PDA

View Full Version : گفتگو: Database First یا Code First

gama_slv
دوشنبه 15 آبان 1391, 09:53 صبح
استفاده از کدام یک از روش های زیر بهتر است.
برای انتخاب یکی از این دو روش باید به چه نکاتی توجه کرد و بدرد چه نوع پروژه هایی میخوره؟
1-Data First
2-Code First
البته درسته که باید با توجه به نیازهای پروژه و طراحی موجود از یک از روش های بالا استفاده کرد اما Code First
رو نمیشه دیگه در خود Sql از Stored procedure یا گزینه های دیگه sql استفاده کرد همه چی باید داخل کد برنامه باشه و دیگه sql کاربرد معمول خودش رو نداره

amir-yeketaz
دوشنبه 15 آبان 1391, 15:31 عصر
اما Code First
رو نمیشه دیگه در خود Sql از Stored procedure یا گزینه های دیگه sql استفاده کرد همه چی باید داخل کد برنامه باشه و دیگه sql کاربرد معمول خودش رو نداره

چرا میشه! ... الان ابزارهایی هم اومده که ساختار DB رو تبدیل به code first میکنه! (بیشتر جستجو کنید!)

amirashna
شنبه 25 آذر 1391, 11:36 صبح
سلام
الان توصیه همه برنامه نویس ها استفاده از code first هست ، به خاطر بیشترین انعطاف و خوش دستی
ولی من خودم از db first استفاده می کنم

کلا اگر پروژه شما تحلیل گر داره که یک دفعه دیتا مدل رو بهتون می ده بهتر از db first استفاده کنید که خیلی راحت می تونید با استفاده از code generator ها کد کلاس ها رو استخراج کنید و کلاس ها رو ویرایش هم بکنید
ولی اگر پروزتون کوچیکه تغییرات زیاد داره بهتره از CODE FIRST استفاده کنی
من خودم تالا فقط با DB FIRST کار کردم که خیلی هم خوب بوده و هیج مشکلی هم نداشتم غیر از اینکه بخوام EF رو آپدیت کنم1!
موفق باشید

مهدی هادیان2
یک شنبه 26 آذر 1391, 09:09 صبح
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام
به عقیده بنده کار در روش Code First قابلیت انعطاف بیشتری دارد.
کلاس ها کاملا تفکیک شده هستند و با استفاده از Data Annotation می تونیم تمام حالت هایی که برای فیلدها مورد نظر ماست در نظر بگیریم.
و ....
موفق باشید.

mze666
یک شنبه 26 آذر 1391, 22:43 عصر
شک نکنید Code First بهتره.
این پست (http://www.dotnettips.info/post/831/ef-code-first-1) رو بخونید کاملاً متوجه می شید. ربطی به بزرگی و کوچیکی پروژتون هم نداره. در تمام موارد میشه گفت CodeFirst بهتره.