PDA

View Full Version : filegroup is full

آینار-آینار
چهارشنبه 28 دی 1384, 08:53 صبح
با سلام
ممن با sql 2000 کار می کنم یکی از جدول های دیتابیسم حدود 8 میلیون رکورد داره اما بیشتر از این نمی تونم دیتا وارد کنم پیغام زیر را می ده :

primary filegroup is full

درایو دیتا بیسم به اندازه کافی فضا داره و دیتا بیسم هم تنظیمات زیر راداره چه جوری می تونم این اشکال را رفع کنم موقتا برای رفع این مشکل دیتا های قدیمی را از جدول پاک کردم اما نمی دونم کلا چی کار کنم در ضمن دستی هم نمی توم سایز را زیاد کنم اگه باید یه فایل جدید اضافه کنم لطفا بهم بگید چه جوری این کار رار انجام بدم اگه راه حل دیگری هم هست ممنون می شم کمکم کنید

تنظیمات من :

file propertiese :
unrestricted file growth
by percent 10

deuce
چهارشنبه 28 دی 1384, 11:38 صبح
سلام
من یکبار به این مشکل در مورد دیتابیسی برخوردم که روی هارددیسکی که با FAT32 فرمت شده بود نصب شده بود و چون حداکثر سایز فایل در FAT32 چهار گیگابایت است این پیام رو می گرفتم که با تبدیل درایو به NTFS حل شد.

احمد کرک
چهارشنبه 28 دی 1384, 12:29 عصر
با shirink database حجم اطلاعات اضافه را پایین بیار

Omid Rekabsaz
چهارشنبه 28 دی 1384, 20:16 عصر
در صورتی که Recovery Model پایگاه داده شما در حالت Full هست... Transactional Backup بگیر و حجم را پایین بیار... Shrink کردن هم برای DataFile و LogFile ها را حتما انجام بده ...
و نهایتا با اضافه کردن به DataFile ها و LogFile ها در یک پارتیشن دیگر مشکل را حل نمایید...

AminSobati
پنج شنبه 29 دی 1384, 14:46 عصر
با سلام
ممن با sql 2000 کار می کنم یکی از جدول های دیتابیسم حدود 8 میلیون رکورد داره اما بیشتر از این نمی تونم دیتا وارد کنم پیغام زیر را می ده :

primary filegroup is full

درایو دیتا بیسم به اندازه کافی فضا داره و دیتا بیسم هم تنظیمات زیر راداره چه جوری می تونم این اشکال را رفع کنم موقتا برای رفع این مشکل دیتا های قدیمی را از جدول پاک کردم اما نمی دونم کلا چی کار کنم در ضمن دستی هم نمی توم سایز را زیاد کنم اگه باید یه فایل جدید اضافه کنم لطفا بهم بگید چه جوری این کار رار انجام بدم اگه راه حل دیگری هم هست ممنون می شم کمکم کنید

تنظیمات من :

file propertiese :
unrestricted file growth
by percent 10

اگر چه دریافت این پیغام خطا با توجه به اینکه اشاره کردید دیسک فضای کافی داره، کمی عجیبه ولی از دیتابیس Properties بگیرین و در قسمت Data Files یک فایل جدید با حجم مناسب اضافه کنین. دقت کنید که این فایل به Primary اضافه بشه (یعنی در Primary File Group قرار بگیره)

AminSobati
پنج شنبه 29 دی 1384, 14:47 عصر
ضمنا چرا دستی نمیتونین حجم فایل رو زیاد کنین؟

آینار-آینار
شنبه 01 بهمن 1384, 09:50 صبح
سلام
ممنونم از محبتتون وقتی دستی سایز را افزایش می دهم پیغام زیر را می ده :
modify file encountered operating system error 112 while attempting to expand the physical file

AminSobati
شنبه 01 بهمن 1384, 18:37 عصر
پس اضافه کردن یک فایل دیگه (به روشی که اشاره شد) رو آزمایش کنین

آینار-آینار
یک شنبه 02 بهمن 1384, 14:15 عصر
ممنونم مشکلم حل شد .