PDA

View Full Version : مبتدی: چجوری از dll های آماده استفاده کنم؟

سعید کشاورز
دوشنبه 15 آبان 1391, 18:31 عصر
سلام دوستان..یه کامپوننت تاریخ شمسی پیدا کردم توی انجمن که دوست خوبمون morteza271 (http://barnamenevis.org/member.php?95103-morteza271) زحمتش رو کشیدن..PersianDate)
اما نمیدونم چجوری باید از اینا استفاده کنم..خودم تا یه جاهایی پیش رفتم..من فقط تونستم این کارهارو بکنم واسه راه اندازی کامپوننت..
Add references رو زدم بعدش از تب Brows فایل dll رو انتخاب کردم..فقط تا اینجا تونستم پیش برم :لبخند:
حالا چجوری باید ازش استفاده کنم؟
میخام به طور کلی نحوه استفاده از کامپوننت هارو بدونم..
مثلا اگه کسی یه کامپوننت مینویسه حتما باید فایل راهنما داشته باشه یا میتونیم خودمون کشف کنیم که چه متدهایی داره؟
مثلا من واسه همین کامپوننت PersianDate فهمیدم که باید using PersinDate رو فراخونی کنم.اما کاملا شانسی به این مورد رسیدم.
حالا شما بگین چجوری از کامپوننت ها باید استفاده کنم؟

nilmil_nil
دوشنبه 15 آبان 1391, 18:38 عصر
اگه کامپوننت هست باید از toolbox /Choose Item اونو Add کنید

سعید کشاورز
دوشنبه 15 آبان 1391, 18:48 عصر
الان اینی که دارم یه فایل dll هستش..
من روی solution کلیک راست میکنم و بعدش Add Referenes رو میزنم بعدش از اونجا به پروژه اضافه میشه
ولی حالا نمیدونم چجوری باید خاصیت هاش استفاده کنم..
آیا باید فایل راهنما داشته باشه یا اینکه با روش های دیگه میشه فهمید؟

black_binary
دوشنبه 15 آبان 1391, 18:49 عصر
البته اکثر کامپوننت ها یک سری کدهای جاوا اسکریپت یا جی کوئری دارن و همچنینی styleکه همگی آنها را بایستی در برنامه ت کپی پیست کنی
هر کامپوننت که میگیری helpش هم یخون تا بدونی چه تنظماتی نیاز داره
موفق باشی

morteza271
دوشنبه 15 آبان 1391, 18:52 عصر
الان اینی که دارم یه فایل dll هستش..
من روی solution کلیک راست میکنم و بعدش Add Referenes رو میزنم بعدش از اونجا به پروژه اضافه میشه
ولی حالا نمیدونم چجوری باید خاصیت هاش استفاده کنم..
آیا باید فایل راهنما داشته باشه یا اینکه با روش های دیگه میشه فهمید؟
دوست عزیز این یه dll هست و باید به toolBox اضافه بشه و برای اینکار میتونید از روشی که دوستمون گفتن استفاده کنید :

بعد اینکه به toolBox اضافه شد خیلی راحت میتونید روی فرمتون قرارش بدین و از پراپرتی ها و متدهاش استفاده کنید.

البته با روشی که خودتون هم اضافه کردین (به رفرنس ها) میتونید از کنترل استفاده کنید ولی باید با کد به فرمتون اضافش کنید.
اگه سوالی بود درخدمتم...
موفق باشید