیاد اعتبارش را با دزدیدن سورس یکی دیگه به خطر بندازه ! اگه وسواس دارین از هاست های خارجی بگیرین .

mamali-mohammad
پنج شنبه 18 آبان 1391, 13:10 عصر
یعنی نگران کسی هستین که هاست را داره بهتون میده ؟! یا نگران سایت های دیگه که روی اون هاست هستند ؟
هیچ شرکت معتبر هاستینگی نمیاد اعتبارش را با دزدیدن سورس یکی دیگه به خطر بندازه ! اگه وسواس دارین از هاست های خارجی بگیرین .
نه چون با هک شدن سایت دیگه یا دزدین کوکی های سایت های دیگه ممکنه به سایت منم دسترسی پیدا کنن

mtchabok
پنج شنبه 18 آبان 1391, 17:06 عصر
سلام
عزیزم خوب هکر یه سایت دیگه رو هک میکنه اونوقت چطوری امنیت سایت شما تهدید میشه ؟ ( توضیح بدم که شما میبایست تا اونجایی که ممکنه از منابع اشتراکی دوری کنید ، اگه امنیت بالاتری می خواید )

navidAhwaz
پنج شنبه 18 آبان 1391, 19:11 عصر
نسخه کرک شده هم هست.

Unique
جمعه 19 آبان 1391, 11:55 صبح
نه چون با هک شدن سایت دیگه یا دزدین کوکی های سایت های دیگه ممکنه به سایت منم دسترسی پیدا کنن

اگه شما از یه هاست معتبر سرویس داشته باشین این اتفاق هیچوقت نمیفته ! مخصوصا توی Linux در واقع حتی اگه کسی ftp سایت یه نفر دیگه روی هاست شما را داشته باشه هم کاری نمیتونه بکنه ! چون هم توی ftp و هم apache شما محدود به دایرکتوری خودتون هستین ! مگه اینکه از این هاست های بدردنخور سرویس داشته باشین !