PDA

View Full Version : سوال: ایجاد شبکه domain

JustAcMilan
یک شنبه 14 آبان 1391, 19:07 عصر
با سلام به همه اساتید
من میخواستم در مورد ایجاد یک شبکه دومین ازتون کمک بگیرم
من در این مورد خیلی توی وب جستجو کردم اما بدتر گیج شدم آخه مراحلی که توی آموزشهای مختلف وجود داره ، با هم فرق میکنه
یکی میگه اول ویندوز سرور رو نصب کنید، بعد اکتیو دایرکتوری و بعد یوزرها رو اضافه کنید و .....
یکی میگه اول ویندوز سرور رو نصب کنید، بعد یوزرها رو اضافه کنید و بعد اکتیو دایرکتوری و .....
یکی میگه اول dns و ...

خلاصه کلام اینه که لطف کنید روش اصولی و استانداردش رو بگید واقعا ممنون میشم.

در ضمن اگه یه مقاله استاندارد هم معرفی کنید دیگه حجت رو بر آقاییتون تموم کردید.

از خودتون مراقبت کنید.....:بوس:

moshaver71
دوشنبه 15 آبان 1391, 17:10 عصر
دوست عزیز اول شما باید ویندوز سرور رو نصب کنید (بدون وجود سیستم عامل که شما نمی تونید اکتیو دایکتوری رو نصب کنید یا اینکه بیایید کاربر بسازید)
بعد از نصب ویندوز باید اکتیو دایرکتوری رو نصب کنید (حتما میدونید که اکتیو دایرکتوری محل ایجاد، ذخیره و نگهداری کاربر ها و گروه های کاربری و سیستم ها و ... موجود در شبکه هست پس برای ایجاد کاربر هم حتما باید اکتیو دایرکتوری رو نصب کنید)
و در آخر باید کاربر هاتون رو ایجاد کنید و تغییرات موردنظرتون رو روش اعمال کنید

JustAcMilan
دوشنبه 15 آبان 1391, 23:26 عصر
دوست عزیز اول شما باید ویندوز سرور رو نصب کنید (بدون وجود سیستم عامل که شما نمی تونید اکتیو دایکتوری رو نصب کنید یا اینکه بیایید کاربر بسازید)
بعد از نصب ویندوز باید اکتیو دایرکتوری رو نصب کنید (حتما میدونید که اکتیو دایرکتوری محل ایجاد، ذخیره و نگهداری کاربر ها و گروه های کاربری و سیستم ها و ... موجود در شبکه هست پس برای ایجاد کاربر هم حتما باید اکتیو دایرکتوری رو نصب کنید)
و در آخر باید کاربر هاتون رو ایجاد کنید و تغییرات موردنظرتون رو روش اعمال کنید
ولی فکر کنم قبل از اکتیو دایرکتوری باید dns رو نصب کرد

razeghi_loved
چهارشنبه 17 آبان 1391, 12:48 عصر
اول ویندوز
بعد نام سرورتان را عوض کنید چون معمولاً نام سرورها موقعه نصب این طوری هستند
server234dfhfhdk
پس اول computer name را تغییر دهید به یک نام زیبا مثل
SRV1
ya
SRV2
بعد سوم
تنظیمات DNS البته فقط کافیه روی کارت شبکه خودتان یا ای پی خودتان را وارد کنید یا 127.0.0.1 هیچ فرقی نداره
بعد
DCPROMO
و بعد هم DHCP در صورت لزوم
بعد هم اضافه کردن نام کاربر بعد جوین کردن به سرور
ترجیحاً قبل از جوین به سرور نام ویندوز های کلاین ها را هم مرتب کنید
Client01
Client02
و ...
تمام