PDA

View Full Version : نحوه خواندن مقدار از درون کد های خاص

کامبیز اسدزاده
دوشنبه 15 آبان 1391, 00:30 صبح
دوستان من کد زیر رو تولید میکنم.... حالا میخوام یه چیزی تعریف کنم که مقدار version از داخل این کاراکترهای خاص خونده بشه کسی میتونه کمک کنه ؟

{"version":"11.34.0.7"}

این فقط یه مقدار کد هست در ادامه مدهایی در ادامه این ماجرا هستش مثل name,id و...

nobinobinobi
دوشنبه 15 آبان 1391, 06:31 صبح
سلام
می تونی مقادیری که تولید می کنی رو در یک Rich text box لود کنی بعد خط به خط بخونی و با split توسط : هر خط رو بشکونی و به مقدار هات و اسامیشون دسترسی پیدا کنی

danialafshari
دوشنبه 15 آبان 1391, 10:08 صبح
باید برم جایی وقت ندارم کد رو بنویسم ولی می تونی با Substring از اولین اندیس تا جایی که می خوای رو جدا کنی، Split هم میشه

کامبیز اسدزاده
دوشنبه 15 آبان 1391, 14:06 عصر
مساله اینه که این فقط یک مقدار کوچیک ! اینطور بگم این ها کدهایی هستند همراه با مقادیر تعریف شده به عنوان نوعی دیتابیس در نظر میگیریم.

حالا بخوام دونه دونه اینارو بشکنم پدرم در میاد :)

یه کدی روشی چیزی برای این کسی میدنه که چطوری تعریف کنم که مثلا آقا داخل این محتوا هرجا version رو دیدی مقداری که براش وجود داره رو نشون بده...

morteza271
دوشنبه 15 آبان 1391, 14:19 عصر
با استفاده از کد زیر می تویند اول کلمه مورد نظر رو پیدا کنید و بعد با استفاده از subString می تونید بقیشو بدست بیارین.
فقط باید بدونید که طولش چند کاراکتر هست!!! مثلا در اینجا میشه : 9
string str = "id:test;version:11.34.0.7";
int index = str.IndexOf("version:") + ("version:".Length);

AmirGhasemi
دوشنبه 15 آبان 1391, 14:28 عصر
سلام
اگر مي خواهي از اينها به عنوان يك دتيابيس استفاده كني بهترين راه استفاده از XML است!
سي شارپ با XML به نحو خيلي خوبي تعامل داره

کامبیز اسدزاده
دوشنبه 15 آبان 1391, 14:45 عصر
نه این روش ها کار ساز نخواهند بود...
من دقیقا نتیجه ای که میگیرم خروجی XML هستش.

ولی کلا موندم توش ! چه کنم چه نکنم 2 تا روش دارم یکی نتیجه JSON برام میده و دیگری XML حالا خوندن و تشخیص دادن و سوا کردن اینا برام مشکل شده !

اینطوری بگم ... من دارم برنامه ای مینویسم که تحت وب توسط API های XML و JSON کار میکنه... نتیجه هایی که برام ارسال میشه اینجوری درهم برهمن و من باید اینارو صافو صوف کنم تا نتیجه رو مرتب نمایش بدم :(

کامبیز اسدزاده
دوشنبه 15 آبان 1391, 14:54 عصر
این نتیجه یک JSON برای من

{ "package":[ { "NAME":"NONAME", "MOD":"L2", "FEATURELIST":"default", "SPEED":"unlimited", "LANG":"english" },

و اینم نتیجه XML برام

<listpkgs> <package> <name>Noname</name> <MOD>L2/MOD> <FEATURELIST>default</FEATURELIST> <LANG>english</LANG> </package> </listpkgs>

حالا از کدوم خروجی استفاده کنم و چطور نمایش بدم .... موندم تازه ! تنها این نیست فرض کنید یه جند تا پشت سر هم اینجوری هستن خوندنشون مکافاته.