PDA

View Full Version : سوال: شبکه کردن برنامه

masoodz
دوشنبه 15 آبان 1391, 20:33 عصر
سلام دوستان . من یه برنامه نوشتم واسه مدیریت isp که دارای قسمت های مختلفی از جمله حسابداری ، امور قراردادها ، امور مخابرات و ... هست . حالا من می خوام این برنامه تحت شبکه کار کنه بصورتی که هر کسی کار خودشو انجام بده به این صورت که مثلا مسئول امور قرارداد ها قرارداد ها رو ثبت کنه ، حسابداری امور حسابداری که هر کدوم پشت سیستم خودشون هستن تو یه شبکه . حالا باید چیکار کنم ؟ می خوام data base یکی باشه . از .net2008 استفاده می کنم .
مرسی دوستان

hakim22
دوشنبه 15 آبان 1391, 21:36 عصر
دیتابیس که یکی میمونه ولی باید کاربر تعریف کنید و به هر کاربر دسترسی های خاصی بدید که وارد قسمت مربوط به خودش بشه.
لزوما تغییر خاصی لازم نیست. آدرس سرور باید قابل تنظیم باشه و یک نسخه از نرم افزار رو به هر کاربر میدید.

masoodz
دوشنبه 15 آبان 1391, 23:51 عصر
ممنونم از راهنماییت دوست من . ولی راستشو بخوای نفهمیدم باید چیکار کنم . میشه واضح تر بگی ؟

plus
سه شنبه 16 آبان 1391, 00:22 صبح
يكي از سيستم ها سرور ميشه و ديتابيس فقط توي همون سيستم قرار ميگيره. بقيه كاربرها(نسخه هاي نرم افزار) بايد براي وصل شدن به ديتابيس به آي پي كامپيوتر سرور وصل بشن.تا اينجا همه كاربرا با هم همزمان ميتونن -روي ديتابيس سرور- كار بكنن. براي محدود كردن اونها بايد يه جوري براي نرم افزار محدوديت بگذاري كه مثلا براي حسابدار فقط بخش حسابداري كار كنه، براي بازاياب فقط بخش بازاريابي و... . و به حسابدار نسخه حسابداري رو بدي، به بازارياب نسخه بازاريابي و ... . اين كارو با روش هاي مختلف ميشه انجام داد. يعني به يه روشي نرم افزار كه مياد بالا و يا وقتي كاربر لاگين ميكنه بايد مشخص باشه نوعش چيه.مثلا يه راهش اينه كه كاربر كه تعريف ميشه توي ديتابيس نوعش دخيره بشه.

Nima_kyan
سه شنبه 16 آبان 1391, 00:51 صبح
با سلام
شما باید یه جدول برای نگهداری مشخصات کاربران سیستم تعریف کنید (مثلا با فیلدهای نام کاربری ، رمز عبور ، نام و نام خانوادگی و ...) و یه فیلدی به نام Role هم براش تعریف میکنید که سمت کاربر رو نشون میده(مثلا مسئول امور قراردادها، حسابدار و ..)
حالا تو یه جدول دیگه میاید میزان دسترسی رو برای هر سمت (و یا هر کاربر) تعریف میکنید(که این موضوع راه حل های مختلفی داره)

حسین شهریاری
سه شنبه 16 آبان 1391, 07:14 صبح
سلام
کافی بود کلمه شبکه را جستجو میکردید.

masoodz
سه شنبه 16 آبان 1391, 21:29 عصر
خوب حالا من نسخه ها رو آماده کردم . مشکلم اینجاست که چطوری تو نسخه ها IPسرور رو بگنجونم که بره و دیتا بیس رو برام پیدا کنه که روش عملیات انجام بده . اگه میشه راهنمایی کنید
يكي از سيستم ها سرور ميشه و ديتابيس فقط توي همون سيستم قرار ميگيره. بقيه كاربرها(نسخه هاي نرم افزار) بايد براي وصل شدن به ديتابيس به آي پي كامپيوتر سرور وصل بشن.تا اينجا همه كاربرا با هم همزمان ميتونن -روي ديتابيس سرور- كار بكنن. براي محدود كردن اونها بايد يه جوري براي نرم افزار محدوديت بگذاري كه مثلا براي حسابدار فقط بخش حسابداري كار كنه، براي بازاياب فقط بخش بازاريابي و... . و به حسابدار نسخه حسابداري رو بدي، به بازارياب نسخه بازاريابي و ... . اين كارو با روش هاي مختلف ميشه انجام داد. يعني به يه روشي نرم افزار كه مياد بالا و يا وقتي كاربر لاگين ميكنه بايد مشخص باشه نوعش چيه.مثلا يه راهش اينه كه كاربر كه تعريف ميشه توي ديتابيس نوعش دخيره بشه.

Nima_kyan
سه شنبه 16 آبان 1391, 22:34 عصر
خوب حالا من نسخه ها رو آماده کردم . مشکلم اینجاست که چطوری تو نسخه ها IPسرور رو بگنجونم که بره و دیتا بیس رو برام پیدا کنه که روش عملیات انجام بده . اگه میشه راهنمایی کنید
کانکشن استرینگت رو به این شکل استفاده کن

SqlConnection con = new SqlConnection(@"Data Source=192.168.0.1,1433;Network Library=DBMSSOCN;Initial Catalog=DataBaseName;User ID=ADMIN;Password=12345;");
البته تنظیمات دیگه هم باید رو سرور و کلاینت ها انجام بدی که اگه تو همین سایت جستجو کنی، کل تنظیمات رو دوستان زحمت کشیدن به صورت PDF گذاشتن.

masoodz
چهارشنبه 17 آبان 1391, 17:50 عصر
ممنونم نیما جام . من سرچ زدم نتونستم پی دی اف رو پیدا کنم . می تونی زحمت بکشی آدرسشو بهم بدی ؟

Nima_kyan
پنج شنبه 18 آبان 1391, 00:21 صبح
ممنونم نیما جام . من سرچ زدم نتونستم پی دی اف رو پیدا کنم . می تونی زحمت بکشی آدرسشو بهم بدی ؟
حق با شما بود پیدا کردنش یه خورده مشکل بود. من باوجود دونستن اطلاعاتی از این تایپیک بازم به سختی پیداش کردم.
http://barnamenevis.org/showthread.php?297738-%D8%A7%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-IP-Address&p=1306211&viewfull=1#post1306211

masoodz
پنج شنبه 18 آبان 1391, 07:49 صبح
دست گلت درد نکنه داداش